Czekam aż ktoś sprawdzi SCP-PL-145 i go oceni.
http://scp-wiki.net.pl/scp-pl-145
Podana strona nie istnieje, czy zapisałeś swój szkic na sandboxie?
Sandbox czyli ta strona: http://scpsandbox-pl.wikidot.com/
Tam tworzysz swoja pracę, zapisujesz ją i link do niej wysyłasz tutaj aby inni mogli go ocenić i pomóc Ci go poprawić.
Gotowe strona na której znajduje się raport to:
http://scpsandbox-pl.wikidot.com/kula-lenkowa/edit/true/title/Kula%20lenkowa
Podałeś link do edycji. Zapisz prace i podaj od nowa.
Zanim powiem o samym obiekcie zwróć proszę uwagę na kwestie gramatyczne typu spacja po zdaniu czy dwukropku oraz zapoznaj się z poradnikiem na temat niezbędnego języka klinicznego w raporcie.
Mgła ma właściwości halucynacyjne po wdychaniu przez organizm widzi i walczyć ze swoim największym lękiem (stan trwa około 15 minut), stwierdzono █ śmierci przez zawał.
Kompletnie nic nie zrozumiałem. Jeżeli czytelnik nic nie zrozumie z góry da -.
SCP-PL-145-A to czarny pasożyt z czterema odnóżami i okiem w środku ciała jego wielkość to około 15cm wysokości 10cm szerokości.
Nie napisałeś skąd się owy pasożyt bierze.
Ogólnie raport jest małym zarysem konceptu. Nie ma nic o tym co robi owy pasożyt z czego może składać się kula ani co dokładnie widza wystawieni testerzy.
Chyba pora to zakończyć co? Proszę o recenzje oraz o porady odnośnie tego czegoś. Miłej lektury i coś jeszcze tu powinno być?
http://scpsandbox-pl.wikidot.com/krulestwo-endkinga Trzecia zakładka tak jakby coś.
Zaczynając od wymieniania dostrzeżonych błędów, nieścisłości i niedopowiedzeń w raporcie:
Poniższe trzy fragmenty łącznie:
Podmiot znajduje się w ośrodku 51
Podmiotu nie da się przemieścić za pomocą znanych środków
Na miejscu po ██ dniach wybudowano ośrodek prowizoryczno przechowawczy.
Czy mam rozumieć, że ten ośrodek 51 to "ośrodek prowizoryczno przechowawczy" (swoją drogą czy między tymi słowami nie powinno być myślnika)? Jeśli tak sugerowałbym to zaznaczyć już w czynnościach poprzez informacje jakim typem ośrodka jest 51. Zamieszczenie takiej informacji na końcu, wprowadzić może niepotrzebne zamieszanie bo czytelnik może się zdziwi jak obiekt trafił do ośrodka choć nie da się go przemiesić.
Byt to czarna kula o średnicy 1.40 (m) metra z nieznanej substancji o gęstości podobnej do powietrza która tworzy efekt zaginania światła dokoła siebie.
Proponuję rozbudować opis obiektu. Bo czy "substancja o gęstości podobnej do powietrza" to nie jest po prostu gaz? Także po pierwsze można by po prostu napisać, że obiekt to "nieznany gaz o gęstości podobnej do powietrza".
Po drugie skoro to gaz należałoby zaznaczyć czy jest cięższy od powietrza, lżejszy, taki sam.
Po trzecie -gazy mają to do siebie, że wypełniają pomieszczenie, w którym się znajdują. Jak obiekt utrzymuje kształt kuli? Czy coś znajduje się w jego wnętrzu co to umożliwia? Takie zachowanie gazu sugeruje jakby coś tam wytwarzało małe pole grawitacyjne. Tylko wtedy powinno to przyciągać nie tylko gaz, ale także wszystko inne(w sensie, że byłoby możliwe do wykrycia; niekoniecznie musi być jakoś szczególnie silne). Nie musisz tego wyjaśnić, ale chociaż zaznacz, że Fundacja próbowała jakoś wyjaśnić ten fenomen.
W ogóle brakuje mi opisu jego wewnętrznej budowy jak i jakiegoś szerszego opisu fizycznych właściwości obiektu np. czy gaz, z którego się skałda jest łatwopalny.
Podmiotu nie da się przemieścić za pomocą znanych środków.
W sumie co to dokładnie oznacza? To tak naprawdę kula gazu, wiec powinno móc się ją wessać do zbiorników i przewieźć. Jeśli nie jest to możliwe to byłoby dobrze ukazać co dokładnie stoi na przeszkodzie. Zresztą łączy się to z dokładniejszym opisem właściwości obiektu, o którym pisałem powyżej.
Instancje na całej powierzchni ciała posiadają niezniszczalny pancerz z substancji podobnej do chityny która jest twardsza od diamentu, pancerz jak i stworzenia są podatne na temperatury powyżej 60 stopni Celsjusza.
Jeśli pancerz jest podatny na działanie temperatury to znaczy, że nie jest niezniszczalny. Lepiej napisać coś w stylu, że charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne (jak rozumiem o to chodzi). Aczkolwiek jak ma się sprawa do innych rzeczy np. kwasy, promieniowanie itp. Czy pasożyt i jego pancerz są na nie odporni?
Pomieszczenie w którym znajduje się podmiot, należy dotrzymać cało dobowego oświetlenia.
Konstrukcja zdania wymaga poprawy. Nie miało być może: "W pomieszczeniu, w którym znajduje się podmiot, należy utrzymać całodobowe oświetlenie"?
Co (3) trzy dni i po testach jest przeprowadzana obowiązkowa kontrola pomieszczenia w której skład wchodzi (2) dwóch pracowników ochrony, kontrola przeprowadzona jest w celu sprawdzenia czy nie powstały instancje SCP-PL-145-A oraz ewentualnej zmianie oświetlenia na nowe.
Po pierwsze lepiej usunąć cyfry w nawiasach. Od dawna nie stosuje się tego na wiki. Po drugie sugerował bym by sformułowanie "ewentualnej zmianie oświetlenia na nowe" zastąpić "ewentualnej konserwacji systemu oświetlenia". Jak dla mnie brzmi to lepiej plus wydaje mi się sensowniejsze bo co oznacza "wymiana oświetlenia"? Wkręcanie nowych żarówek? No chyba, że oświetlają pomieszczenie jakimiś przenośnymi lampkami aczkolwiek byłoby to specyficzne.
Współpracownikowi Ag. Nowaka spoza fundacji
"Fundacji" z dużej litery.
Oprócz powyższych kwestii to w raporcie brak mi:
1. Opisu zachowania ludzi, którzy dostali się pod wpływ pasożytów. Co robią, co się dzieje gdy pasożyt odpadnie itp. Wspominasz o tych pasożytach, ale nic się z nimi nie dzieje przez co wyglądają jak zbędny element.
2. Fabuły. Raport tak naprawdę ogranicza się do krótkiego opisu obiektu, jak wpływa na ludzi i paru słów skąd Fundacja go ma. I tyle. Nie ma niczego za czym czytelnik mógłby podążyć. To co jest to tak naprawdę wstęp opowiadania, ale brak już rozwinięcia i zakończenia.
Ze względu na brak jakiegokolwiek rysu fabuły nie jestem w stanie dać sugestii jak mogłaby wyglądać. Jestem pewien, że wykorzystanie w niej pasożytów będzie dobrym pomysłem i podejrzewam, że takie właśnie są Twoje plany.
Także popraw to co zasugerowałem i napisz historię. Wstęp wydaje się mieć potencjał, ale wszystko zależy od tego jak go rozwiniesz.
Powodzenia :)
-Poprawie
-"substancja o gęstości podobnej do powietrza" to nie jest po prostu gaz?- Nie, gdyż gęstość to stosunek masy pewnej ilości substancji do zajmowanej przez nią objętości i nie wpływa to na stan skupienia.
-Podmiotu nie da się przemieścić za pomocą znanych środków. - dodam coś o tym że podmiot przy próbie przeniesienia go wytwarza fale uderzeniową która jest zabójcza na określony dystans.
-zmienię to choć zostawię podatność na temperatury
-Koleje trzy także zmienię
1.Po pierwsze gdy pasożyt odpadnie to sam nosiciel jest już sam martwy gdyż pasożyt miażdży mu czaszkę za pomocą odnóży i przejmuje kontrole nad organizmem za pomocą czułek nerwowych. Po drugie dodam coś.
2.Pracuje nad nią