Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »
Atrybucja przez NeoNixaNeoNixa, 19 Jan 2020 19:36
Ruiz trzeźwieje przez NeoNixaNeoNixa, 17 Jan 2020 23:17

Hej. Widze w większości błędy nowicjusza, więc wrzuce Ci kilka poradników byś zapoznała się z nimi, lub ewentualnie przypomniała. Na sam początek Jak napisać SCP, które napewno znasz, jednak przypomnienie sobie od czasu do czasu podstaw służy jedynie na dobre. Dalej dochodzimy do Eseju o pisaniu SCP, który najpewniej wspomoże twoje pisanie, jako że sama prodecura zabezpieczenia jest jednym ze słabych punktów pracy. Ostatnim jest Poradnik używania cenzury jako, że używasz jej kilkukrotnie w obiekcie.

Bardziej szczegółowa pomoc w collapsie.

Podsumowując: Obiekt jest na wczesnym poziomie produkcji, można nazwać to "Fazą pomysłów". Masz szkielet tego co chcesz zbudować, teraz czas go rozwinąć. Pomyśl co by wspomogło prace, nie bój się eksperymentować i wprowadzać radykalne zmiany. Jeśli chcesz obgadać ten pomysł, czy każdy kolejny, nie bój się napisać do mnie, czy po prostu zacząć o tym rozmowe na discordzie. Forum pomysły i burze mózgów jest też zawsze otwarte. Powodzenia!

Re: Proszę o krytykę. przez ArcydziegielArcydziegiel, 17 Jan 2020 16:41

Prosiłbym o sprawdzenie mojego tłumaczenia SCP-1013. Śmiało proszę krytykować : )
http://scp-sandbox-3.wikidot.com/varashi

- Odnośnie zdjęcia pochodzi ono ze strony https://unsplash.com/photos/kKmSRORgcnM
Link do licencji https://unsplash.com/license. Natomiast edycja jest własna.

Lekko gryzie mnie w oczy, że ciągle zmieniasz sposób zapisu numerów.

- Próbowałam dokonać podziału między poszczególnymi obiektami lub procedurami/dodatkami i chyba jednak wyszło gorzej niż planowałam.
- Jeżeli chodzi o poszczególne fragmenty trudne do zrozumienia lub niedopowiedzenia, to po prostu trudno jest mi przekazać informacje, lecz nie sądziłam, że jest aż tak źle i muszę nad tym popracować.
- Przyznam się, że moja nieudolna próba wplecenia fabuły pojawia się właśnie w czynnościach przechowawczych, a powinno być odwrotnie i teraz to widzę.
- Pierwszym pomysłem w skipie był ten mlecz, a dopiero w trakcie pisania uznałam, że dobre będzie użycie anomalnej walizki i po prostu wyszło to słabo i narobiło tylko więcej problemów w mojej pracy, niż pożytku. Skoro mlecz był pierwszy, to na nim powinnam się skupić, a robię coś zupełnie innego.
- Pozyskanie wygląda bardzo nienaturalnie, ponieważ odrzuciłam pierwotny pomysł pojawienia się obiektów w Ośrodku i chciałam zapełnić miejsce jakąś historią.
Ostateczny wniosek z mojej pracy jest następujący: Słabo to wyszło, więc koniecznie muszę włożyć w mój projekt więcej czasu i wysiłku.

Re: Proszę o krytykę. przez DoreriDoreri, 16 Jan 2020 22:27

(R) SCP-PL-555-J — Kluski śląsko-angielskie — SilnikSilnik — niska ocena

Re: Dziennik usunięć I przez PrePreEarlyAccessPrePreEarlyAccess, 16 Jan 2020 18:30

Zacznę od najprostszej sprawy, czyli zdjęcia. Czy masz do niego jakąś atrybucję, ponieważ to dość ważna rzecz przy korzystaniu z obrazków? Nie wiem czy czytałeś o prawach autorskich, ale dla pewności podsyłam ci link: http://scp-wiki.net.pl/uzytkowanie-obrazkow

Polecam przepuścić pracę przez jakiś program do sprawdzania pisowni, ponieważ wypatrzyłem nieliczne błędy, do tego celu dobry jest "Ortograf.pl".

Lekko gryzie mnie w oczy, że ciągle zmieniasz sposób zapisu numerów. Raz piszesz słowa, raz cyfry, a raz słowa z cyframi w nawiasach. Radzę się zdecydować na jeden z tych sposobów, osobiście oraz na podstawie poradnika tonu klinicznego (http://scp-wiki.net.pl/clinical-tone-declassified) polecam po prostu zapisywać słowa. To samo tyczy się jednostek pomiarowych i tu jeszcze mam zagwozdkę. Czemu w jednym momencie użyłeś do mierzenia odległości stóp? Nie rozumiem ich zastosowania, a dla polskiego czytelnika, który od zawsze żyje w systemie metrycznym metr jest łatwiejszy do zwizualizowania niż stopa.

Czynności moim zdaniem są zbyt rozbudowane. Jeśli obiekt wystarczy włożyć do SCP-PL-???-B i nie będzie stanowił żadnego zagrożenia to czemu robić coś więcej? Ochroniarze i ten cały cyrk nie jest potrzebny, wystarczy zamknąć i upewnić się, że nikt tego nie będzie otwierał. Nie widzę też powodu, by straszyć pracowników terminacją, Fundacja jest zimna, ale nie bezwzględna. Moim zdaniem procedura "FROSTY-03" można, by łatwo przeredagować tak,by zrobić z tego fragment procedur zamiast oddzielnego dodatku, gdyż sam dodatek mało wnosi. Nie widzę też powodu tak wysokiego stopnia konspiracji względem tak prostego obiektu.

Powinieneś rozbudować SCP-PL-???-A, ponieważ w aktualnej formie mało o nim wiadomo. Nie wiadomo czemu wywołuje eksplozję oraz jak to robi. Mówisz o wybuchy atomowy, ale skąd niby biorą się pierwiastki promieniotwórcze, które są odpowiedzialne za reakcję. Nie ma też słowa o tym, że instancja jest odporna na promieniowanie, ponieważ jeśli nie jest to nie miała, by prawa się rozwinąć, a nie ma o tym jednego słowa. Użycie określenia "…przez organizmy wielokomórkowe większe niż owady" jest bardzo nieprecyzyjne, rozmiary ciała owadów wahają się od 0,025 cm do ponad 35 cm, są gatunki gadów oraz płazów, które są większe od owadów. Określasz promień eksplozji, a co z jego siłą? Ponieważ eksplozja może obejmować duże pole rażenia, ale mieć małą siłę, którą można by powstrzymać odpowiednio zbudowanym bunkrem.

SCP-PL-???-B wydaje mi się naciągany, mam wrażenie, jakbyś go dodał tylko w celu znalezienia sposobu zabezpieczenia obiektu. Gdyby go nie było to można, by konkretnie rozbudować czynności przechowawcze, a to moim zdaniem uczyniło, by raport ciekawszym. Mógłbyś też użyć tego obiektu jako sposobu na rozwinięcie historii w obiekcie, zwłaszcza, że coś kombinowałeś z logiem, ale po prostu wycenzurowanie tego daje znać, że zamykasz wątek i tyle z tego było.

Pozyskanie jest bardzo nienaturalne, jakby napisane na siłę. Nie wiem kto normalny wysiada z samochodu kilkaset metrów od swojego miejsca pracy i wyrzuca rzeczy z samochodu. No i skąd Fundacja niby o tym wie? Przecież chyba nikt nie obserwował tego pracownika z bezpiecznej odległości przez jakiś czas. "…zaniknięciu strefy radioaktywnej oraz wzrostu nowych instancji SCP-PL-???-A po okresie trzech [3] dni", nie tak działa promieniowanie radioaktywne. Strefa nie zniknie do momentu, aż cząsteczki odpowiedzialne za wytwarzanie promieniowania nie rozpadną się do tego stopnia, że ilość wytwarzanych fal elektromagnetycznych spadnie do bezpiecznego dla zdrowia poziomu, a to zajmuje setki lat (Patrz Czarnobyl.).

Teraz ostatnia i najważniejsza sprawa, w twojej pracy brak historii. Opisałeś dziwną rzecz, zrobiłeś to dobrze, ale jeśli praca nie posiada fabuły to jej odbiór i tak będzie negatywny. Raport powinien opowiadać historię, a obiekt powinien być jedynie sposobem na zrobienie tego. Pomyśl co chcesz przekazać czytelnikowi i pisz na podstawie tego.

Zgaduję, że przeczytałeś poradnik o pisaniu SCP, ale dla pewności dam ci link: http://scp-wiki.net.pl/jak-napisac-scp
Przy okazji jeśli chcesz zostać przy idei roślin to polecam poczytać pracę z takim tagiem, tu jest link: http://scp-wiki.net.pl/system:page-tags/tag/ro%C5%9Blinno%C5%9B%C4%87

Re: Proszę o krytykę. przez SilnikSilnik, 16 Jan 2020 18:00
przez WhiterPLWhiterPL, 16 Jan 2020 15:39

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/garden (pierwsza zakładka).
Pierwszy skip, dość długi, posiada błędy.
Odnośnie zdjęcia rozmawiałam już o tym na kanale Discord.

Proszę o krytykę. przez DoreriDoreri, 16 Jan 2020 09:28

Okej, jak teraz tak na to patrzę… To faktycznie zabrakło tej fabuły, a sam koncept przedstawiłem trochę inaczej niż w głowie to wyglądało, ale to raczej normalne. Dzięki za uwagi, bo to ważne lekcje na przyszłość. Trochę poćwiczę, poczytam więcej i może kiedyś wrócę z nowym projektem…

Re: SCP-PL-187 - Andrzej przez Fars_PLFars_PL, 15 Jan 2020 20:27

Po pierwsze tak jak już dostałeś informację od wanny, polecam zapoznać się z sandboxem. Wrzucanie pojedynczego linku oszczędza miejsce i pozwala się lepiej rozeznać w raporcie, po za tym na sandboxie możesz zobaczyć czy kod działa.

Następną sprawą są błędy, literówki oraz powtórzenia. W pracy dostrzegłem kilka błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, polecam przepuścić pracę przez jakiś program w stylu "Ortograf.pl" lub czegoś podobnego. Niestety takie programy nie wyłapują literówek, dlatego powinieneś przeczytać swoją pracę kilka razy na głos i zobaczyć czy wszystko się zgadza. Jeśli chodzi o powtórzenia to mam tu głównie na myśli spójniki oraz określenia anomalii. Ze spójników chodzi mi głównie o "i", w jednym zdaniu użyłeś tego spójnika trzy razy, to nie wygląda dobrze. Ciągle też powtarzasz słowo "obiekt", w zamian można użyć słowa "podmiot", "instancja" lub "anomalia".

Praca jest napisana w złym stylu, powinno się używać stylu naukowego, a to dzieło jest ewidentnym przykładem mowy potocznej. Styl naukowy cechuje się brakiem kolokwializmów, przewagą zdań złożonych nad zdaniami i stosowaniem terminologii naukowej (W granicach rozsądku.).

Wizytówka nie ma sensu w danym miejscu, można, by z niej zrobić dodatek, ale nie wnosi żadnych walorów informacyjnych do raportu, dlatego radzę pomyśleć nad tym jakie ona ma pełnić zadanie.

Czynności przechowawcze nie przekazują żadnych konkretnych informacji. Jest tam więcej wyjaśniania dlaczego coś jest robione, aniżeli co jest robione. W czynnościach należy zapisać jedynie "jak to przechowywać", a "dlaczego tak" to trzeba powiedzieć w opisie. Poza tym procedury same w sobie nie mają sensu, jest tam wiele niepotrzebnych fragmentów, które można by zastąpić zastosowaniem środków amnezyjnych (Nie każdy ma je w swoim kanonie, ale są bardzo przydatne.), tu masz link do poradnika ich używania (Znalazłem tylko angielską wersję.): http://www.scp-wiki.net/amnestic-orientation-manual

Opis jest bardzo nieprofesjonalny i emocjonalne, w poradniku o pisaniu scp, do którego link dam na dole będziesz mieć informację o tym jak należy to robić. "10 HA", czym jest "HA"? Jeśli chodziło ci o hektary to obie litery zapisuje się z małej litery. "Jedyną anomalną cechą obiektu jest dom luster", w tym momencie cały opis reszty lunaparku traci sens, kogo obchodzą nieanomalne fragmenty parku jeśli jedyną anomalią jest budynek, tworzysz coś co nie ma racji bytu oraz logiki. "potrafi zmuszać praktycznie każdego", ale do czego? Pisz pełne wypowiedzi, gdyż na skróty myślowe nie ma miejsca w raportach wzorowanych na pracach naukowych. Tak samo w takich pracach nie stosuje się słowa "kilka", jeśli można policzyć dokładnie to trzeba policzyć dokładnie, jeśli nie można to należy podać zakres, nie można zostawiać takich niedokładności. "zmuszać najmłodszą (od piątego roku życia)", wybierz jedno, co jeśli w rodzinie jest młodszy członek rodziny? Nie ma też żadnych informacji o okolicznościach aktywacji anomalii, jakie są czynniki aktywujące zdolność anomalną?

Dodatki są słabo rozwinięte i wnoszą mało informacji, radzę przemyśleć ich funkcję oraz przeredagować w sposób nadający im bardziej profesjonalny wydźwięk.

Jednym z największych problemów raportu jest jego brak fabuły. W tej pracy nie ma żadnej historii, jest to jedynie rzecz powodująca szaleństwo próbująca oprzeć się na prostym wywoływaniu strachu. Praca powinna przekazywać historię, a obiekt powinien być jedynie środkiem by tego dokonać. Pomyśl nad tym co chcesz opowiedzieć, a dopiero później jak chcesz to zrobić.

Polecam poczytać poradniki (W szczególności ten: http://scp-wiki.net.pl/jak-napisac-scp) oraz pracę innych użytkowników, by zrozumieć z czym to się je.

Re: SCP-PL-161- Park Śmiechu przez SilnikSilnik, 15 Jan 2020 19:27

(R) SCP-PL-198 — AgentMcFlyAgentMcFly — niska ocena
(O) MFO Alfa-1 ("Red Right Hand") — AgentMcFlyAgentMcFly — niska ocena

Re: Dziennik usunięć I przez PrePreEarlyAccessPrePreEarlyAccess, 15 Jan 2020 17:36

Hej. Przedstawie Ci ogólne problemy twojej pracy, a detaliczną pomoc zachować sobie na później, jako że praca, przynajmniej moim zdaniem, potrzebuje dużych poprawek.

Z przedmowy wspomne, że moduł oceny wyglądował ci po lewej stronie dołu strony, czy powinien być po prawej na górze.

Reszta w collapsie.


Podsumowanie: To na tyle, reszta pozostaje w twoich rękach. Jeśli chcesz obgadać ten, czy może inny pomysł na SCP zapraszam na nasz Chat discord, albo forum pomysłe i burze mózgów. Powodzenia w pisaniu, niech muzy Fundacji będą z tobą :P.
Re: SCP-PL-187 - Andrzej przez ArcydziegielArcydziegiel, 15 Jan 2020 17:13
Atrybucja przez BlazingPieBlazingPie, 15 Jan 2020 17:05

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/andrzej

Witam polską filię! Proszę o krytykę mojego pierwszego SCP. Chciałem by był trochę creepy ale momentami też zabawny. Przyjmę wszelkie uwagi.

SCP-PL-187 - Andrzej przez Fars_PLFars_PL, 15 Jan 2020 13:48
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported