Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Bardzo cieszę się, że Ci się podoba, a zwłaszcza, że przesłuchanie. Jak napisałeś, przebudowałem dosyć mocno oryginalny zamysł i szczerze powiedziawszy trochę się martwiłem, że zbyt mocno. Błędy oczywiście poprawię (w sumie to już poprawiłem). Dodatkowo podziękuję za pomoc w interpunkcji, bo w skrócie, to po prostu jestem z niej słaby. Pomysł z incydentem jest fajny i jeżeli nie zapomne (i będzie mi się chciało), to napiszę do niego opowiadanie. Nawiązanie w raporcie już jest. Tak poza tym, to z pozostałymi rzeczami się zgadzam i nie znalazłem żadnych błędów. I na koniec popularne: Dzięki za krytykę :)

Re: Rewrite SCP-PL-157 przez Shadow_Pl11Shadow_Pl11, 14 Jul 2020 02:09

Szczerze, to nigdy nie miałem do czynienia z rewrite'm, więc moją wypowiedź traktuj z lekkim dystansem.

Widać, że mocno przebudowałeś oryginalny pomysł, ale chyba nic w tym złego. Zwłaszcza, że, przynajmniej moim zdaniem, udało ci się napisać dużo lepszy raport w porównaniu do oryginału. Jest jednak parę rzeczy, które mi nie do końca pasują albo parę błędów interpunkcyjnych, ale to już poniżej w szczegółach.

Re: Rewrite SCP-PL-157 przez TotalLolFaceTotalLolFace, 14 Jul 2020 00:32
NeoNixaNeoNixa 13 Jul 2020 20:15
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Ruiz trzeźwieje

„Fryzjer z Nowego Jorku” — Notka tłumacza: W oryginale Snipper — pseudonim Pico w AWCY, ale jednocześnie jedno z określeń na fryzjera. Z uwagi na salon fryzjerski, o którym jest tutaj mowa, zdecydowałam się na drugi wariant tłumaczenia.


You are being deceived.

przez NeoNixaNeoNixa, 13 Jul 2020 20:15

Po prostu mogłeś edytować. Jest taka opcja. Chyba że w tym przypadku nie działa

Re: Prośba o krytykę opowiadanie przez VogsVogs, 13 Jul 2020 16:50
Re: Prośba o krytykę opowiadanie przez MiecznikMiecznik, 13 Jul 2020 16:21

Opowiadanie nosi tytuł, Anioł struż. Proszę o szczerą krytykę. Napisałem je pod presją chwili, ale sam koncept kiełkował w mojej głowie już od dłuższego czasu. Mam nadzieję że wam się spodoba.

[http://www.example.comhttp://scpsandbox-pl.wikidot.com/najbardziej-realistyczna-gra-bitewna ]

Prośba o krytykę opowiadanie przez MiecznikMiecznik, 13 Jul 2020 16:20

Wielkie dzięki za krytykę, z wszystkimi podpunktami się zgadzam, ale jako lekkie post scriptum wyjaśnię kilka podpunktów.

Mam jednak jeszcze pytanie o "obiekt zaczął wytwarzać pole Huma o wartości 89,54 H,". Co konkretnie robi to pole, nie zauważyłam stosownej informacji na ten temat lub gdzieś mi umknęło.

"An area of high Hume concentration, on the other hand is a very strange place. To normal humans, it appears vivid and overpowering, a place of a superworldly aura. Remember how the Himalayas have a high Hume concentration? This applies to all mountains—there's a reason they're often sought out as a place of enlightenment." - http://www.scp-wiki.net/an-faq-part-two-or-your-hume-questions-answered

Czemu masz wszystko zapisane wielkimi literami? W opisie tak samo.

Jest to zabieg, który zaobserwowałem w wielu pracach RounderhouseRounderhouse, jak np. w tej pracy. Jeżeli nie wygląda on dobrze to po prostu się go pozbędę, ale chciałem osobiście to spróbować.

(Kod się zepsuł w niektórych miejscach przez Ortografa, nie wiem czemu, ale wychodzi na to, że przegapiłem w niektórych miejscach to)


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi commodo, ipsum sed pharetra gravida, orci magna rhoncus neque, id pulvinar odio lorem non turpis. Nullam sit amet enim.

Hej, no to lecimy z krytyką. W poszczególnych miejscach masz literówki i ewentualne braki przecinków (lub ich nadmiar), ale są to nieliczne przypadki. Kod trochę się wykrzacza na mobilce.

Podsumowanie: Więc praca ma trochę błędów, ale da się je szybko naprawić. Czasem w przesłuchaniach przechodzisz na "ty" i chyba nie powinno tak być. Sam pomysł wydaje się nawet ciekawy, jednak mimo opowiadania o fenomenie globalnym raczej skupiasz się na okolicy, takie odniosłam wrażenie. Moim zdaniem działanie jednego MFO byłoby niewystarczające, Fundacja musiałaby chyba organizować jakieś działania konspiracyjne (I guess). To chyba na tyle.

DashyponDashypon 12 Jul 2020 21:57
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-011-J

Oryginał autorstwa DomeAcolyteDomeAcolyte

przez DashyponDashypon, 12 Jul 2020 21:57
RaloteheutRaloteheut 12 Jul 2020 21:09
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-188

Przykład tego, jak w ciekawy sposób można opisać błahy pomysł.
Historia tu jest przedstawiona w sposób charakterystyczny dla krótkich raportów; nie jest skrywana pod drugim dnem ani też podawana 'na tacy' (choć mnie by to pasowało). Dodatkową zaletą są emocje obecne w tym skipie.
Widać, że całość jest przemyślana, a twoje wyjaśnienie utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Nie jest to nic wielkiego, a jednak doszedłem do wniosku, że ocena pozytywna ode mnie będzie tu odpowiednia.

przez RaloteheutRaloteheut, 12 Jul 2020 21:09
Errorban4Errorban4 12 Jul 2020 20:18
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-182

Pomijając brak modułu oceny, fabuły/historii, błędy w pisowni i brak stosownego tonu klinicznego, oraz skracając wszystko do zdania złożonego z 10 słów:

Bardzo źle napisany obiekt anomalny a nie SCP.

przez Errorban4Errorban4, 12 Jul 2020 20:18

(T) SCP-194 — drnicksawierdrnicksawier — brak rezerwacji.

Re: Dziennik usunięć I przez Dr-Maxwell1Dr-Maxwell1, 12 Jul 2020 19:02

(T) SCP-238 — drnicksawierdrnicksawier — usunięcie natychmiastowe z powodu braku rezerwacji.

Re: Dziennik usunięć I przez Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace, 12 Jul 2020 18:54

Genialne, przydatne, bardzo ładnie napisane. Jest +

przez Doktor-FiolecikDoktor-Fiolecik, 12 Jul 2020 18:22

Zaległa krytyka :P

Witaj. W pracy jest trochę błędów. Zacznijmy od ortograficznych i interpunkcyjnych. Gdzieniegdzie brakuje przecinków lub słówko zostało źle napisane, więc radzę zwracać uwagę na poprawny zapis, ewentualnie do pomocy polecam "Ortograf.pl".

Podsumowanie: Masz wiele magicznej treści, sporo literówek i brakujących przecinków. Ton kliniczny nie wygląda zbyt dobrze, ponieważ stosujesz w większości język codzienny. Aby jakoś poprawić to, zalecam czytać raporty na wiki, najlepiej te wysoko oceniane, ponieważ wpłynie to również na sposób przedstawiania przez Ciebie historii; dodatkowo masz jeszcze poradnik tonu klinicznego. Tutaj jest poradnik odnośnie technicznego pisania, który wspomoże Ci pisanie o sprawach naukowych. Napisany przez Ciebie byt jest niczym innym jak x-manem, czyli jest zbyt OP; aby zmniejszyć ilość zbędnej mocy polecam przeczytać pisanie humanoidów. Ten poradnik pomoże określić Ci czym właściwie jest Fundajca byś nie zabijał cennego personelu. Przyda Ci się również ten poradnik, ponieważ wygląda jakbyś napisał SCP (Specjalne Czynności Przechowawcze) przed opisem, co jest niewskazane. Przeczytaj dodatkowo to; Twój skip powinien mieć raczej klasę euclid. Na koniec odsyłam do poradnika "Jak napisać SCP", ponieważ jest tam szablon przesłuchania, który z pewnością Ci się przyda.

Jeśli już mam oceniać samą pracę, to jest ona najzwyczajniej słaba. Nie przekazuje żadnej historii i odpycha przesyceniem umiejętności.

Witam, z chęcią ocenię twój skip.

Najpierw zacznijmy od anomalnych zdolności.

Anomalne zdolności twojego obiektu są zwykłe. To że kostka powoduje szybszą wersję choroby popromiennej, to nic nadzwyczajnego. Natomiast druga anomalna zdolność jest już ciekawsza!
To że stworzyła "drzwi" może powodować powstawanie teorii. Ale zrób to dobrze.

Teraz najważniejsze, czyli fabuła.

Och, ta fabuła….Nie jest źle! To że dzieci znalazły tą kostkę to naprawdę dobry pomysł. Ale…brakuję mi tylko przesłuchania matki zmarłego dziecka, bo jak to czytam to mam takie: "O, dziecko umarło i ma rodzinę, fajnie lecimy dalej z raportem." Brakuję mi też jakiejś informacji kto to stworzył, bo to nie możliwe żeby zwykła kostka została napromieniowana tak, aby zabijała prawie natychmiastowo.

Teraz testy.

Kilka razy powtarzasz jeden i ten sam test, tak że już naukowcu się to znudziło. Mam jeszcze jeden problem. Jeżeli zdecydowano się zmienić klasę podmiotu, to czemu do cholery w raporcie nadal jest Euclid? A i pisze się Euclid, a nie Euclide. Robimy tak że skreślamy Euclid i dopisujemy Bezpieczny albo Keter.

Incydent.

W końcu, coś się ciekawego dzieje z obiektem, ale łysol na krześle dyrektora zabronił nam na razie wykonywać jakichkolwiek testów. No nic, trzeba czekać aż w końcu będzie możliwość eksploracji tego co jest za tymi drzwiami.

Nie. Nie piszemy "łysol." Piszemy "osoba bez włosów." To nas prowadzi do tonu klinicznego. Ale to potem.

Zgodzę się z naukowcem z raportu. Coś się zaczęło dziać. Muszę przyznać że początkowo nawet byłem zaciekawiony, ale potem czar prysł. Kostka zaczęła coś robić, a ty tego nie tłumaczysz. Czym jest ta substancja? Dlaczego radiacja spadała, wzrastał i znowu spadała? Jak powiesz że: "Fundacja tego nie zbadała," to się wkurzę. Pracownicy Fundacji SCP mają [jak my] własne teorie na temat obiektów, więc mógłbyś dać jakąś teorię naukowców lub kogokolwiek.
Szczerzę…ciekawią mnie te całe drzwi. Pamiętaj że nie musisz wymyślać całego wyjaśnienia. Możesz dać tylko wskazówki, ale jest to bardzo trudne.

Czas na ortografię. [Mój ulubiony temat za fabułą.]

Zaczęto obserwować powstawanie na ścianie przechowalni naprzeciwko wejścia do przechowalni, dziwnego prostokątnego obiektu o wymiarach 2 metry na 0,5 metra.

C-co? Co ty tu napisałeś? Chyba lepiej było by:

"Zaczęto obserwować tajemniczy obiekt, powstający na ścianie przechowalni o wymiarach 2 metry na 0,5 metra."

Miałeś trochę błędów ortograficznych w raporcie. Nie będę ich tutaj wymieniał ale polecam stronę ortograf.PL, tu masz link: https://www.ortograf.pl/ . Nie, nie bój się używać autokorekty, nikt się z ciebie tutaj nie śmieje. Może jesteśmy surową społecznością, ale nie okrutną, ani chamską.

Język kliniczny, czyli to, o czym wielu z nas zapomina.

"Ale co to jest język kliniczny?" -możesz zapytać.
To język naukowy. Czyli nie piszesz: "Ale to był debil XDDDDDDDD [albo LOL]" tylko "Jaki debil."

Mamy nawet całą stronę temu poświęconą: http://scp-wiki.net.pl/clinical-tone-declassified#toc0

Chyba powiedziałem już wszystko co mogłem. Mam nadzieję że jakoś pomogłem.
Tu wszystkie przydatne linki:

http://scp-wiki.net.pl/clinical-tone-declassified#toc0 -TON KLINICZNY.

https://www.ortograf.pl/ -otograf.PL

http://scp-wiki.net.pl/guide-hub -wszystkie poradniki.

http://scp-wiki.net.pl/how-to-write-an-scp -jak napisać SCP?

A i numer piszemy tak: SCP-PL-XXX. Bez spacji.

Re: SCP-PL-174 przez Doktor-FiolecikDoktor-Fiolecik, 12 Jul 2020 13:59

Wątek zdublowany. Zamykam.

Autora proszę o stosowanie jednego wątku do jednej pracy. Jeśli chcesz prosić o ponowną krytykę, napisz to w wątku oryginalnym.

Re: Proszę o krytykę przez Dr-Maxwell1Dr-Maxwell1, 12 Jul 2020 13:43

Dokładnie.

Re: Spostrzeżenie przez Chaos149PolskaChaos149Polska, 12 Jul 2020 08:55
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported