OSTRZEŻENIE: BAZA DANYCH FUNDACJI SCP JEST OBJĘTA

KLAUZULĄ TAJNOŚCI

OSOBY PRÓBUJĄCE UZYSKAĆ NIEAUTORYZOWANY DOSTĘP ZOSTANĄ ZLOKALIZOWANE I POCIĄGNIĘTE DO ODPOWIEDZIALNOŚCI


Nie możesz zalogować się z przeglądarki Chrome? Zajrzyj tu:
Naprawa logowania w ChromeCF7p1CI.png

Witamy w Emporium Wyzwań, jedynym konkursie, w którym to Ty decydujesz jakie dokładnie wyzwanie stoim przed tobą! Od prostych dodatków, do ekstrawaganckich wymagań, droga stoi otworem, aby zbudować unikatowe wyzwanie pisarskie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursowej.

Wyróżniony raport

Wynaturzenie-276: "Ignavis semper feriae"

autorstwa Nats482


"Świetna robota. Oczywiście, od razu zacznę się odpłacać. Tak jak pisaliśmy, postaram się, żeby elekcja poszła na twoją korzyść. Nie martw się konsekwencjami czy innymi takimi bzdurami."

Zasady witryny

Obowiązkiem każdego użytkownika jest znać i respektować zasady witryny

» Zasady «

Nieznajomość zasad nie zwalnia Cię z ich przestrzegania. Za każde wykroczenia zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Nowy artykuł PL

autorstwa Drzony13


"Była sobota. Święta zbliżały się wielkimi krokami. Anna i Marcin poprzedniego dnia wysprzątali dom i ubrali choinkę. Więcej nie trzeba było robić, a na zewnątrz nie dekorowali domu. Mieszkali na pustkowiu, więc i tak nikt tego nie zobaczy, więc po co się trudzić?"

Wyróżniona opowieść

autorstwa Shadow_F4


"Zerwał się z leżaka i zobaczył obok jachtu dziewczęcą postać. Nosiła czarne legginsy i czerwony sweter. Buty znajdowały się lub nie, pod taflą wody. Zaprosiła go do siebie. Nie było ważne czy słowami, czy gestem. Leżak pozostał pusty, a ocean niezmącony."

Nowości

21 czerwca 2022

Uwaga użytkownicy! Ostatnio dokonano ataku na konto jednego z Administratorów SCP-EN, podczas którego hakerzy złamali zabezpieczenia konta i dokonali wielu znaczących szkód, z których największą było zniszczenie wieloletniego dorobku pisarskiego na angielskiej witrynie w formie jej głównej strony. W związku z tym i z zaleceniem SCP-INT prosimy wszystkich użytkowników o zmianę jak najszybciej swoich haseł na skomplikowane i zawierające przynajmniej (i najlepiej) 20 znaków.

27 lutego 2022

Wprowadziliśmy istotną zmianę w polityce dołączania do witryny. Od teraz każda osoba chcąca uzyskać członkostwo w SCP-PL składając aplikację zobowiązana jest podać swój rzeczywisty wiek oraz tajne hasło. Aplikacje nie zawierające tych dwóch obowiązkowych elementów będą bezwzględnie odrzucane. Więcej informacji na stronie ''Dołącz do nas!''

22 czerwca 2021

Utworzyliśmy discordowy serwer pomocy administracyjnej #Thaumielownia. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zwrócić się z prośbą o pomoc dotyczącą witryny, chatu Keterownia, Twittera bądź krytyki lub tłumaczenia. Link znajduje się na http://scp-pl.wikidot.com/chat-guide w ostatniej zakładce, z którą prosimy się wpierw zapoznać przed dołączeniem. Wszystkie niedociągnięcia (bo na pewno jakieś się pojawią) postaramy się usuwać na bieżąco zaraz po zgłoszeniu.

22 czerwca 2021

Po naprawdę długim braku aktywności naszego fanpage na serwisie Facebook, spowodowanym ciężkim problemem technicznym, któremu nie zdołaliśmy zaradzić, postanowiliśmy ostatecznie zakończyć tam naszą działalność, przeznaczając całą swoją uwagę naszemu profilowi na Twitterze. Oficjalna grupa Fb także zostaje opuszczona.

18 czerwca 2021

Powołaliśmy do życia Oddział Tłumaczeń. Jeżeli znacie bądź kojarzycie Oddział Krytyków, to Tłumacze są tworem analogicznym, którego członkowie będący jednymi z najlepszych tłumaczy witryny będą dbać o poprawność publikowanych przekładów, pomagać innym osobom w przypadku problemów z tłumaczeniami oraz pilnować aktualności już przetłumaczonych artykułów. Dodatkowo, jeżeli czujecie się mocni w jakimś języku innym niż angielski, możecie dopisać się do listy poliglotów. Więcej informacji na stronie Oddziału.Oficjalna polska witryna
↬ Biblioteka Wędrowca ↫
Biblioteka Wędrowca to kolaboracyjne ćwiczenie literackie. To kolekcja opowieści, które eksplorują dziwne i fantastyczne zakątki świata, ukryte przed oczami zwykłych śmiertelników. Podstawowy motyw wszystkich historii ma przekazywać czytelnikowi, że istnieją rzeczy dziwne, nie w pełni z naszego świata. Niektóre są niebezpieczne, a niektóre zwyczajnie fascynujące. Wszystkie za to są — niezwykłe.

Filie Fundacji SCP

SCP Foundation
Angielska


Фонд SCP
Rosyjska


SCP 재단
Koreańska


SCP基金会
Chińska


Fondation SCP
Francuska


La Fundación SCP
Hiszpańska


SCP財団
Japońska


SCP auf Deutsch
Niemiecka


Fondazione SCP
Włoska


Фонд SCP
Ukraińska


Fundação SCP
Portugalska


SCP Nadace
Czeska


SCP基金會
Tradycyjnego Chińskiego


Tổ Chức SCP
Wietnamska


un.png Filie nieoficjalne
el.png SCP-EL — Grecka id.png SCP-ID — Indonezyjska nd.png SCP-ND — Nordycka
tr.png SCP-TR — Turecka

Motyw Sigma-9 Wiki Fundacji SCP został stworzony przez Aelanna, i jest używany na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license (CC-BY-SA).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported