SCP-PL-200: Bóg roślinności
ocena: -11+x
2/200 Poziom 2/200
Zastrzeżone
classified-lv4.svg
Identyfikator: SCP-PL-200
Bezpieczne

"Odpowiedzialność jest czymś, czymś niezwykle trudnym, nie zawsze temu podołamy, ale należy pamiętać żeby się nigdy nie poddawać"

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z rozkazu O5-██: SCP-PL-200 ma być podłączony do maszyny zasiewczej (odbiera ona kawałki podmiotu i zasiewa nimi ziemię) która znajduje się w ośrodku ██ (Polska), ma dostawać co 5 godzin 1,5 litrową butelkę czystej wody (najlepiej źródlanej).W przypadku zasłabnięcia obiektu należy natychmiastowo zanieść go do skrzydła szpitalnego nr.██, obiekt musi ciągle oddawać cząstki siebie do podłączonej do niego maszyny. W razie sprzeciwienia się obiektu należy podpiąć go do maszyny siłą, podmiot ma możliwość snu przez 6 godzin, zabronione jest przeprowadzanie na podmiocie jakichkolwiek eksperymentów, za złamanie zasad grozi natychmiastowa terminacja.

Opis: SCP-PL-200 jest to humanoidalna kreatura zrobiona całkowicie z liści oraz trawy, mierzy 2,1 [m] oraz waży 75 [kg], podmiot ma pazury, ogon a zamiast głowy ma pysk przypominający głowę jaszczurki. Obiekt zamiast serca i organów wewnętrznych ma wielkie nasiono zwane nasionem wszystkiego, podmiot jest podłączony do maszyny zasiewczej która pobiera soki z nasiona obiektu i wysyła je do roślinności na całym świecie, gdyby obiekt nie był podłączony do maszyny przez co najmniej 18 godzin dziennie to prawie połowa roślinność by wymarła a wraz z nią niektóre gatunki roślinożerców. SCP-PL-200 za pomocą swojego nasiona również zasila cały ośrodek ██, obiekt zna mowę ludzką i nawet potrafi się nią posługiwać, według SCP-PL-200 ziemia jest najpękniejszą planetą na jakiej był lecz przez ludzi jest ona niszczona, z tego powodu podmiot nie przepada za ludzmi. SCP-PL-200 został zabezpieczony przez Mobilną Formację Operacyjną Epsilon-1 ("Puszczyki") w █████████ (Polska), obiekt dobrowolnie wsiadł do śmigłowca i oddał się w ręce Fundacji SCP.


Przesłuchanie PL-200-1


Przesłuchiwany: SCP-PL-200
Przesłuchujący: Dr. ██████
<Początek przesłuchania>

Dr. ██████: SCP-PL-200, będę Cię przesłuchiwał w sprawie twojego sprawowania się w ośrodku ██.

Dr. ██████: Więc pierwsze pytanie. Dlaczego jesteś na Ziemi i skąd pochodzisz?

SCP-PL-200: Jestem na Ziemi ponieważ wiem że jest tu zła sytuacj pod względem roślinności, jest ona wyniszczana przez was czyli dziwne stworzenia. Pochodze z innego wymiaru zwanym wymiarem "zdrowia" lub "światem roślin".

Dr. ██████: Dlaczego nie opierałeś się podczas zabezpieczenia tylko dobrowolnie wsiadłeś do śmigłowca?

SCP-PL-200: Bo wiem że tylko wy jesteście w stanie pomóc z moją pomocą tej pięknej planecie, oraz nie chciałem żebyści myśleli że jestem niebezpieczny.

Dr. ██████: Dobra. Kolejne pytanie, czy znasz jakieś inne SCP-PL? Czy spotkałeś z jakimś na osobności?

SCP-PL200: Tak, widziałem kilka lecz nie spotkałem się z nimi na osobności.

Dr. ██████: A wymienisz jakie to SCP?

SCP-PL-200: Mogę wymienić. Więc były to SCP-PL-030, SCP-PL-148 oraz SCP-PL-001 "fundatora".

Dr. ██████: Dobrze. Czy w wymiarze w którym żyjesz jest jakaś cywilizacja?

SCP-PL-200: Jest. Są to moi bracia, humanoidalnopodobne rośliny. Lecz nie wżcie się ich atakować gdyż jako strażnik przed bramą stoi sam "qaqui". Zniszczy was w mgnieniu oka.

Dr. ██████: A opowiesz więcej o tym "qaqui"?

SCP-PL-200: Mogę opowiedzieć. Więc jest to olbrzymi troll o wysokości około 100 [m]. Nie jest to zwykły troll gdyż jest on górą która patrzy, ciągle patrzy. Jeży byście nas zaatakowali zniszczyłby was strasznie szybko.

Dr. ██████: Okej. Lubisz jak jesteś podłączony do maszyny zasiewczej?

SCP-PL-200: Nie. Nie jest to miła żecz lecz siłę mi daje myśl że pomagam i motywuję mnie to że jeste odpowiedzialny za roślinność na całej Ziemi oraz w całych galaktykach.

Dr. ██████: Ostatnie pytanie. Jakiego personelu z naszego ośrodka nie lubisz najbardziej?

SCP-PL-200: Personelu klasy-D.

Dr. ██████: Nie dziwie Ci się. Więc SCP-PL-200 koniec przesłuchania, dziękuję.

<Koniec przesłuchania>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported