SCP-PL-300: Wehikuł Czasu

ocena: -9+x
warning-pl.png
SCP-PL-300
Poziom5
Klasa podmiotu:
bezpieczne
Klasa drugorzędna:
{$secondary-class}
Poziom zakłóceń:
dark
Poziom ryzyka:
znikomy

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-300 nie stwarza bezpośredniego zagrożenia w żadnym znaczeniu. Mimo to ze względu na jego naturalne zdolności SCP-PL-300 wymaga utrzymywania jego istnienia i właściwości w tajemnicy. Obiekt jest przechowywany w metalowym pomieszczeniu o wymiarach 5x5x5 metrów, z szybą o długości 3 metrów do obserwacji. Do przeprowadzania testów nad SCP-PL-300 wymagana jest zgoda przynajmniej 1 pracownika z upoważnieniem poziomu 4, lub wyższego.

Opis: SCP-PL-300 to metalowa kabina o wymiarach 1x2x1 metrów przypominająca budkę telefoniczną z trzema otworami, w których powinny znajdować się szyby. Na górze obiektu zostały wbudowane 2 duże diody. 1 jest zielona, 2 czerwona. Wnętrze SCP-PL-300 składa się z brązowo-pomarańczowego fotela w pionowe paski na środku i małej korby po prawej stronie, która uruchamia mechanizm obracający drewniane koło, na którym są wypisane lata. Podzielone jest ono na na 6 części. Działa to w przód i w tył. Koło po obróceniu o 360 stopni nie pokazuje tego samego roku co poprzednio. Zamiast tego dalej idzie do tyłu, albo na przód. Oprócz tego po przeciwnej stronie korby znajduje się czerwony przycisk, który po wciśnięciu może wywołać trwałe zniknięcie obiektu. Personel klasy D, który testował SCP-PL-300 donosił o tym, że cywile byli inaczej ubrani, a otaczające ich tereny uległy zmianie. Niektórzy mówili, że byli w latach Wielkiego Kryzysu, a inni, że w czasach panowania Nazizmu. Dedukcją można stwierdzić, że SCP-PL-300 powoduje paradoks cofania się w czasie i przyspieszeniu go.

Aktualizacja raportu 30/05/2015: Po wywołaniu paradoksu cofania się czasu i przyspieszeniu go, SCP-PL-300 wraca do teraźniejszości po odnotowaniu zaprzestania wszelkich funkcji życiowych użytkownika.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported