Ostatnie posty
From categories:
page 1123...next »

(R) SCP-PL-142 — Prorok Pomoru — Frogger526Frogger526 — niska ocena

Re: Dziennik usunięć I by Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace, 18 Jun 2018 09:09

Jak dla mnie w tym momencie to się nie nadaje na -J.

Identyfikator podmiotu: SCP-1917-SU

Sufiks -PL -RU etc wynika z filii Fundacji która zajmuje się obiektem. Przy jego przydzielaniu nie jest istotna historia/osobowość podmiotu. Jeśli raport piszesz po polsku, to podmiotem zajmuje się polska filia, czyli sufiks -PL, chyba że masz ochotę przepisać go po rosyjsku i wrzucić na tamtejszą filię.
Jak Zygard zauważył, cały identyfikator powinien być w formacie SCP-SU-1917.

Obiekt, jak wynika z obserwacji, był przodownikiem rewolucji październikowej i pierwszym przywódcą Rosji Radzieckiej i ZSRR. Obiekt jest typowym marksistą.

Z obserwacji wynika że był przodownikiem rewolucji? Okazyjnie w celi organizuje rewolucje? Tego moglibyśmy dowiedzieć się z rozmowy z obiektem a nie z obserwacji.

POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO UŚWIADOMIĆ OBIEKTU O ROZPADZIE ZSRR I UPADKU KOMUNIZMU!

nie piszemy capsem

Na pierwszy rzut oka liczy on sobie około 50 lat.

To jest placówka naukowa. Nie sprawdzamy na pierwszy rzut oka. Możesz to ocenić badaniami dna, wywiadem etc, ale nie rzutem oka.

Podmiot musi być przechowywany w celi 7x4x3m

Ten element krytyki przerabiamy w każdym proponowanym raporcie. Czy jak będzie inny wymiar celi to podmiot wybuchnie? Nie wydaje mi się że gabinety szefów partii miały ustandaryzowane wymiary pod karą gułagu w razie niedopilnowania ich.

-możliwość doprowadzenia do scenariusza 07/11/1917, który powoduje Rewolucję Socjalistyczną w losowym państwie na świecie i śmierć w przybliżeniu <100 000 osób. Obiekt sam w sobie ma możliwość kierowania zdolnościami anomalnymi.

Skąd to wiemy? Podmiot nam powiedział? Takie coś się już wydarzyło? Imo wrzuciłeś to żeby twój obiekt był groźny i mocny, a to nie czyni automatycznie raportu dobrym.

SCP: Witaj towarzyszu
Dr:Witajcie towarzyszu Lenin

SCP to Specjalne Czynności Przechowawcze, w dialogu powinieneś oznaczać podmiot pełną nazwą (SCP-1917-SU, pomijając sens "SU")

Wniosek: Dr. Dżugaszwili przez 3 godziny przekonywał dyrektora ośrodka aby nadać wszystkim równe prawa. Skończyło się to wycofaniem systemu hierarchii z ośrodka.

To nie jest wniosek. Z tego wywiadu nie wywnioskujesz że przez 3 godziny rozmawiali etc etc. To może być "Uwaga" albo inny niepodpisany akapit podsumowujący to.

Mnie skip nie bawi, wziąłeś po prostu chorego psychicznie komunistę i dorzuciłeś mu supermoce. Haha. Jak wykminisz coś ciekawszego i poprawisz aspekt techniczny to możesz spróbować to wrzucić na stronę.

Re: Propozycja SCP-1917-SU by WieprzekWieprzek, 16 Jun 2018 08:08
PrePreEarlyAccessPrePreEarlyAccess 14 Jun 2018 18:25
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-CN-994

Uwielbiam interaktyne raporty, świetny jak dla mnie

by PrePreEarlyAccessPrePreEarlyAccess, 14 Jun 2018 18:25
NiecoZrytyMichalNiecoZrytyMichal 14 Jun 2018 18:05
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-CN-994

Pogratuluj ktoś temu chinczykowi ode mnie. Swoją drogą lubię chinszczyznę.

by NiecoZrytyMichalNiecoZrytyMichal, 14 Jun 2018 18:05

SCP-PL-057 przechowywany jest na terenie Ośrodka Prowizorycznego numer 73 w hangarze trzecim.

Kiedy ustanawiamy dany obszar terenem przechowawczym Fundacji, tworzymy prowizoryczną Strefę nie Ośrodek.

zbrojeniowe(ta

Spacja przed nawiasem.

powinien stale ubrany być

Niczym Yoda mówienia unikaj.

W przypadku pojawienia się instancji obiektu, Mobilna Formacja Operacyjna 97 "Wyburzający" powinna zostać do niego przydzielona.

Tworzenie nowej formacji, szczególnie w pierwszym obiekcie jest kategorycznie złym pomysłem, pamiętaj by stosować się i korzystać z strony o Siłach.

to grzyb rasy

Trochę dziwne określenie, do grzyba bym dał "z gatunku".

Obecnie podmiotu zajmuje całą powierzchnię hangaru trzeciego

Takich dziwacznych błędów składni jest więcej, więc nie będę ich wymieniał tylko zwrócę na nie uwagę.

Widzę że kompletnie przebudowałeś obiekt z skipa czysto biologicznego na bardziej paranormalny, przez połączenie tych wszystkich elementów traci on na wszelkim sensie oraz spójności, otwierając coraz to kolejne motywy by niczego o nich nie powiedzieć, ani tym bardziej nie wyjaśnić ich całokształtu do konceptu grzybni.

Raz mamy prosty koncept świadomego gigagrzyba, raz kompletnie nie wyjaśnionych rzeź związanych z religijnością, a wcześniej jeszcze pojawiają się tajemnicze pręty w obiekcie.

Zamiast próbując ciągle tworzyć co innego by wzbudzić zainteresowanie spróbuj rozwinąć tylko jeden wątek na tyle by był w stanie to zrobić.

Lekkie wątpliwości wzbudza we mnie też rola szpiega w szeregach Fundacji, nie dość że mało mi ona pasuje w samym tworzonym GOI to wydaje się nieprawdopodobna.

Re: Propozycja SCP-PL-057 by KhnyberKhnyber, 12 Jun 2018 19:12

Trochę powtórzę się z wanną, ale co mam poradzić.

Wymiary 1x2 nie dość że śmiesznie małe i bezsensowne jeśli chcemy w miarę spełnić zachcianki podmiotu, to jeszcze niepotrzebne. W raportach najczęściej piszemy o przechowywaniu podmiotu w standardowej celi dla humanoidów czy coś w ten deseń.

Podmiot ma dostawać trzy posiłki dziennie, każdy musi zostać podany o konkretnej godzinie: pierwszy równo o 7.30 drugi o 14.15 a trzeci o 19.43.

Dlaczego akurat te godziny? Podmiot ma wykalibrowany zegarek biologiczny i zacznie wykrzykiwać prośby w celu wybicia całej placówki jak nie dostanie jedzonka o danej porze?

Dlaczego nie zamkniemy podmiotu w dźwiękoszczelnym pokoju? Takie rozwiązanie nasuwa się automatycznie i neutralizuje jego działanie, nie trzeba się bawić w pedagogów.

Masz dużo losowych dużych liter, brakuje przecinków.

Mogę się już czepiać, ale pomysł nie jest szczególnie oryginalny. Mamy już bardzo-silne-dziecko-które-trzeba-pilnować-i-robić-je-w-konia-albo-nas-pozabija - SCP-239.

by WhiterPLWhiterPL, 12 Jun 2018 18:26
KhnyberKhnyber 12 Jun 2018 14:10
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-1076

Żal byłoby nie wspomnieć o podobieństwie obiektu do Kukułkowatych, czyli ptaków składających swoje jaja w gniazdach innych gatunków, sprawiając, że te wychowują je jak swoje, nierzadko też zagrażając oryginalnemu potomstwu.

by KhnyberKhnyber, 12 Jun 2018 14:10
Atrybucja
KhnyberKhnyber 12 Jun 2018 14:05
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-1076

Oryginał autorstwa murphy_slawmurphy_slaw

Atrybucja by KhnyberKhnyber, 12 Jun 2018 14:05

Klasa Podmiotu: Euclit

To Euclid, nie Euclit.

wymiarach 1x2x1 metra

Dlaczego takie wymiary? Jeśli czytasz nowe raporty to zauważysz, że od dobrych kilku (6?) lat nie stosuje się takiego zapisu.

Obiekt ma bląd

Blond.

Poza błędami i niestaranną pisownią trudno mi zwrócić uwagę na coś innego. Moja ostatnia krytyka pozostaje, więc nie będę jej pisał kolejny raz. Postaraj się lepiej zaznajomić z językiem polskim i witryną.

Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace 10 Jun 2018 18:19
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-CN-994

Wiedziałem, że będzie jebany jumpscare. Wiedziałem. D:

by Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace, 10 Jun 2018 18:19
Atrybucja
KhnyberKhnyber 10 Jun 2018 10:59
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-CN-994

Oryginał autorstwa AndyBlockerAndyBlocker przetłumaczone na Angelski przez W AsrielW Asriel

Atrybucja by KhnyberKhnyber, 10 Jun 2018 10:59
Atrybucja
KhnyberKhnyber 10 Jun 2018 10:10
in discussion Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-890

Oryginał autorstwa DereleasedDereleased

Atrybucja by KhnyberKhnyber, 10 Jun 2018 10:10

Brak dużych liter, losowe przecinki i spacje, paskudna ortografia. Tego po prostu nie da się czytać.

Autorze, ile w której klasie jesteś? Większość naszych prac jest pisana przez osoby posiadające minimum maturę z języka polskiego, co widać po używanym języku klinicznym i fabularnym rozwoju pracy. Jeżeli jesteś przed maturą, to dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się poradnikami pisarskimi łatwo dostępnymi w internecie.

Sama praca nie spełnia minimalnych standardów języka Polskiego, a co dopiero tej witryny. Bardzo proszę, przeczytaj poradniki: http://scp-wiki.net.pl/poradniki, znajdują się tam cenne informację odnośnie kontrybucji na stronie.

Wspominam o poradnikach, gdyż szczerze i nie obrażając Twojej osoby mówiąc, uważam że poradniki będą w stanie o wiele bardziej Ci pomóc niż moja dogłębna krytyka: poprawianie pojedynczych zdań jest bezcelowe, gdy szkic wymaga przepisania. Nie malujemy ścian które mają być wyburzone, prawda?

Bardzo proszę, przeczytaj poradniki i korzystaj z sandboxa: dzięki temu Twoje prace będą o wiele lepszej jakości, a Ty pokażesz, że szanujesz nasz czas, witrynę i społeczność. No i zajrzyj na chat discorda, tam nas znajdziesz i tam możemy porozmawiać i doradzić.

Jeśli potrzebujesz się zorientować w uniwersum, w pierwszym poście tej dyskusji (klik) znajdziesz listę raportów i opowieści, które pozwolą szybko Ci się "wgryźć".

Co do samego pomysłu, poniżej w spojlerze znajduje się moja porada odnośnie pisania prac SCP.

Na zakończenie podrzucę Ci kilka linków z mogącymi pomóc artykułami:
http://scp-wiki.net.pl/podstawy Podstawowe informacje odnośnie użytkowania witryny, napisane luźnym i przyjemnym językiem.
http://scp-wiki.net.pl/dla-nowicjuszy Podstawowe informacje, każdy tu zaczynał, i wielu (w tym ja!) wraca
http://scp-wiki.net.pl/faq Odpowiada na wiele podstawowych pytań
http://scp-wiki.net.pl/jak-napisac-scp Opisuje podstawy napisania swojej włąsnej pracy i na co należy przy tym zwracać uwagę
http://scp-wiki.net.pl/ostatnio-stworzone lista ostatnio stworznych prac: idealna aby się zorientować, co jak jest odbierane. Zwróć uwagę na wysoko oceniane prace, i te nisko: przemyśl, dlaczego tak jest
http://scp-wiki.net.pl/najwyzej-ocenione Najwyżej oceniane prace pokazują, co nam się wyjątkowo podoba. Zajrzyj w ich dyskusje, zobacz, dlaczego tak jest
http://scp-wiki.net.pl/forum:recent-posts Nasze ostatnie posty pokażą Ci, jak wygląda społeczność, o czym rozmawia, co jej się podoba a co nie

page 1123...next »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported