Zepsuta Maskarada
rating: +6+x

"Ja tylko mówię, że to była słuszna rzecz w tym czasie. Mogłaby nie być słuszna właśnie teraz. Mogła nie być słuszna od jakiegoś czasu. Ale czy było słuszne? To była słuszna rzecz."

"Czy pan mówi Panie Cle—"

"Doktorze"

"Proszę wybaczyć doktorze. Czy pan mówi Doktorze Clef, że ci ludzie zasłużyli na to by umrzeć?"

"Nie do końca Oprah. Mówię, że w tym czasie nie mieliśmy innego wyboru jeśli chcieliśmy zrozumieć jak działało to urządzenie. Dzięki temu zrozumieniu byliśmy wstanie ukryć obiekt przed opinią publiczną i uratować życie większej ilości osób niż straciliśmy."

"Dobro ogółu Doktorze Clef?"

"Dobro ogółu Oprah."

"I teraz zasłona tajemnic została odsłonięta?"

"Robimy różne rzeczy, ale nadal musimy coś robić. Musimy się uczyć."

"Ale czemu Doktorze?"

"Korea."


images.png

| Projekt graficzny przez DrKens i Cyantreuse. |

Zerżnięte z nagłówków
przez DrEverettMannDrEverettMann

"Wszystko zmieniło się dzisiaj. Są inni tacy jak ja. Potrafisz sobie wyobraźić? Nie jestem sam. Nie całkiem."

Egzekucje doktora Brighta
przez DrEverettMannDrEverettMann

"Czasami jeden z pozostałych poruszył się, a on słyszał ich płacz po ich naprostowaniu. Trzymał się nieruchomo. Miał duże doświadczenie w byciu jeńcem."

Notatki badawcze RJ Tallera
przez ArlecchinoArlecchino

"Dobre dziennikarstwo widzi co właśnie się dzieje. Chcą napisać historie, potrafią. Moja praca zmienia banał w złoto ."

Joseon
przez ArlecchinoArlecchino

"Tygodniami próbowali uzyskać coś powyżej 38 paraleli, ale na końcu odpuścili sobie jako złą pracę. Końcowa idea Systemu Thelmanna, polegająca na posiadaniu systemu prognozowania pogody totalnego zasięgu, musiałaby teraz obyć się bez Korei Północnej."

Prawda jest Gdzieś Tam
przez SilberescherSilberescher

"Coś… dzieje się… w Kansas."

Etyczne?
przez MontalaMontala

"Procedury uważane za nieetyczne zostaną zrewidowane.. Jeśli poprawa nie jest możliwa przechowanie obiektu zostanie wstrzymane. Jeśli obiekt jest nieodłącznie związany z ludzkim życiem, zostanie zniszczony bez wyjątków."

Sześć Listów adresowanych do Fundacji SCP (i Jeden List do Domu)
przez ahbonjourahbonjour

"Jest jeden wielki wśród was, jesteś w środku wielkiego tłumu policjantów, wojskowych i naukowców i patrzysz prost w kamerę… wyglądasz tak jakbyś się paliła. Wyglądasz tak mądrze, tak silnie. Sprawiłaś, że jestem dumna."

Lekcja o Władzy
przez renacerrenacer

"Mogła go teraz usłuszeć, jego ciężki oddech wydawał się mieszaniną skomlenia i rzężenia. Miała nadzieję, że go nie dotknie. Kolejny krok na przód. Albo Doktor Kowalski był wystarczająco blisko by mogła poczuć gorąco jego oddechu, albo to napięcie gotowało ją od środka."

SCP-3241 ("SS Sommerfeld")
przez The Great HippoThe Great Hippo

"Gdziekolwiek pan jest, Panie DeVorn, powinien pan paść na kolana i podziękować Wszechmogącemu Bogu, że Fundacja się zmieniła. Za moich czasów? Ta historia nie skończyłaby się jakimś — jakimś rodzajem pierdolonego "wywiadu". Skończyłoby się z panem z pomarańczowym kostiumie wrzuconym do najgłębszej, najciemniejszej dziury jaką moglibyśmy znaleźć."

Na Przedmieściach
przez stormbreathstormbreath

"Kiedy Illuminati przechwytuje twoje życie i nic ci nie mówi zaczynasz drapać się po swojej obroży. Próbujesz odkryć czego tak naprawdę od ciebie chcą, czego naprawdę chcą od świata i co najważniejsze, kim do chuja oni właściwie są."

I Co Było Duszą w Tym Pustym Białym Świecie
przez CyantreuseCyantreuse

"Nie potrzebuję pamięci z mojego życia przed tym. Perspektywa tego wydaje się bolesna. Whatever my meaning was previous to this has been outweighed by usefulness, potential or otherwise, and that’s fine."

Skonfiskowane Przedmioty. Marzec 2022, Placówka-42 Przechowywania Świadomych Obiektów
przez CyantreuseCyantreuse

"Witam Panie Trauss, dziękuje za stanie w korytarzach przez całą noc podczas gdy jeden z tych potworów był na wolności. Właśnie skończyłem 15 lat i dziękuje panu, że nie musiałem się bać całą noc w moje urodziny. Dziękuje za chronienie mnie.."

Seks, Narkotyki, Pieniądze (ostrzeżenie o zawartości dla dorosłych)
przez CyantreuseCyantreuse

"On April 20th, you enter SCP-5527’s chamber carrying a folder. You proceed into the bathroom where you are then seen showing them the contents, which are out of frame. Analysts from Information Security did note when reviewing feeds that the two of you are both clearly seen smiling, talking, and embracing."

Paperpushing
przez CyantreuseCyantreuse

"What I've found from cross-referencing my experiences with the Foundation as a whole versus my experiences with individual personnel leads me to one conclusion: The Foundation does not punish its operatives for existing as unique individuals with personal ethics and convictions, but rather renders those personal beliefs and behaviors obsolete."

Oceanus, Ojciec dla wszystkich
przez CyantreuseCyantreuse

"She'd lost a significant chunk of basic functions before she realized what was happening; notably, how to drive a car, how to chew and swallow, and the fact that the metal rack in an oven set to 425 degrees Fahrenheit shouldn't be grabbed without a mitt. The civilian paramedics took care of that part, thankfully, but they can't fix her memory. I'm starting to worry that maybe we can't, either."

Jest pan zabawką, Panie Sanderson
przez CyantreuseCyantreuse

"To on… cóż, właściwie to raczej jego czip. To naprawdę zaczyna wyglądać jakby ktoś grzebał w plikach, co jak myślę jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę jego czystą kartę i nienaganne zachowanie, ale nie sądzę, że powinniśmy cokolwiek wykluczać."


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported