Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Witaj! Cieszy na równie mocno, że jesteś z nami. W końcu co to za społeczność bez użytkowników, prawda?

Społeczność pisarska bez pisarzy jest równie bezsensowna, więc tym bardziej miło mi Cię gościć na naszej witrynie. Pamiętaj jednak, że entuzjazm najlepiej "wydać" na pokorę: nie ma nic gorszego niż pośpiech w pisaniu. Na spokojnie zapoznaj się z witryną, użytkownikami i ich oczekiwaniami. Pooceniaj prace, skomentuj i dyskutuj o nich: po prostu stań się jednym z nas ;)

Życzę oczywiście miłego pobytu, owocnej pracy pisarskiej i w razie potrzeby zapraszam do kontaktu!

W sensie nie do gniazdka elektrycznego. Tylko do skontaktowania się ze mną.

Re: Witam :) przez wanna-amigowanna-amigo, 20 Aug 2017 13:40

Witam wszystkich członków naszej pisarskiej społeczności :) Chciałbym odrazu podziękować za przyjęcie mnie do grona. Długi czas już znam i czytam o Fundacji, najbardziej interesują mnie raporty SCP. Mam już pewna koncepcje dotyczącą SCP-073 i 076, ale o tym już napisze w odpowiednim dziale :)

Jeszcze raz dziękuję i liczę na miłą współpracę.

Witam :) przez Inf3rno07Inf3rno07, 20 Aug 2017 13:35
FuturityFuturity 20 Aug 2017 13:18
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Inkwizytor

Rozumiem wątpliwości bo z przyczyn fabularnych nie mogłem dokładnie wyjaśnić jak działa ta funkcja gdyż miała być ona doskonale znana wszystkim w Fundacji. Dlatego spieszę z wyjaśnieniami.

Inkwizytor jest jeden na ośrodek badawczy i zajmuje się tą placówką do której został przydzielony. Funkcja jest w oczach pracowników wyjątkowa ze względu na szerokie uprawnienia. Ponadto jeden na placówkę to wciąż bardzo elitarne stanowisko, pod tym względem da się przyrównać do dyrektora placówki. Dodam jeszcze, że członków Rady 05 jest co najmniej kilku, a nikt nie ma ich za zwykłych ludzi.

Co do użycia PL-16. Fakt Fundacja nie daje obiektów przypadkowym pracownikom, ale jak wspomniałem powyżej Inkwizytor to nie pierwsze lepsze stanowisko. W całej placówce jest tylko jedna taka osoba, wybrana starannie. Dlatego może korzystać z obiektu. Oczywiście musi to dobrze uzasadnić i przekonać odpowiednie osoby jak i przestrzegać określonych warunków. Zwróć uwagę, że dostęp do PL-16 załatwił poprzedni, doświadczony Inkwizytor, który z pewnością miał wyrobione kontakty. Także raczej nie było to coś łatwego co mógł zrobić przypadkowy pracownik.

W związku z powyższym wyposażenie poszczególnych inkwizytorów może się różnić. Oczywiście jest wspólne minimum, ale ponad nim są różnice. Jak w policji - jedna jednostka ma nowiutki komputer, inna starszy.

Odniosę się jeszcze do bałaganu na piętrze. Jak było zaznaczone w opowiadaniu, Inkwizytor może zająć się w teorii wszystkim, choćby i kradzieżą soli. Jest tak ponieważ każdy taki odchył może wynikać z nadużycia obiektu. Inna sprawa, że Inkwizytor zwykle tak nie robi, co zauważył w opowiadaniu profesor. Tu wynikało to z próby odnalezienia się Macieja na stanowisku, a proces myślowy, który go do tego skłonił jest dość dokładnie oddany w tekście.

Liczę, że udało mi się wszystko wyjaśnić, ale jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, pisz śmiało. :)

przez FuturityFuturity, 20 Aug 2017 13:18
FuturityFuturity 20 Aug 2017 12:46
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Inkwizytor

Dzięki za ocenę, cieszę się, że przyjemnie Ci się czytało. Za błędy przepraszam, starałem się je poprawić (z pewnością zmieniłem to co zauważyła korekta), ale w tak długim tekście łatwo było coś przeoczyć. Na razie mam ograniczone możliwości poprawy pod względem technicznym, ale docelowo postaram się wszystko wyprostować. :)

przez FuturityFuturity, 20 Aug 2017 12:46
JohnyispolishJohnyispolish 20 Aug 2017 00:34
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Inkwizytor

Teraz tak spojrzałem i uświadomiłem sobie że jest tu prawdopodobnie duża nieścisłość fabularna.

Otóż jak duży zakres pracy ma inkwizytor. Jest jeden na całą filie czy w każdej placówce po jednym? Jeśli to pierwsze to czemu zajmuje się takimi błachostkami jak sprawdzanie dlaczego na tym piętrze jest taki bałagan, powinie w takich sytuacjach otrzymywać raport z różnych placówek i jeździć od jednej do drugiej. Jeśli jednak to drugie to jest to źle wykreowane w opowiadaniu bo ta funkacja jest opisywana jako bardzo wyjątkowa, do tego nie mógł by otrzymać SCP-PL-016 praktycznie na własność, no chyba że Fundacja rozdaje obiekty swoim randomowym pracowniką.

Do czasu wyjaśnienia tego zmieniam swoją ocene na neutrala.

Jak usunąć swoją ocene tak żeby nie zmienić jej na minusa?
Już nie ważne

przez JohnyispolishJohnyispolish, 20 Aug 2017 00:34
WieprzekWieprzek 19 Aug 2017 22:56
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Inkwizytor

Zacznę od minusów. Jest dużo, a nawet bardzo dużo błędów interpunkcyjnych, składniowych i ortograficznych. Przecinki odpuszczę, bo sprawdzenie ich w tak dużym tekście to kupa roboty, ale przejrzenie czy przeglądarka nie podkreśla niczego na czerwono nie jest już tak trudne.

Nie przepadam też za bezpośrednimi nawiązaniami do istniejących irl dzieł popkultury, ale to już moja osobista sprawa

A teraz te dobre rzeczy, zamysł funkcji Inkwizytora jest ciekawy, podobały mi się postacie (momentami trochę przerysowane, jak SUPER SEKSI BLONDYNA), a także przemiana głównego bohatera. W trakcie lektury wahałem się nad oceną, ze względu na kiepską stylistykę, ale mimo wszystko czytało się przyjemnie, chętnie zobaczyłbym postać prawnika-inkwizytora w innych opowiadaniach. Plusik.

przez WieprzekWieprzek, 19 Aug 2017 22:56
TemperatureTemperature 19 Aug 2017 15:36
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-057

Pomijając parę błędów w tekście oraz:

Obiekt nie wykazuje żadnych właściwości anomalnych, dopóki nie zostanie umieszczony w zamkniętym pomieszczeniu bez monitoringu (dotyczy to także kamer termowizyjnych) oraz obecności jakiejkolwiek osoby

A tutaj już:

Po krótkiej chwili da się słyszeć muzykę wygrywaną na obiekcie, oraz w pokoju zacznie się pojawiać dym nieznanego pochodzenia.

Nie widzę tutaj nic ciekawego. Krótka i treściwa praca, zgadzam się, ale wynika tutaj z tekstu tyle co: fletnia grać, fletnia wypuszczać nieznany dym, fletnia grać różne kawałki, fletnia nie grać kiedy ktoś patrzy i jest obok niej. Utwory nadają się jedynie do Wspaniałości Mieszkaniowych, moim zdaniem. Jestem nastawiona strasznie neutralnie, z możliwością przemiany na plus po przepisaniu.

przez TemperatureTemperature, 19 Aug 2017 15:36
Atrybucja przez wanna-amigowanna-amigo, 19 Aug 2017 06:49

I bardzo dobrze. Konfidencja nie popłaca.

przez wanna-amigowanna-amigo, 18 Aug 2017 20:56

Widziałem. Mimo to nie kapuję.

przez Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace, 18 Aug 2017 20:36

Widziałeś ukryty tekst?

przez wanna-amigowanna-amigo, 18 Aug 2017 19:38
wanna-amigowanna-amigo 18 Aug 2017 19:36
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Spóźnienie

Tak, jakoś nie potrafię pisać bez elementu żartobliwości. Nie zapomnij podzielić się swoimi przygodami Łukasza!

To taki dobry chłopak, oby nie stało mu się nic złego.

:D?

przez wanna-amigowanna-amigo, 18 Aug 2017 19:36

Przeniosłem do "Szkice i krytyka". Autorze, proszę zwracaj uwagę, w którym miejscu na forum postujesz.

Co do szkicu rzuciłem tylko okiem i widzę, że nawet nie korzystasz z szablonu, nie ma modułu oceny, nie ma enterów. Jak możemy ocenić i uszanować Twoją pracę, jak Ty sam tego nie robisz? Dodatkowo artykuł jest krótszy niż krytyka powyżej. Osobiście radziłbym Ci większe uczestniczenie w rozmowach i aktywności wiki. Daj sobie czas na zapoznanie się z witryną i społecznością, a pisarskie umiejętności same przyjdą. Powodzenia!

Re: SCP-PL-5521 przez wanna-amigowanna-amigo, 18 Aug 2017 19:33

Ze względu na powstające zamieszanie, strategię "napisz i olej" jak również niepraktyczność, ten wątek jest zamknięty.

Udzielone rezerwacje przed tym terminem pozostają. W celu zarezerwowania slotu na SCP proszę o kontakt z PA.

Re: Rezerwacja numerów SCP przez wanna-amigowanna-amigo, 18 Aug 2017 19:25

Siadaj, otwórz Żywca. Gdzie z tą mordą, to dla mnie!

Hue, uśmiałem się przy tym.

Niezbyt rozumiem tę opowieść. Coś o doktorze, jakimś kolesiu, Fundacji i źle. Czytałem to 5 razy i cholera, nie kapuję.

Równocześnie nie widzę podstaw dla minusa. To że nie wiem o co chodzi nie znaczy że mam od razu hejcić, prawda? Ale nie mogę dać plusa bo nie wiem czemu mam go dać.

Ocena neutralna.

przez Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace, 18 Aug 2017 14:32

Polska lista sięga tylko numeru 199, zanim dotrzemy do 5521 minie masę czasu. Poza tym nie widzę powodu dla którego numer Twojego szkicu jest ważny, autorze.

Re: Rezerwacja numerów SCP przez ZeroStriderZeroStrider, 18 Aug 2017 11:26

Rezerwuje SCP-PL-5521 XD

Re: Rezerwacja numerów SCP przez Agent_5521Agent_5521, 18 Aug 2017 11:05

Kiedy prosi się o krytykę, wypadałoby podać linka do rzeczonego sandboxa.
Dla kolejnych osób, jest on tu - http://scpsandbox-pl.wikidot.com/scp-pl-5521

Co do pracy - nie spełnia standardów tej strony, da się to zauważyć gołym okiem. Nie jest napisana typowym językiem klinicznym, a także nie trzyma się podstawowego formatowania. Zajrzyj proszę do poradników, najlepiej przeczytaj je z wyjątkową uwagą, są ważne. Z pewnością na tym etapie pomogą Ci bardziej niż ja.

Pisząc raport nie powinno się skupiać tyle na rodzaju obiektu czy stworzenia, a raczej na historii którą chcesz przekazać. Większość wpisów jakąś opowiada, nie uświadczysz prawie żadnego który "jest taki bo tak", nieważne jak krótki by był. Zatem powinno się celować właśnie w zainteresowanie czytelnika historią obiektu, a nie samymi jego właściwościami.

Skoro jednak go napisałeś, to znaczy, że coś Cię do tego popchnęło. Pomysł to już coś, pozostało go dobrze opisać. Z pewnością wspomniane poradniki Ci w tym pomogą, a potem także my na forum.

Warto również zajrzeć na te strony:
http://scp-wiki.net.pl/ostatnio-stworzone — Oto lista ostatnio stworzonych prac, dobra by zorientować się, co się ludziom podoba, a co nie. Przyjrzyj się szczególnie uważnie wysoko ocenianym pracom, ale nie pomijaj tych nisko!
http://scp-wiki.net.pl/najwyzej-ocenione — Myślę, że wiesz czemu to linkuję.
http://scp-wiki.net.pl/forum:recent-posts — Tu możesz zobaczyć o czym ostatnio rozmawiamy i czego oczekujemy od naszych pisarzy.

Re: SCP-PL-5521 przez ZeroStriderZeroStrider, 18 Aug 2017 11:03

Mój pierwszy SCP dobry cy do du**y na sandbox-ksie…

SCP-PL-5521 przez Agent_5521Agent_5521, 18 Aug 2017 10:54
Dr ZariDr Zari 18 Aug 2017 09:14
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Spóźnienie

Żartobliwe, ciekawe i krótkie czego chcieć więcej. Oczywiście opowiadanie zaciekawiło mnie do tego stopnia, że sam zacząłem układać sobie w głowie dalsze przygody Łukasza.

przez Dr ZariDr Zari, 18 Aug 2017 09:14
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported