Kanony

Założenie, że nie może zaistnieć żaden kanon, czasami bywa nieprzemyślane. Nieprawda, że nie mamy żadnego kanonu. Wiele z naszych dzieł często jest ze sobą w logiczny sposób związanych i spójnych. To do Ciebie, czytelniku, należy podjęcie decyzji odnośnie do tego, w co uwierzysz i uznasz za jądro tego uniwersum. Nie powinno się jednak zakładać, iż autorom brakuje chęci ani zorganizowania.

Poniższe linki prowadzą do oficjalnie rozpoznawanych i współdzielonych kanonów uniwersum Fundacji SCP. Aby pisać dzieła w oparciu o dany, przyszły autor musi się upewnić, że zna resztę materiałów już do owego kanonu przynależących oraz pamięta, iż utwory te są względem siebie spójne.

A może chcesz otworzyć własny kanon w Polskiej Filii Fundacji SCP?

Jeżeli chcesz otworzyć nowy, oficjalny kanon, musisz jedynie pamiętać, że to współdzielony zbiór utworów. Poza tym przyszły kanon musi spełniać następujące wymagania:

  • jego nadzorca jest autorem przynajmniej dwóch dzieł oryginalnych, które nie muszą być związane z kanonem;
  • jego nadzorca jest autorem przynajmniej jednego dzieła oryginalnego, które jest związane z kanonem;
  • jego nadzorca nie jest jedyną osobą, której dzieło związane jest z kanonem (wystarczą dwa);
  • inni autorzy zawsze mogą dodać do niego nowe treści;
  • nie jest "zakończony".

Nikt nigdy ich do siebie nie zapraszał, nikt nie wie, skąd się biorą, nikt nie chciał, by istniały. I nikt nie potrafi pozbyć się ich na dobre.


Obiekty konspiracyjne ten uporządkowany chaos niszczą doszczętnie, nie pozwalają się sklasyfikować, wymykają się wszelkim normom, wszelkim zabezpieczeniom, mają za nic starania, które wkładamy w ich pozyskanie. Są wszechobecne i wpływowe, a jednak na ich widok rozkładamy ręce.

Fragment "Czym są obiekty konspiracyjne?", autorstwa Dr JamesH.

hub
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported