Main

OSTRZEŻENIE: BAZA DANYCH FUNDACJI SCP JEST OBJĘTA

KLAUZULĄ TAJNOŚCI

OSOBY PRÓBUJĄCE UZYSKAĆ NIEAUTORYZOWANY DOSTĘP ZOSTANĄ ZLOKALIZOWANE I POCIĄGNIĘTE DO ODPOWIEDZIALNOŚCI


Nie możesz zalogować się z przeglądarki Chrome? Zajrzyj tu:
Naprawa logowania w ChromeKONKURS PL-300


test.gif

Wraz z wypełnieniem miejsc na liście głównej, nadszedł czas na długo oczekiwany konkurs na miejsce SCP-PL-300! Link w nagłówki czy poprzez kliknięcie gifa.

Czas trwania od 15.08 do 8.10.


Wyróżnienie konkursowe 🎖️

SCP-PL-291 — Jerma Dollhouse 2 | Autorstwa Drzony13Drzony13

wyróżnione przez ZygardZygard i EvilAngel413EvilAngel413

"(Podnosi zmiotkę do kurzu i trzyma ją poziomo, mając złączone ze sobą kolana) Przyszłam trochę posprzątać twój dom, bo widzę, że baaardzo go zaniedbałeś misiu pysiu. "


Galerie 🏆

Dziedzictwo Polskiej Filii
Strona zbiorcza na wszystkie prace uznane za najważniejsze i najbardziej wpływowe na całokształt wiki, utworzona na dziesiątą rocznicę filii.
Galeria sław
Strona zbiorcza na wszystkie prace, które uzyskały pierwsze miejsce w jakimś konkursie na wiki, przez co zapisały się w naszej historii.

Zasady witryny

Obowiązkiem każdego użytkownika jest znać i respektować zasady witryny

» Zasady «

Nieznajomość zasad nie zwalnia Cię z ich przestrzegania. Za każde wykroczenia zostaną wyciągnięte konsekwencje.


Nowości

31 sierpnia 2022

Z okazji 10 rocznicy powstania Polskiej Filii Fundacji SCP prezentujemy Wam kilka nowości na stronie. Po pierwsze powstała nowa strona — Dziedzictwo — która przechowuje najważniejsze dzieła na naszej witrynie. Po drugie strona główna, jak zapewne zauważyliście, uległa drobnej przebudowie dotyczącej ramek z prezentowanymi artykułami. Mamy nadzieję, że podobają Wam się zmiany. Sto lat Polska Filio!

20 lipca 2022

Lista Tagów witryny została całkowicie przebudowana, a Oddział Tłumaczy pracuje nad aktualizacją wszystkich stron, by zgadzały się z nową listą. W związku z tym korzystanie z tagów do szukania prac będzie utrudnione, za co przepraszamy ale jak już ze wszystkim skończymy, to tagi będą śmigać jak nowe i jeszcze lepiej.

21 czerwca 2022

Uwaga użytkownicy! Ostatnio dokonano ataku na konto jednego z Administratorów SCP-EN, podczas którego hakerzy złamali zabezpieczenia konta i dokonali wielu znaczących szkód, z których największą było zniszczenie wieloletniego dorobku pisarskiego na angielskiej witrynie w formie jej głównej strony. W związku z tym i z zaleceniem SCP-INT prosimy wszystkich użytkowników o zmianę jak najszybciej swoich haseł na skomplikowane i zawierające przynajmniej (i najlepiej) 20 znaków.

27 lutego 2022

Wprowadziliśmy istotną zmianę w polityce dołączania do witryny. Od teraz każda osoba chcąca uzyskać członkostwo w SCP-PL składając aplikację zobowiązana jest podać swój rzeczywisty wiek oraz tajne hasło. Aplikacje nie zawierające tych dwóch obowiązkowych elementów będą bezwzględnie odrzucane. Więcej informacji na stronie ''Dołącz do nas!''

22 czerwca 2021

Utworzyliśmy discordowy serwer pomocy administracyjnej #Thaumielownia. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zwrócić się z prośbą o pomoc dotyczącą witryny, chatu Keterownia, Twittera bądź krytyki lub tłumaczenia. Link znajduje się na http://scp-pl.wikidot.com/chat-guide w ostatniej zakładce, z którą prosimy się wpierw zapoznać przed dołączeniem. Wszystkie niedociągnięcia (bo na pewno jakieś się pojawią) postaramy się usuwać na bieżąco zaraz po zgłoszeniu.Oficjalna polska witryna
↬ Biblioteka Wędrowca ↫
Biblioteka Wędrowca to kolaboracyjne ćwiczenie literackie. To kolekcja opowieści, które eksplorują dziwne i fantastyczne zakątki świata, ukryte przed oczami zwykłych śmiertelników. Podstawowy motyw wszystkich historii ma przekazywać czytelnikowi, że istnieją rzeczy dziwne, nie w pełni z naszego świata. Niektóre są niebezpieczne, a niektóre zwyczajnie fascynujące. Wszystkie za to są — niezwykłe.

scp-logo-int-full-400.png

Współpraca dookoła świata

Archiwum Międzynarodowych Tłumaczeń

Archiwum Międzynarodowych Tłumaczeń (INT) posiada raporty SCP, Opowieści oraz inne artykuły SCP przetłumaczone na język angielski z różnorakich filii Fundacji SCP z ich własnymi, oryginalnymi pracami we własnych językach.


Motyw Sigma-9 Wiki Fundacji SCP został stworzony przez AelannaAelanna, i jest używany na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license (CC-BY-SA).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported