Dodatek do charakterystyki manifestacji SCP-PL-033
ocena: +4+x

Dodatek sporządzony przez: Dr ██████

Pragnę zauważyć, iż choć zrozumienie zasad działających podczas manifestacji SCP-PL-033 wydaje się proste, jest to odczucie jedynie pozorne. Przeprowadzone dotychczas przesłuchania jasno dają do zrozumienia, że zwabieni przez podmiot klienci nie wiedzą tak naprawdę, po co się zatrzymują i dlaczego kupują/kradną dane przedmioty. Nie są nawet w stanie stwierdzić, skąd bierze się chęć posiadania danego produktu. D-522 prawie utknął w drzwiach wejściowych, kiedy z wnętrza obiektu próbował wytoczyć oponę do traktora, mimo że nigdy nie interesował się rolnictwem. D-791 wyszedł z przewieszoną przez ramię torbą wypełnioną dwudziestoma kilogramami kokainy, mimo że przez pewien czas pomagał uzależnionym, a także aktywnie działał przeciw rozprzestrzenianiu nawet lekkich narkotyków. Rzecz w tym — nie mamy pojęcia, jakimi algorytmami operuje SCP-PL-033, w jaki sposób wybiera swoich "klientów" i jak oddziałuje na ich psychikę. Ufanie tutaj przypadkowi uważam za wielce niestosowne i w gruncie rzeczy nieodpowiedzialne. Jedyne, czego w chwili obecnej możemy być pewni, to wyjątkowa (ujmując potocznie) przebiegłość obiektu — dokładnie 70% zwabionych nie posiadało przy sobie gotówki i musiało zginąć (D-522 przejechał traktor, a D-791 został zadźgany strzykawką przez uzależnionego, którego głód narkotykowy doprowadził do szaleństwa). Administracja zapewne dobrze pamięta także fiasko planu całodobowego nadzoru niepłacących "klientów", podczas którego dziwnym zbiegiem okoliczności na swojej zmianie nagle zasypiali lub tracili przytomność nawet najstarsi stażem Agenci Fundacji, a elektroniczne narzędzia lokalizujące odmawiały posłuszeństwa, pozwalając obserwowanym na zniknięcie z pola widzenia Fundacji i poniesienie śmierci.

SCP-PL-033 działa według pewnego schematu, daje szansę na przeżycie i cieszenie się lepszym życiem tym, którzy w jakiś sposób jego zdaniem na to zasłużyli (dla przykładu, dziś dzieła D-1089 warte są fortunę, a kupił tylko pędzel). Dlatego wnoszę o zintensyfikowanie badań nad podmiotem. Korzyści, jakie moglibyśmy odnieść z jego zrozumienia są nieopisane.
— dr ██████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported