SCP-PL-200: Siad, siedź w miejscu
ocena: -13+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Bezpieczny Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze:

Po incydencie S2 podmiot wykonuje polecenia jedynie w 25% przypadków. Kontakt z podmiotem powinien odbywać się wyłącznie przez zdalnie sterowane drony. Wejście do przechowalni powinno składać się z 3 drzwiowej śluzy celem zapobiegnięcia ucieczki obiektu. Ściany powinny być wykonane z 100 cm betonu zbrojonego. Zabronione jest wykonywanie jakichkolwiek eksperymentów na podmiocie.

Opis: SCP-PL-200 to niewielkie, silnie owłosione stworzenie nieznanego pochodzenia. Podmiot posiada cztery łapy z 4 palcami, zakończonymi ostrymi pazurami, które, jak przedstawiciele rodziny kotowatych, może schować. Obiekt mierzy ok. 1 m gdy stoi na dwóch łapach i około 40 cm gdy stoi na czterech nogach. Może poruszać się zarówno na dwóch, jak i czterech kończynach, jednak na podstawie obserwacji podmiotu domniemuje się, że używanie czterech łap jest dla niego wygodniejsze.

Obiekt rozumie proste polecenia w większości języków, w tym w: angielskim, polskim, czeskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim, duńskim, szwedzkim, hiszpańskim, chińskim, japońskim, greckim, łacińskim i koreańskim. Podmiot w niewyjaśniony sposób rozpoznaje członków rady O5 i zawsze wykonuje ich polecenia. Obiekt wykonuje również rozkazy od osób, które przez radę O5 zostały do tego upoważnione, nawet jeżeli nie miał sposobu, by się o tym dowiedzieć.

Podmiot objawia swą anomalność, gdy wydane mu zostanie polecenie zlikwidowania jakiejkolwiek istoty żywej. Zaczyna wtedy biec (średnia zanotowana prędkość: ██ km/h, wydaje się zależna od odległości do celu). Zanotowano pokonanie następujących przeszkód: 25 cm warstwy stali, 20m ziemi i skały, 100 cm betonu zbrojonego. Gdy znajdzie się przy celu, skacze na jego tyłów. W chwili zetknięcia się SCP-PL-200 z celem (odtąd nazywanym SCP-PL-200-1), oba podmioty znikną i pojawią się ponownie za ok. 5 h. (Znane są przypadki pojawienia się obiektów zarówno po 14 min., jak i po 2 dniach). SCP-PL-200-1 będzie posiadał wiele płytkich ran ciętych na całym ciele, zadanych najprawdopodobniej pazurami SCP-PL-200. Nie zanotowano żadnego przypadku przeżycia SCP-PL-200-1. Trwają badanie, mające ustalić, gdzie znajdując się oba podmioty, w chwili manifestacji.

Podmiot objawia swą anomalność, w chwili gdy wybierze ofiarę. Mechanizm według jakiego wzorca tego dokonuje nie zostały jeszcze poznane, lecz zauważono, iż szansa na wybranie celu spada wprost proporcjonalnie do odległości od niego. Najdalszy cel znajdował się 670 m. od podmiotu. Zaczyna wtedy biec(średnia zanotowana prędkość: ███ km/h, wydaje się zależna od odległości do celu). Dotychczas podmiot był w stanie pokonać następujące przeszkody: mury wysokości 12 m., 75 cm. warstwy stali, 3,5 m. ściany z betonu zbrojonego, 20m. ziemi i skały. Gdy znajdzie się przy celu, skacze na niego. W chwili zetknięcia się SCP-PL-200 z celem(odtąd nazywanym SCP-PL-200-1) , oba podmioty znikną i pojawią się ponownie za ok. 5 h. (Znane są przypadki pojawienia się obiektów zarówno po 1 min., jak i po 2 dniach) .SCP-PL-200-1 będzie posiadał znaczne rany na ciele, zadane najprawdopodobniej pazurami SCP-PL-200. Nie zanotowano żadnego przypadku przeżycia SCP-PL-200-1.

Incydent S1
Miejsce: Ośrodek 01,przechowalnia SCP-PL-200
Data: █4 █ 2012
Zaangażowane podmioty: SCP-PL-200
Grupy reagowania: Pięciu pracowników ochrony
Straty: 3 członków ochrony
Opis incydentu:

Podmiot zaczął poruszać się chaotycznie, biegał po ścianach i suficie. Jeden pracownik ochrony wszedł do przechowalni, status: ZWA. Do przechowalni weszło następnie czworo pracowników ochrony, wyposażonych w karabinki samopowtarzalne. Gdy wkroczyli do przechowalni aby uśpić obiekt, nie zauważyli podmiotu, nie ustalono czy był to efekt anomalny. Po chwili SCP-PL-200 spadł na jednego z operatorów z sufitu przechowalni. Reszta oddziału otworzyła ogień w kierunku podmiotu, co poskutkowało utratą przytomności przez podmiot. Po przebudzeniu obiekt nadal wykonywał polecenia ludzi do tego uprawnionych. Mimo to, zmieniono Specjalne Czynności Przechowawcze. Zaleca się zachować daleko idącą ostrożność w kontaktach z podmiotem.

Notatka
Podmiot zostanie przetransportowany do Ośrodka 66, gdzie będą nad nim prowadzone badania, mające ustalić przyczynę ataku SCP-PL-200. Będę to osobiście nadzorował.

D████ ██████, dyrektor ośrodka 66.

Incydent S2
Miejsce: Ośrodek 66, przechowalnia SCP-PL-200
Data: █ 3 2013
Zaangażowane podmioty: SCP-PL-200
Grupy reagowania: 15 pracowników ochrony
Straty: 3 pracowników ochrony,
Opis incydentu:
Dnia █ marca o godzinie 6:38 SCP-PL-200 przełamał zabezpieczenia. Podczas wczesnych prób zabezpieczenia zginęło łącznie 15 pracowników ochrony. Mimo około 127 postrzeleń podmiot nie posiadał żadnych ran. O godz. 7:52 podmiot zniknął i pojawił się ponownie w przechowalni. Zmieniono Specjalne Czynności Przechowawcze.
Notatka
Wygląda na to, że podmiot jest agresywny do tego stopnia, że dalsze badania będą w zasadzie niemożliwe. W związku z tym moim głównym zadaniem będzie zabezpieczenie tego.

D████ ██████, dyrektor ośrodka 66.

Spis przełamań zabezpieczeń w dniach od █ 3 2013 do █ 8 2014:

Data: █ 8 2013
Straty: 4 pracowników ochrony
Uwagi: Brak

Data: 2█ 12 2013
Straty: 1 członek personelu naukowego, 3 pracowników ochrony
Uwagi: Brak
Notatka: Mamy okres świąteczny, więc wielu ludzi nie było, a ten jakoś się wydostał. Jeśli tak dalej będzie, rozważę przeniesienie go do innej przechowalni, z większą ilością śluz.

Data: █4 3 2014
Straty: 2 członków personelu naukowego, 7 pracowników ochrony
Uwagi: Jako iż obiekt wydostał się poprzez stworzenie otworu w ścianie podmiot przeniesiono do przechowalni z 1 m. warstwą betonu zbrojonego.
Notatka
W jego przechowalni było 0,3 metra betonu. Nie wiem, czy 1 m. go powstrzyma, ale jeżeli nie, to w tym ośrodku nie mamy już wytrzymalszych przechowalni.

D████ ██████, dyrektor ośrodka 66.

Data: █ 6 2014
Straty: █ pracowników ochrony, 2 członków personelu taktycznego
Uwagi: 1 m. betonu nie stanowi przeszkody dla podmiotu. Trwają prace nad stworzeniem nowej przechowalni dla obiektu.
Notatka
Nie wiem, czy to coś cokolwiek może zatrzymać. Spróbujemy zamknąć go w metalowym pojemniku bez drzwi, może to coś da.

D████ ██████, dyrektor ośrodka 66.

Data: █ 6 2014
Straty: █ pracowników ochrony, █ członków personelu taktycznego, 1 operator MFO
Uwagi: Trwa przenoszenie podmiotu do innego ośrodka, z bardziej odpowiednim wyposażeniem.
Notatka
Jasna cholera. Przechowalnia tymczasowa nie wytrzymała, a w tym tempie przełamań zabezpieczeń to wybije połowę placówki zanim dokończymy nową. Trzeba go przenieść gdzieś indziej, gdzie mają lepsze zabezpieczenia.

D████ ██████, dyrektor ośrodka 66.

Data: 1█ 6 2014
Straty: 3 członków personelu naukowego, █
Pracowników ochrony, █ członków personelu taktycznego
Uwagi: Przeniesienie obiektu do innego ośrodka stało się najwyższym priorytetem i zostało wyznaczone na 1█ 6 2014.
Notatka
Nasza placówka NIE jest przystosowana do przechowywania czegoś takiego, a ja nie jestem w stanie utrzymać go w zabezpieczeniu. Za 2 dni przenosimy go do piątki. Mam nadzieje, że zabezpieczenia wytrzymają do tego czasu.

D████ ██████, dyrektor ośrodka 66.


UWAGA
Powyższy raport jest nieaktualny.
Zaktualizowany raport znajduje się poniżej.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze:
W związku z incydentem HCB/661 trwają prace nad zabezpieczeniem obiektu, jak i odzyskaniem ośrodka 66. Dalsze Specjalne Czynności Przechowawcze zostaną ustalone na podstawie zachowania podmiotu.

Opis:
SCP-PL-200 to niewielkie, silnie owłosione stworzenie nieznanego pochodzenia. Podmiot posiada cztery łapy ze stopami z 4 palcami, zakończonymi ostrymi pazurami, które, jak przedstawiciele rodziny kotowatych ,może schować. Obiekt mierzy ok. 1 m. gdy stoi na dwóch łapach, i około 40 cm. gdy stoi na czterech nogach. Może poruszać się zarówno na dwóch, jak i czterech kończynach, jednak na podstawie obserwacji podmiotu domniemuje się, że używanie czterech łap jest dla niego wygodniejsze.

Obiekt rozumie, lub rozumiał proste polecenia w większości języków, w tym w: angielskim, polskim, czeskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim, duńskim, szwedzkim, hiszpańskim, chińskim, japońskim, greckim, łacińskim i koreańskim.

Od dnia █4 █ 2012 podmiot stał się skrajnie agresywny oraz wrogi wobec personelu Fundacji.

Wszystkie ww. informacje pochodzą z dnia ██ 6 2014. Aktualne zachowanie oraz wygląd nie są znane ze względu na wydarzenie HCB/66. W przypadku odzyskania podmiotu należy zaktualizować opis.

Notatka 01
Wydarzenie HCB/66(Heavy Containment Breach) miało miejsce ██ 6 2014. Zostało one wywołane, przez D████ ██████, dyrektora ośrodka 66 nadzorującego przeniesienie SCP-PL-200, który nie dopilnował procedur bezpieczeństwa, niezwykle śpiesząc się z przeniesieniem obiektu, co poskutkowało jego przełamaniem zabezpieczeń, a w konsekwencji uwolnieniem wielu innych podmiotów SCP. W wyniku przełamania zabezpieczeń utracono Ośrodek 66 wraz z wszystkimi znajdującymi się tam obiektami, w tym SCP-PL-200.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported