Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

No, więc jeszcze mnie nie widziałeś, ale często tu bywałem i obserwowałem jak ci idzie, więc jestem w temacie. No to lecim.

Odkryto również drugą aktywność anomalną, jeśli ktokolwiek będzie trzymał karabin dłużej niż piętnaście (15) minut, zacznie oddawać niekontrolowane strzały we wszystkie strony bez wyraźnej przyczyny i wykrzykiwać hasła, np:"Za wolną Polskę!"

Na twoim miejscu pousuwałbym te cyfry w nawiasach, ale rób jak chcesz.

Jeśli jednak nie dojdzie do aplikacji, po około siedmiu (7) minutach od styczności z obiektem na skórze danej osoby zaczną się pojawiać rany postrzałowe, które będą się wytwarzać dopóki nie umrze z wykrwawienia.

Oczywiście to moja opinia i inni mogą myśleć inaczej, ale robienie tak by obiekt na siłe zabijał jakoś mnie odpycha.

Obecnie obiekt znajduję się w ośrodku 4 [ZMIENIONO]3.

,,[ZMIENIONO]" to to samo co ,,[USUNIĘTO]" czyli cenzura. Nie stosuje sie jej w ten sposób, jak ty to zrobiłeś. na twoim miejscu zastosowałbym przekreślenie na czwórce.

D-69: ZMIAŻDŻĘ CI R██ JAK ZIEMNIAKA!

pewna mądra osoba zwana Khnyber powiedziała mi że w przesłuchaniach, i innych tym podobnych logach w których są podane wypowiedzi nie cenzuruje sie przekleństw. Zresztą ryj to nie przekleństwo (zakładam, że o to słowo ci chodziło).

D-69: PUŚCIE MNIE WY SZKOPSKIE PACHOŁKI!
D-69 szamocze się chwilę, przy czym upuszcza karabin
Dr A██: Jak się pan czuję?
D-69 oszołomiony nie odzywa się
Dr A██: Przetransportujcie go do pokoju przesłuchań, jak oprzytomnieje.

Co się własnie stało? Może to tylko ja jestem taki głupi, ale nie potrafie stwierdzić co się wydażyło pomiędzy krzykiem testera (D-69) a jego oszołomieniem, że jego stan (testera) tak sie zmienił. Tak swoją drogą wątpie, żeby naukowiec zwracałby sie do pracownika klasy D per. ,,pan". dla nich stoi on w hierarhii tylko odrobinę wyżej niż obiekt SCP. Czasem nawet niżej.

Wykonujący: szympans zwyczajny(pan troglodytes)(samiec, 14 lat)

Wydaje mi się że w dokumencie nie powinno pisać sie imienia zwierzęcia, nawet w nawiasie. Informacje o płci i wieku powinny być poza nawiasem. Jeśli według ciebie muszą być jakoś oddzielone od gatunku, to zastosowałbym przecinek.

Tak na koniec chciałbym ci podać pomysł na fajnie uporządkowane dodatki. Polecam włożyć wszystko w takie załączniki:


Oczywiście nie musisz stosować tej formuły, bo inne rozwiązanie nie obniża jakości raportu, jednakże w moim odczuciu byłoby to o wiele bardziej uporządkowane gdybyś zastosował takie coś.

Historia jest tu prosta, ale przyjemna. Według mnie więcej do poprawienia już niema, ale proszę cie, poczekaj jeszcze na opinie innych osób.

Tyle ode mnie. Powodzenia. :)

Re: Propozycja SCP-PL-127 przez Olej1Olej1, 18 Dec 2017 01:07
KhnyberKhnyber 17 Dec 2017 22:42
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-060

Dwa świetnie prowadzone wątki i przyjemny klimat. No i jeszcze postać zwana Januszem. Zdecydowanie +.

przez KhnyberKhnyber, 17 Dec 2017 22:42
wanna-amigowanna-amigo 17 Dec 2017 20:49
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP PL 127

Autorze, głosowanie na własne prace jest niedozwolone (i nie jest brane pod uwagę), proszę usuń swój głos. Cytat z regulaminu:(Głosowanie na swoje prace to złe wychowanie, przecież skoro wrzuciłeś tą pracę to wiadomo, że Ci się podoba 1) Głosowanie na własne dzieło jest niedopuszczalne, nawet jeśli ma przeciwdziałać głosom złośliwym.)

Cytując użytkownika angielskiej Filii, Vezaz'a "Przestań myśleć o "rodzaju obiektu" czy "rodzaju kreatury", a zamiast tego zacznij myśleć o historii którą chcesz opowiedzieć. Spójrz na te chwile Twojego codziennego dnia, które powodują że się zatrzymujesz, czujesz się nieswojo, czy zamyślasz się nad nimi. Następnie spróbuj wywołać w czytelniku to samo uczucie.

Sama praca nie spełnia minimalnych standardów języka Polskiego, a co dopiero tej witryny. Bardzo proszę, przeczytaj poradniki: http://scp-wiki.net.pl/poradniki, znajdują się tam cenne informację odnośnie kontrybucji na stronie.

Ode mnie jest minus. Poświęć czas na zapoznanie się z witryną i korzystaj z materiałów przygotowanych dla Ciebie: doceń prace innych jeśli chcesz, by Twoja była doceniona.

przez wanna-amigowanna-amigo, 17 Dec 2017 20:49

Tak jak obiecałem (jakiś miesiąc temu) jestem z krytyką.

Przebywa w standardowej przechowalni.

Standardowej przechowalni dla czego? Humanoidów, Artefaktów, Zwierząt? Większość osób czyta od góry w dół także lepiej jest to napisać.

wtedy wspomniany SCP zmusi ofiarę do spojrzenia na niego

Nie zwracamy się do obiektów per SCP.

W razie bycia agresywnym wobec SCP-PL-170 lub w inny sposób go zdenerwowanie

Błąd gramatyczny. Masz jeszcze kilak takich więc przeczytaj jeszcze raz dzieło i popraw.

Głos ten jest słyszalny tylko dla ofiary. Wymawiane są wszystkie liczby, poza zero.

Poza zerem.

Okoliczności śmierci na tym etapie badań są niewyjaśnione. Jeżeli zadanie zostanie rozwiązane poprawnie,

SCP-PL-170 staje się bardzo łagodny, nawet jednemu naukowcowi udało się go przesłuchać.

Kompletny brak języka klinicznego. Tego również nie brakuje w całej pracy.

Z natury, to jeden z najbardziej spokojnych i opanowanych SCP.

Nielogiczne zdanie. Zakładasz że obiekty SCP są agresywne i pobudliwe. Poza tym pomyśl o np. 714. To pierścień więc jak może być spokojny czy niespokojny tym samym nie można go porównać.
Poprawienie tych kwestii i możemy lecieć dalej.

Re: Proszę o krytykę przez KhnyberKhnyber, 17 Dec 2017 19:47
KhnyberKhnyber 17 Dec 2017 19:22
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » Amnezja

Byłby neutral gdyby nie ostatnie 4 linijki. Dobra robota.

przez KhnyberKhnyber, 17 Dec 2017 19:22

Chciałbym poprosicić o ostateczną ocenę artykułu. Twierdzę, że artykuł jest w 100% skończony, proszę sprawdzić http://scpsandbox-pl.wikidot.com/sandbox-miki8522 . Z góry dziękuje!

Re: Propozycja SCP-PL-127 przez miki8522miki8522, 17 Dec 2017 17:06

Witam. Staram się utrzymać dobrą passę w pisaniu. Powiedzcie co myślcie. Swoja drogą to będzie 2 chwast którego napisałem i może 1 który się dostanie.

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/dr-lastrange (Zakładka: Za Rok W Fundacji)

Atrybucja przez wanna-amigowanna-amigo, 16 Dec 2017 22:16

Cóż, ostatnio byłem zajęty, więc nie miałem czasu na edycję, ale znalazłem lukę w harmonogramie dnia i coś tam poprawiłem, więc proszę o dalsze wytyczne

Re: Proszę o krytykę przez ester453ester453, 15 Dec 2017 21:18

Naprawdę wyszedłem z wprawy. Proszę nareszcie coś dla naszej witryny zrobiłem. Nie muszę chyba mówić o którą zakładkę chodzi…
Sandbox http://scpsandbox-pl.wikidot.com/sandbox-tlumaczenia-ch-khnyber-lastrange
Oryginał http://www.scp-wiki.net/scp-641

SCP-641 Pacyfikator przez KhnyberKhnyber, 15 Dec 2017 19:57

Wiem że dawno juz o niczym nie wspominałem, ale ten głupi, niedorozwinięty śmieć Plus (z całym szacunkiem dla milionowej korporacji zaopatrujacej mnie w internet, telefon itd.) odciął mi neta.

Do rzeczy. Poprawiłem błędy, napisałem jeszcze jeden list który powinien częściowo rozjaśnić sytuacje w jakiej znajduje sie obiekt. z góry mówię że jest tam też plus minus wyjaśniony jego charakter, lecz nie bezpośrednio, a pośrednio. zapomnij o tym, przeczytałem na spokojnie i zobaczyłem że to nie ma sensu.

Tak swoją drogą Khnyberze troszku ci się, za przeproszeniem, popierdoliły fakty. Andrzej pisze listy. Wiersze piszą jego ofiary które osobiście go nie znały, co oznacza że nie znaja jego charakteru, no może poza tym że jest romantykiem.

No i dziękuje ci za link do tej strony. Teraz będe z niej regularnie korzystał

także powodzenia w czytaniu mojego eee… nieokreślonego tworu. :)

Re: propozycja SCP przez Olej1Olej1, 15 Dec 2017 19:13

Sama praca nie spełnia minimalnych standardów języka Polskiego, a co dopiero tej witryny. Bardzo proszę, przeczytaj poradniki: http://scp-wiki.net.pl/poradniki, znajdują się tam cenne informację odnośnie kontrybucji na stronie.

Wspominam o poradnikach, gdyż szczerze i nie obrażając Twojej osoby mówiąc uważam, że poradniki będą w stanie o wiele bardziej Ci pomóc niż moja dogłębna krytyka: poprawianie pojedynczych zdań jest bezcelowe, gdy szkic wymaga przepisania. Nie malujemy ścian które mają być wyburzone, prawda?

Zauważ że obecnie większość raportów nie polega na "opisaniu anomalnej rzeczy która robi coś dziwnego". To nie podręcznik do gry RPG, ani nie lista przedmiotów z gry fantasy: to fikcja literacka. Oznacza to, że stawiamy na fabułę, historię, uczucia jakie w nas pozostawia napisana praca. Nie szukaj "rzeczy które coś robią". Szukaj odczuć: strachu, ciekawości, odrazy czy smutku. Zwróć na nie uwagę, zastanów się, dlaczego je odczuwasz, co je powoduje, i przerób to w raport, abyśmy my poczuli to samo. Posłuż się anomalią jako narzędziem do opowiedzenia nam historii. To jak jedzenie: raport jest jedynie przystawką. Aby był wystarczającym posiłkiem, musi być wyjątkowo dobrze zrobiony, inaczej stanowi jedynie pobudzenie apetytu dla dania głównego (fabuły).

Coś w Tobie skłoniło Cię do napisania tego raportu, z jakiegoś powodu uznałeś, że jest on dobry. To świetnie, pomysł to połowa sukcesu! Drugą jest zaś realizacja. Musisz przedstawić go tak, abyśmy my doszli do tych samych wniosków, co Ty. Widzisz, mamy specjalnie dla Ciebie przygotowany szereg poradników, które pomogą Ci przebrnąć przez pierwsze kroki pisania raportów. Jak napisać SCP będzie dobrym początkiem, zapoznaj się z nim proszę!

Spójrz również na ostatnio stworzone prace: zobacz, jak one wyglądają i jak są oceniane. Jeśli chcesz stworzyć własną pracę, musisz wiedzieć, jak wyglądają inne, prawda? Nie sposób zrobić kanapki, jeśli nie wiadomo jak "kanapka wygląda". W momencie kiedy chcemy zrobić smaczną kanapkę, dobrym pomysłem jest zobaczenie jak wyglądają smaczne kanapki, czyli najwyżej oceniane prace. Przeczytaj je, nie tylko są świetne, ale również zobaczysz dzięki nim, jak wyglądają nasze standardy i czego oczekują nasi czytelnicy.

Cóż mogę dodać, to nie wyścig: my się nigdzie nie wybieramy, z przyjemnością pomożemy Ci stawiać pierwsze (i kolejne) kroki na witrynie: zaufaj nam, jesteśmy tu aby pomagać nowym użytkownikom. Przeczytaj poradniki, wiem, są długie i nudne, ale nawet ja do nich często wracam: nie bez powodu istnieją, i uwierz, bardzo pomagają. Jeszcze raz: nie spiesz się, lepiej iść stabilnie acz powoli, niż biec na oślep. No i nie zapominaj, że jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, śmiało się kontaktuj poprzez forum czy wiadomości prywatne. Z przyjemnością pomożemy!

Na zakończenie podrzucę Ci kilka linków z mogącymi pomóc artykułami:
http://scp-wiki.net.pl/podstawy Podstawowe informacje odnośnie użytkowania witryny, napisane luźnym i przyjemnym językiem.
http://scp-wiki.net.pl/dla-nowicjuszy Podstawowe informacje, każdy tu zaczynał, i wielu (w tym ja!) wraca
http://scp-wiki.net.pl/faq Odpowiada na wiele podstawowych pytań
http://scp-wiki.net.pl/jak-napisac-scp Opisuje podstawy napisania swojej włąsnej pracy i na co należy przy tym zwracać uwagę
http://scp-wiki.net.pl/ostatnio-stworzone lista ostatnio stworznych prac: idealna aby się zorientować, co jak jest odbierane. Zwróć uwagę na wysoko oceniane prace, i te nisko: przemyśl, dlaczego tak jest
http://scp-wiki.net.pl/najwyzej-ocenione Najwyżej oceniane prace pokazują, co nam się wyjątkowo podoba. Zajrzyj w ich dyskusje, zobacz, dlaczego tak jest
http://scp-wiki.net.pl/forum:recent-posts Nasze ostatnie posty pokażą Ci, jak wygląda społeczność, o czym rozmawia, co jej się podoba a co nie

Re: SCP PL 112-iluminati przez wanna-amigowanna-amigo, 14 Dec 2017 20:17

Podając za http://scp-wiki.net.pl/forum/t-2435923/jak-korzystac-z-tego-forum-przeczytaj-mnie

  • Użyj Sandboxa: http://scpsandbox-pl.wikidot.com/ O wiele łatwiej jest nam zobaczyć, jak praca wygląda na sandboxie, a nie na forum. Nawet jeśli używasz forum, to pamiętaj aby użyć spojlerów.

Autorze, Twój szkic przeniosłem do spojlera poniżej ale bardzo bym prosił o przestrzeganie zasad.

SCP PL 112-iluminati przez hienaIKSDEhienaIKSDE, 14 Dec 2017 20:09
KhnyberKhnyber 13 Dec 2017 19:17
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-047

Na przyszłość lepiej nie porównuj kobiet do zwierząt. To naprawdę źle brzmi.

przez KhnyberKhnyber, 13 Dec 2017 19:17
wanna-amigowanna-amigo 12 Dec 2017 20:34
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-047

Mam wiele historii łóżkowych do opowiedzenia, jeśli ktoś chciałby posłuchać. W końcu nie bez powodu tak szybko napisałem SCP-PL-095.

przez wanna-amigowanna-amigo, 12 Dec 2017 20:34
KhnyberKhnyber 12 Dec 2017 16:52
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-047

Mam nadzieje że myślimy o tym samym. Dzięki za wypowiedz… tak sądzę.

przez KhnyberKhnyber, 12 Dec 2017 16:52

Oryginał autorstwa DrClefDrClef

Atrybucja przez wanna-amigowanna-amigo, 12 Dec 2017 11:02
wanna-amigowanna-amigo 12 Dec 2017 09:50
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-047

Obiekt kojarzy mi się z sytuacją, kiedy śpiąc z małą kicią ta podeszła do mnie, abym ją wypuścił na siku. Przez sen złapałem ją i mocno przytuliłem do siebie tak, że aż się zsikała.

Zawsze plusuję obiekty, które przywołują we mnie przyjemne wspomnienia.

przez wanna-amigowanna-amigo, 12 Dec 2017 09:50
FuturityFuturity 12 Dec 2017 08:31
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-047

Jak wspominałem w szkicach - prosty raporcik, będący wręcz modelowym przykładem produktu spod szyldu wspaniałości. Jeszcze parę takich i będziemy mogli wydać zbiorczy katalog - "Wspaniałości - Tu nie zbłądzisz".

Za pracę oczywiście +.

przez FuturityFuturity, 12 Dec 2017 08:31
LossLoss 11 Dec 2017 11:55
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-261

Po przeczytaniu Twojego komentarza było mi bardzo miło… przez chwilę, zanim objawiła mi się odpowiedź Wanny.

przez LossLoss, 11 Dec 2017 11:55
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported