Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Po pewnym nieokreślenie długim czasie oczekiwania, strona została zaktualizowana, a wraz z nią (prawie) wszystkie tagi dostępne na Wiki, poniżej dostępna jest lista zmian.

Tłumaczenia:
Przetłumaczono całość tagów od nowa, znacząca większość tagów zmieniła znaczenie, prosimy o sprawdzenie zgodności tagów ze starymi w waszych pracach!

Tagi dodane:
Dodano tag "dinozaur".
Dodano tag "dentystyczny".
Dodano tag "mechanika".
Dodano tag "mechanizm".
Dodano tag "automaton".
Dodano tag "interakcja".
Dodano tag "zapisany".
Dodano tag "transmisja"1.

Tagi zmienione:
Zmienono tag "adaptujący" na "adaptacja".
Zmienono tag "drapieżność" na "mięsożerność".
Zmienono tag "instrument" na "przyrząd"2.
Zmieniono tag "ssak"na "pancernik"
Zmieniono tag "wół" na "wołowy".
Zmieniono tag "media" na "nośnik".
Zmieniono tag "medycyna" na "medyczny".
Zmieniono tag "umysł" na "umysłowy".
Zmieniono tag "pamięć" na "pamięciowy".
Zmieniono tag "militaria" na "wojskowość".
Zmieniono tag "mimesis" na "mimetyczny".
Zmieniono tag "mikroskopijne" na "mikroskopijny".
Zmieniono tag "neurologia" na "neurologiczny".
Zmieniono tag "noc" na "nocny".
Zmieniono tag "obserwacja" na "obserwacyjny".
Zmieniono tag "okular" na "oko".

W najbliższej przyszłości całkowitej rewizji zostaną również tagi Organizacji oraz Kanonów. Zostaną dodane również tagi osób oraz spis treści w celu ułatwienia poruszania się po stronie.

W razie uwag prosimy o kontakt z użytkownikiem PrePreEarlyAccessPrePreEarlyAccess.

Poradnik Tagowania — Całkowita przebudowa oraz ponowna translacja strony.

Ogólnie pomysł brzmi według mnie dość dobrze, nigdy wcześniej raczej nie spotkałem się z czymś podobnym. Wiadomo wszystko trzeba będzie rozwinąć i parę rzeczy dodać (np.skąd sam "diler" bierze grzyb i w jaki sposób byłby przechowywany przez fundacje w formie wysuszonej, a może grzybni, czy diler wiedział o anomalnych właściwościach grzyba a może miał jakiś konkretny cel w jego rozprowadzaniu…). Ale ogólnie pomysł mi się podoba i z chęcią zobaczę gotowy raport.

Tyczyło się to prac, które powstały przed ogłoszeniem konkursu. Podczas jego trwania można normalnie zasięgnąć krytyki, choć, w mojej opinii, lepiej to zrobić zaocznie niż na forum.

przez CharonidesCharonides, 23 Sep 2020 19:28

Hej, może tego nie wiesz, ale w zasadach kunkursu jest że SCP nie może być przesłany wcześniej. Np. Discord SCP-PL lub sama filia [na forum].
Więc nie ocenię skipa.

Zostawiam lekturę z oceną pozytywną, bo historia była bardzo cielawa. Jednak nie podobał mi się za bardzo wątek O5, ale też nie było to tak "wyssane z palca". W każdym razie życzę nieszczęścia w konkursie.

No +1 no przez Douglas-MADouglas-MA, 23 Sep 2020 18:43
Shadow_Pl11Shadow_Pl11 23 Sep 2020 18:29
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-166

Fajny, krótki skipek, ma powiązania z PZGA i jest tam nawet Miłosz :D Leci +

przez Shadow_Pl11Shadow_Pl11, 23 Sep 2020 18:29

Oryginał autorstwa djkaktusdjkaktus

Pierwsza zakładka. Przed przeczytaniem, do analizy lub z własnej ciekawości, zalecam zapoznanie się z SCP-231, gdyż opowiadanie bezpośrednio z tym obiektem jest powiązane. Wydaje mi się, że obecnie wszystko jest i czytelnie i prawidłowo, pomimo kilku zabiegów omijania idiomów.

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/slabyz-box

Nudne, nieciekawe, nie mogłem się skupić przez cały dokument. +1.

:D przez Douglas-MADouglas-MA, 23 Sep 2020 17:12

Źródło dzieła: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Xylaria_longipes_2013-09-17_3.jpg
Twórca dzieła: Jerzy Opioła
Nazwa dzieła: Xylaria longipes 2013-09-17 3
Licencja: CC BY-SA 3.0


Atrybucja przez Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace, 23 Sep 2020 15:53

Cześć.
Nie będę ukrywał, że to właśnie Fs-iorFs-ior odwalił większość roboty. Jednak cieszę się, mogłem zdobyć nowe doświadczenie na przykład pomagając w pisaniu logów czy dopracowując całokształt. Dziękuję też, że mogłem na pewne aspekty popatrzeć z innej perspektywy.

Chętnie podyskutuję i poznam wasze zdanie o raporcie.

Kilka słów przez RaloteheutRaloteheut, 23 Sep 2020 07:47

No hej!

Napisaliśmy tutaj prostą (to jest ten moment, kiedy zaczynacie się śmiać) rzecz o tym, do czego może doprowadzić nadmiar odpowiedzialności, zwłaszcza kiedy spoczywa ona na kimś nieszczególnie do tego przeznaczonym. A może ktoś inny jest tutaj prawdziwie odpowiedzialny za czyjeś życie i czyjś upadek? Mój partner w zbrodni zauważył, że wiele wątków można tu interpretować na rozmaite sposoby. To prawda. Równie prawdziwym jest, że przedstawiona tu historia może należeć do większej całości. To raczej oczywistość dla stałych czytelników, ale przy takim kamieniu milowym chciałbym zachęcić nowoprzybyłych do szukania powiązań między istniejącymi dziełami!

No i… w końcu zaczynam tłumaczyć pancerze. Bardzo długo na to czekałem. Serio. To drugi raport, jaki planowałem napisać. Oryginalnie miał mieć numer 005 i być o wiele prostszy i głupszy. Chciałem mu dać montowaną haubicę xP. Cieszę się, jak to wyszło. Nade wszystko ma niesamowity potencjał, można zrobić z nim masę, masę rzeczy, pójść dosłownie w każdą stronę. Nie wiem, czy mógłbym napisać to lepiej :D

Chciałbym podziękować też mojemu nieocenionemu w poradach, pomocy pisarskiej, naprawie stylistycznej i edycji partnerowi. RaloteheutRaloteheut z pewnością chętnie sam opowie wam o swoich doświadczeniach we własnym poście. Ponoć nie miał z tematem zbyt dużego doświadczenia, ale sądząc po wykonanej przez niego robocie powinniśmy wyczekiwać jego pierwszej niezależnej pracy.

Dziękuję też każdemu krytykowi, który miał siłę przedrzeć się przez ten raport i każdemu czytelnikowi, czy to zostawi ocenę, czy nie. Kimkolwiek nie jesteście, chciało wam się przeczytać zdecydowanie najważniejszy dla mnie do dziś raport, będący niejako podsumowaniem zdolności pisarskich wyżej podpisanego. Pozdrawiam też całą społeczność, dzięki za wszystkie spędzone tu lata i świetnych ludzi, których bliżej poznałem. Do zobaczenia w następnym projekcie!

(Choć jeśli dasz tego plusa, to oczywiście szacun rośnie. Jakoś trzeba żebrać, wińcie grę, nie gracza :P)

A nuż się nie uda, proponuję numery, które następują: 202, 213, 222, 298.

Post wprowadzający przez Fs-iorFs-ior, 22 Sep 2020 22:09

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/scp-pl-000-murena-wod-marsa
Mój SCP to wielki kosmiczny morski wąż który żyje na marsie w Strefie kosmicznej nr.██.
To był bardzo krótki opis mojego raportu myślę że jest choć trochę ciekawy. Dzięki za krytykę.

w tytule jest nazwa sandboxa,nie szukałem numeru ze względu na to że nawet nie wiem czy to się nadaje do czegoś: http://scpsandbox-pl.wikidot.com/wstydliwa-si

Wstydliwa SI - krytyka przez Dr KalavDr Kalav, 22 Sep 2020 19:42

heading level 4

identyfikator podmiotu: scp-pl-200
klasa podmiotu: bezpieczne euclid
specjalne czynności przechowawcze: scp-pl-200 musi być trzymany w pojemniku o wymiarach 3 x 3 x3m wykonanym ze stopu brązu i stali utrzymywanym w temperaturze -40 stopni celcjusza. raz na miesiąc w trakcie pełni księżyca elementy obiektu muszą być użyte do przeprowadzenia rytułału zapisanego w scp-pl-200-1.
opis: scp-pl-200 składa się z 3 elementów oznaczonych od scp-pl-200-1 do scp-pl-200-4 opisanych poniżej

scp-pl-200-1 to 16 kartkowy zeszyt szkolny w grubej oprawie koloru czarnego wewnątrz którego jest napisany scp-pl-200-2.

scp-pl-200-2 zdaje się być czymś w rodzaju rytuału zapisanego w scp-pl-200-1[patrz dodatek pl-200-2]

scp-pl-200-3 to nóż motylkowy nieznanej marki liczący około 30 lat. każda osoba która weźmie obiekt do ręki straci nad sobą kontrolę puki nie puści noża. osoba taka stanie się uległa rozkazom osoby trzymającej scp-pl-200-1

scp-pl-200-4 to metalowa miska o pojemności około 2 litrów dowolnej substancji, warty odnotowania jest fakt iż wszystkie komponenty scp-pl-200 są aktualnie niemożliwe do zniszczenia znanymi nam sposobami.

dodatek pl-200-1(odkrycie): wszystkie elementy zostały znalezione w 1993r. przy zwłokach bandy nastolatków w pobliżu pojemnika pojemnika wspomnianego w specjalnych czynnościach przechowawczych.

dodatek pl-200-2(rytuał)
wymagane przedmioty: komponenty scp-pl-200 od 1 do 4, jeden członek personelu klasy D oraz jeden naukowiec poziomu czwartego.
przebieg:

  1. członek personelu klasy D bierze do ręki scp-pl-200-3.
  2. naukowiec rozkazuje wywołanie ran na ciele członka klasy D i przelania krwi do scp-pl-200-4.
  3. naukowiec wypowiada frazę: niechaj archanioł odda krew dla boga, nawet ceną własnego oddechu.
praca konkursowa na scp-pl-200 przez DRbennyPLDRbennyPL, 22 Sep 2020 19:25

No więc mam pomysł na skipa zainspirowanego nootropowymi preparatami opartymi na grzybach, kordycepsie czyli grzybie, który zamienia owady w zombie oraz grzybach psylocybinowych.

Historia zaczynałaby się na forum poświęconym ulepszaniu pracy swojego mózgu przez różne preparaty nootropowe. U jednego ze sprzedawców pojawiłby się nowy środek oparty na pewnym grzybie, po pierwszych próbach byłby zachwalany jako panaceum na wszystko, zwiększający koncentrację, poprawiający pamięć, zmniejszający lęk i takie tam. Jednak w miarę spożywania większej ilości grzyba świadomość zaczęłaby się rozmywać, tak jakby przenikać do reszty ciała. Posty na forum stawałyby się dziwniejsze, aż w końcu użytkownicy przestawaliby się logować. Powodowane to byłoby anomalnymi właściwościami grzyba, który posiadałby zdolność anabiozy (czyli przeżycia w stanie wysuszonym) oraz możliwości transferu świadomości z układu nerwowego do sieci grzybni (którą przerośnięty byłby organizm), co kończyłoby się decyzją o opuszczeniu tego niedoskonałego ciała, zakopaniu się w miejscu o odpowiednich warunkach, by rozłożyć ciało i stać się "nieśmiertelną" grzybnią.
Ostatecznie po zniknięciu osób zakażonych jeden z użytkowników forum zgłosiłby się na policję, co spowodowałoby przyciągnięcie uwagi Fundacji.

Numery, jakie chciałbym aby dostał mój obiekt anomalny w przypadku zajęcia w konkursie innego miejsca niż pierwsze:
1.299,
2.201,
3.202,
4.222.

Motyw odpowiedzialności w moim artykule jest bardzo prosty - obiekt (medalion) po interakcji z ludzkim podmiotem wyznacza mu karę za wszelkie niemoralne uczynki, jakich zdążył dopuścić się w swoim życiu. Im więcej niegodziwych aktów dokonał podmiot, tym bardziej bolesna kara.
Obiekt SCP-PL-200 przy wyznaczaniu kary nie bierze pod uwagę takich czynników jak to, jak moralność definiuje podmiot, jakiego jest on wyznania ani nie interesuje go to, czy uczynki podmiotu były zgodne z obowiązującym prawem czy też nie. Podąża on tylko za swoją własną definicją moralności, która w pewnym stopniu różni się od tego, jak pojmuje to pojęcie przeciętny człowiek.

Motyw odpowiedzialności przez InferjusInferjus, 22 Sep 2020 09:31
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported