Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Wielkie dzięki za uwagi. Wszystkie jak najbardziej słuszne.

Nagrania polecam jednak przesłuchać. Stanowią one integralną część raportu i nie są umieszczone dla ozdoby. Bez ich wysłuchania traci się część historii, która pomaga właściwie odczytać drugi załącznik.

A dzięki pomocy ZeroStriderZeroStrider player został już poprawiony i nie ma żadnych psujących imersje napisów.

Co się tyczy loga to uznałem je za najlepsze. Ponadto raczej już nie mogę zmienić bo jego obecny wygląd odgrywa pewną rolę w nagraniach.

Tak czy owak dzięki za opinię i wskazanie niedociągnięć . :)

Re: Propozycja raportu SCP-PL-012 przez FuturityFuturity, 18 Oct 2017 22:04
Atrybucja przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 18 Oct 2017 21:25
Atrybucja przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 18 Oct 2017 21:22

Poprawione a co od footblocka to ZeroStrider napisał że wina sandboxa mimo to możesz powiedzieć jak ot się naprawia? C do tytułu napiszę jak na razie "Szukając Wiatru w Polu" może ktoś to poprawi bo ja tego tytułu nie znalazłem.

Kosmiczne sprawy nie są moją działką (chociaż ostatnio pracuję nad takim wątkiem), ale zobaczę, co mogę zrobić. W collapsie linijka po linijce, dalej podsumowanie.


O ile pozorny rozmiar artykułu może być duży, tak ja tego nie odczułem. Było to raczej krótkie i przyjemne czytadło, niż zmieniający pogląd raport. Nie przyjmuj tego jednak negatywnie: to jedynie moje wrażenie, które nie oznacza negatywnej oceny. Jak pisałem nie jestem w stanie przesłuchać audio, ale bez tego praca mi się podoba i nie miałbym nic przeciwko publikacji.

Ah, zapomniałem wcześniej: nie jestem ekspertem od spraw wizualnych, ale Fundacyjne logo na początku zdaje mi się być o wiele za skomplikowane. Wolałbym jednak prostotę, ale cóż: to ja.

Gdybym coś sobie przypomniał, zrozumiał czy przesłuchał audio to wypowiem się z przyjemnością, ale póki co tyle.

Jakieś inne pomysły na tłumacz tytuł obiektu?

Tak właściwie to tak. Nie jestem znawcą ani fanem kina, ale "A Wild Goose Chase" był popularnym filmem starego kina amerykańskiego, a zwrot ten oznacza mniej więcej "szukanie wiatru w polu" bądź "szukanie igły w stogu siana". Opowiedziałbym się za tym pierwszym (ktoś obeznany w filmach może napisać, jak to dzieło nazywało się w naszym języku). Oczywiście mija się to trochę z fizycznym sensem pracy, ale fabularny jak najbardziej pozostaje.

Ale co do samego szkicu:

Z mojej strony tyle. Dobry skip.

Krytyka rzecz jasna w collapsie.

Pozatym jest ok.

Tym razem będzie w klimatach nie z tej planety. Bowiem w raporcie znajdują się pliki audio, w których zdecydowałem się poeksperymentować i samemu podłożyć głos pod postać. Uprzejmie proszę o opinię czy się nadają czy też psują klimat i lepiej zastąpić je tekstem.

Także zapraszam do zapoznania się z moją propozycją obiektu SCP-PL-012, którą znajdziecie - TUTAJ.

Jak zawsze będę wdzięczny za wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę. Postaram się też rozwiać wszystkie niejasności.

Zachęcam do lektury i dyskusji.

Propozycja raportu SCP-PL-012 przez FuturityFuturity, 18 Oct 2017 18:02

Kolejny szybki i prosty artykuł, zapraszam do krytyki. Standardowo pomoce i linki wewnątrz sandboxa.

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/wanna-amigo-spambox:tygodniowka

SCP-197 Szklarnia przez wanna-amigowanna-amigo, 18 Oct 2017 09:34

Przeniesiesz proszę do http://scp-wiki.net.pl/forum/t-3933925/propozycja-obiektu i możemy zacząć majstrować.

Re: Obiekt przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 17 Oct 2017 19:43
Re: Obiekt
wanna-amigowanna-amigo 17 Oct 2017 19:38
w dyskusji Pisanie / Szkice i krytyka » Obiekt

Przyznam się, że najzwyczajniej pomyliłem wątki.

Cóż, mam nadzieję, że mimo to jakoś doprowadzimy współpracę do owocnego finiszu.

Re: Obiekt przez wanna-amigowanna-amigo, 17 Oct 2017 19:38

Ten psot jest o zakładce drugiej czyli "Negatywnej Damie" ty wypowiedziałeś się o pierwszym dzięki za krytykę ale mieliśmy nieporozumienie.

Re: Obiekt przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 17 Oct 2017 19:32

Hej. SCP-2351 jest w drugiej zakładce. Jakieś inne pomysły na tłumacz tytuł obiektu?
Sandbox http://scpsandbox-pl.wikidot.com/sandbox-tlumaczenia-ch-khnyber-lastrange
Orginal http://www.scp-wiki.net/scp-2351

Re: Obiekt
wanna-amigowanna-amigo 17 Oct 2017 18:44
w dyskusji Pisanie / Szkice i krytyka » Obiekt

W spojlerze otrzymasz krytykę "linijka po linijce" zaś poniżej generalne podsumowanie.


Są klasy raportów, które odgórnie mają moją antypatię. To właśnie "raporty bezpośrednio wpływające na Fundację". Tutaj to widzę i o ile na początku interesowały mnie eksperymenty i ciekawe efekty, tak jednak końcówka nie zyskała mojej uwagi i przez to pozostał niedosyt. Podałem jednak w spojlerze fragment o książce. Głównie to mnie zainteresowało w raporcie.

Rozumiem, że można powiedzieć o artefakcie jako o zrobionym przez pracownika Fundacji. W tym momencie najciekawsze jest dla mnie: dlaczego to zrobił. Wytłumaczenie przez Ciebie podane mnie nie interesuje i zamiast tego wolałbym zobaczyć, co zainspirowało pracownika do takiego kroku. Właśnie książka. Chciałbym wiedzieć, co tam jest napisane, jaki dokładnie cel miał pracownik.

Jak również, tutaj pomogę sobie "Frankenstainem", osoba pracująca nie do końca właściwie wobec innych i z przyświecającą ideą raczej nie ujawnia swojego zachowania i dba o to, aby pozostało one ukryte: pracownik zamiast jawnie wykazywać problemy powinien, w drugą stronę, wykazywać zupełną poprawność i sprawność, ukrywając w ten sposób swoje intencje i "wkopując" Fundację. Oczywiście: to nie każdy przypadek ani główna zasada, ale w tym raporcie, moim zdaniem, sprawdziłoby się to.

Mówiąc czysto literacko: brakuje mi tutaj zakończenia. Wstęp jest dość znany, rozwinięcie daje nadzieję na przełom… ale brakuje tego trzeciego, niestety najważniejszego, elementu. Podałem wyżej rady, jak to osiągnąć, ale są to raczej sugestie ślepca: najchętniej usłyszałbym, co Ty chcesz osiągnąć, jaka idea Ci przyświeca, jaką historię chcesz mi opowiedzieć tą pracą. Wtedy jak najbardziej będę w stanie udzielić konkretniejszych porad.

Ogólnie: nie jest źle, mamy nad czym pracować, ale trochę drogi przed nami zostało. Teraz powoli, aby się nie zgubić. Powodzenia!

Re: Obiekt przez wanna-amigowanna-amigo, 17 Oct 2017 18:44

Witam. Stworzyłem coś takiego. Proszę o krytykę (Zakładka druga)

Re: Obiekt przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 17 Oct 2017 18:14
Re: Obiekt
wanna-amigowanna-amigo 17 Oct 2017 18:09
w dyskusji Pisanie / Szkice i krytyka » Obiekt

Rodżer rodżer. Gdybyś mógł dokonać wyjaśnienia w tytułowym poście, że chodzi o zakładkę pierwszą, nie drugą, to byłbym wdzięczny.

Re: Obiekt przez wanna-amigowanna-amigo, 17 Oct 2017 18:09

Hej dzięki że wskazujesz mi drogę. Rozwinąłem to co wskazałeś napisałem jaka to książka co pozwoliło mi trochę urozmaicić historię i dodałem wątek który rzuca na sprawę nowy cień. co myślisz teraz? Tak poza tym zamieniłem dużą ilość dodatków na szereg spojlerów aby łatwiej można było nawigować po raporcie i nie zrazić szybkiego czytelnika.

Re: Propozycja obiektu przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 17 Oct 2017 16:32

Nie. Ten temat dotyczy drugiej zakładki w sandboxie do którego podany jest link. Obiekt o którym mówisz jest w tym samym sandboxie jednak w pierwszej zakładce.

Re: Obiekt przez Khnyber LastrangeKhnyber Lastrange, 17 Oct 2017 14:04
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported