Podmiot znajduję się w Ośrodku 10. W pomieszczeniu o wymiarach 4[m] x 4.5[m] x 3[m] w którym podłoga została pokryta piaskiem.
Te dwa zdania równie dobrze mogą być oddzielone przecinkiem i lepiej będą brzmieć dzięki temu. dodatkowo staraj się nie podawać dokładnych wymiarów: o ile nie ma takiego obowiązku to nie jest to potrzebne (po prostu zawyża to koszty i sprawia mylne wrażenie, że coś jest potrzebne chociaż nie jest).
Artefakt warzy 20kg, artefakt jest pomalowana na kolor ciemnoszary.
Waży, ponieważ waga. Dodatkowo powtarzasz słowo "artefakt", to drugie jest zupełnie zbędne.
Dodatkowo, skoro procedury obejmują przemalowanie obiektu to dlaczego piszesz o kolorze w czasie teraźniejszym? Przecież od momentu napisania raportu obiekt mógł zostać pomalowany na inny kolor, przez co opis jest nieaktualny. Z punktu widzenia biurokracji to może być problem.
fundacji
Fundacja z małej oznacza rodzaj organizacji. Fundacja z dużej litery oznacza nazwę własną. Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Fundacje
Jak się później z zeznań cywili zamieszkujących w pobliżu podanego adresu okazało się że warsztat który był w tamtym miejscu został zamknięty w 199█ roku.
Zgubiłeś "okazało się". Zasadą kciuka przed "że" stawiamy przecinki. Jak również, na logikę, co mają do tego cywile skoro istnieją rejestry nieruchomości i przedsiębiorstw? Innymi słowy co mi po słowach, jak mam papier?
I pojawia nam się tutaj poważny błąd logiczny. Na początku napisałeś, że każdy ma dostęp do obiektu. Oznacza to, że każdy może napisać dowolną książkę i właściwie przenieść się do świata marzeń. Oczywiście pozostaje kwestia powrotu, ale czy nie można się tym zabezpieczyć w książce (ostatni rozdział poświęcony temu, jak bohater nie wraca do prawdziwego świata). Fakt faktem obiekt brzmi jak potężne narzędzie. Co z biografiami ludzi, podręcznikami czy księgami "dokumentów" (księga wieczysta, rejestr pracowników itp). Jak obiekt zapatruje się na tego typu sprawy?
Generalnie przedstawiasz dość oklepany (SCP-826 czy SCP-PL-199 bądź ten Striderowski, zapomniałem numeru) pomysł, ale nie wychodzisz z nim poza jego ramy.
Oglądałeś może "Powrót do Przyszłości"? Zobacz, jak nudny i nieudany byłby to film, gdyby kończył się w momencie gdy Doc pokazuje swój wehikuł czasu. Cała fabuła, przyjemność widowiska i spektakularny sukces filmu polega na wydarzeniach, które zostały osiągnięte dzięki temu narzędziu.
Podobnie jest tutaj. To, co masz to jedynie narzędzie. A, niestety dla Ciebie, inne prace ze swoich narzędzi korzystają do zbudowania fabuły. Ty, chcąc pozostać w peletonie musisz również trzymać się tych standardów. Więc mając wspomniane narzędzie udaj się teraz pracować nim nad fabułą. Pokaż nam jakieś ciekawe wydarzenia z ciekawymi książkami, zaskocz w jakiś sposób bądź specjalnie zaciekaw. Obecnie niestety Twoja praca to jedynie wstęp literacki: przedstawienie sceny, na której będzie dziać się akcja. Teraz czekamy na rozwinięcie i zakończenie.