250_logo.png

OSTRZEŻENIE: BAZA DANYCH FUNDACJI SCP JEST OBJĘTA

KLAUZULĄ TAJNOŚCI

OSOBY PRÓBUJĄCE UZYSKAĆ NIEAUTORYZOWANY DOSTĘP ZOSTANĄ ZLOKALIZOWANE I POCIĄGNIĘTE DO ODPOWIEDZIALNOŚCI


Konkurs Halloween 2020

Gratulacje dla zwycięskiej pracy!

🎃🎃SCP-PL-157 ''Stalowe Serce'' autorstwa CharonidesCharonides🎃🎃

Odwiedźcie stronę konkursu dla poznania pozostałych uczestników!


Nie możesz zalogować się z przeglądarki Chrome? Zajrzyj tu:
Naprawa logowania w Chrome


Wyróżniony raport

SCP-PL-159: "Orzeł czy reszka?"

autorstwa Silnik


"Zdolność anomalna obiektu aktywuje się, gdy w jego otoczeniu dojdzie do zdarzenia określanego jako losowe. Anomalia ta objawi się tym, iż podmiot pozna wynik takiego zdarzenia przed "wylosowaniem" jednej z opcji."

Zasady witryny

Obowiązkiem każdego użytkownika jest znać i respektować zasady witryny

» Zasady «

Nieznajomość zasad nie zwalnia Cię z ich przestrzegania. Za każde wykroczenia zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Najnowszy artykuł PL

autorstwa Predator3174PL


"I kiedy całe to zniszczenie wokół mnie rośnie, zadaję sobie jedno pytanie…"

Wyróżniona opowieść

autorstwa Predator3174PL


"W wyniku dzisiejszego zajścia szacunkowo sześćset ludzi mogło doznać uszczerbku na zdrowiu w wyniku zjawiska zwanego deszczem meteorytów. Według słów ekspertów, obserwowane przez ludzi dzisiejszej nocy liczne spadające gwiazdy były jego częścią."

Nowości

23 listopada 2020

Zakończyliśmy proces Czystki Sandbox SCP-PL II. Działania administracji trwały równo 10 dni, a wszelkie informacje, statystyki oraz najważniejsze: lista użytkowników, wobec których podjęto działania, znajdują się pod tym linkiem: http://dowodztwo.wikidot.com/sandbox-czystka-2020

20 października 2020

Zaktualizowaliśmy stronę z zasadami witryny. Dołożyliśmy starań, aby nowa wersja była bardziej przejrzysta, czytelna i treściwa. Oprócz dodania wielu nowych zasad, przepisaniu i rozwinięciu starych dodane zostały liczne odnośniki prowadzące wprost do konkretnych poradników, zawierających szczegółowe normy postępowania związane z odpowiednimi procedurami i czynnościami na witrynie. Wszyscy użytkownicy zobowiązani są zapoznać się z wprowadzonymi zmianami. Jeżeli chodzi o konkretne poradniki, administracja nadal prowadzi proces ich rewizji i spisywania nowych, chociaż zbliżamy się już do końca tego procesu.

21 września 2020

Nie tak dawno temu nasza lista opowieści została wzbogacona o nową pracę. Nie jest to może typowe dzieło literackie do jakich jesteśmy tu przyzwyczajeni, ale z pewnością można je zaliczyć do opowieści… interaktywnych. Przedstawiamy grę tekstową "Z archiwum MFO: Operacja Mazowsze" autorstwa FuturityFuturity!

20 sierpnia 2020

Pamiętacie, jak nasi koledzy z Czech zabrali się za robienie gry planszowej w ramach uniwersum? Dobre wieści! Escape From Site 19 właśnie trafiło do przedsprzedaży na stronie https://www.escapefromsite19.com! Jeżeli nastawiona na kooperację rozgrywka utrzymana w klasycznej konwencji horroru SCP brzmi jak coś dla Ciebie, do pierwszych 100 egzemplarzy dodano specjalne karty promocyjne stworzone przez zaznajomionych z uniwersum artystów. (A jeśli cena jest zbyt zaporowa, nasz kod "SCPWIKIPL" gwarantuje 20% zniżki!)

19 sierpnia 2020

Na wiki pojawiła się nowa strona! Niedoceniane to zbiór wszystkich artykułów o niewielkiej liczbie ocen. Nie zwlekajcie zatem i korzystajcie, gdyż znajdziecie tam wiele interesujących prac, rzadko odwiedzanych przez użytkowników.


Filie Fundacji SCP

SCP Foundation
Angielska

Фонд SCP
Rosyjska

SCP 재단
Koreańska

SCP基金会
Chińska

Fondation SCP
Francuska

La Fundación SCP
Hiszpańska

SCP財団
Japońska

SCP auf Deutsch
Niemiecka

Fondazione SCP
Włoska

Фонд SCP
Ukraińska

Fundação SCP
Portugalska

SCP Nadace
Czeska

SCP基金會
Tradycyjny Chiński

un.png Filie nieoficjalne
gr.png SCP-EL — Grecka nd.png SCP-ND — Nordycka tr.png SCP-TR — Turecka
vn.png SCP-VN — Wietnamska

The SCP Foundation Wiki Sigma-9 theme and style was designed by Aelanna,
and used under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license (CC-BY-SA).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported