OSTRZEŻENIE: BAZA DANYCH FUNDACJI SCP JEST OBJĘTA

KLAUZULĄ TAJNOŚCI

OSOBY PRÓBUJĄCE UZYSKAĆ NIEAUTORYZOWANY DOSTĘP ZOSTANĄ ZLOKALIZOWANE I POCIĄGNIĘTE DO ODPOWIEDZIALNOŚCI


Nie możesz zalogować się z przeglądarki Chrome? Zajrzyj tu:
Naprawa logowania w Chrome


Konkurs Kanonów PL 2021!


Dv9IiXv.png

Konkurs zakończył się wygraną drużyny Tanie Dranie, składającej się z Calamari_KnightCalamari_Knight, Draven AddamsDraven Addams i GadziskoGadzisko, którzy stworzyli kanon Czarnego Nieba! Gratulujemy i wesołych świąt!


Wyróżnienia konkursowe

SCP-PL-031: "Niebezpieczna Nieśmiertelność"
autorstwa Sharha (wyróżnione przez Calamari_Knight)

"Fale pochodzące od SCP-PL-031 oddziałują jedynie na tkankę nerwową organizmów poprzez wstrzymanie regeneracji mózgu. Nie wszystkie właściwości tych fal zostały zbadane i pojęte, gdyż każda dotychczasowa próba replikacji urządzenia kończyła się fiaskiem.

Oddziaływanie SCP-PL-031 jest powodem, dla którego w środowiskach naukowych — niepowiązanych z Fundacją — przyjęto, iż mózg nie ulega regeneracji."

"Przypadek Dymitra Iwanowicza: Część 1"
autorstwa Dr-Maxwell1 (wyróżnione przez Draven Addams)

"— Co ci chodzi po głowie?
— Strzygnin spowity jest aurą iluzji, ale ty wiesz jak się do niego dostać, prawda?
— Ano, prawda. Znam sztuczki, które ujawnią drogę do zamku.
— Jeżeli król nie zgodzi się od razu by wspomóc nas w kampanii na Moskwę, zaproponujemy mu wyjawienie tego sekretu. Ja zasiądę na tronie Rosji, król rozwiąże nasz wspólny problem z sangwinikami, a potem będziemy mieć w Rzeczypospolitej sojusznika. Co ty na to?"

SCP-PL-293: "Wielka ziemia, niczyja wojna"
autorstwa Dr_Blackpeace (wyróżnione przez Gadzisko)

"Θ-1: Szmiaciarze rozpierdolili dwie kamery, a nas chcieli pociachać. Jak będą problemem, to ich kropniemy.
Θ-3: Ja nie mam zamiaru jechać ze świeżym trupem!
Θ-4: Wpierdolisz go do worka. Mamy 3 sztuki.
Θ-3: Dlaczego 3?
Θ-1: Bo przynajmniej jeden z nas musi wrócić.
Załoga milczy przez chwilę."


Wyróżniony raport

SCP-PL-267: "Mieszko, Mieszko, mój koleżko"

autorstwa Nats482


"Nawet jeżeli zniszczą nas teraz, powstaniemy ponownie. Za Lechię!"

Zasady witryny

Obowiązkiem każdego użytkownika jest znać i respektować zasady witryny

» Zasady «

Nieznajomość zasad nie zwalnia Cię z ich przestrzegania. Za każde wykroczenia zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Nowy artykuł PL

SCP-PL-030-J: "Karp Zawodowiec"

autorstwa Piesollo


"Agent Wąski zaś został wysłany na badania do renomowanego psychologa."

Wyróżniona opowieść

autorstwa Charonides


"Sam fakt istnienia takiego miejsca rzucał trochę nowego światła na tę sprawę i zmuszał go do zadawania sobie kolejnych pytań."

Nowości

22 czerwca 2021

Utworzyliśmy discordowy serwer pomocy administracyjnej #Thaumielownia. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zwrócić się z prośbą o pomoc dotyczącą witryny, chatu Keterownia, Twittera bądź krytyki lub tłumaczenia. Link znajduje się na http://scp-pl.wikidot.com/chat-guide w ostatniej zakładce, z którą prosimy się wpierw zapoznać przed dołączeniem. Wszystkie niedociągnięcia (bo na pewno jakieś się pojawią) postaramy się usuwać na bieżąco zaraz po zgłoszeniu.

22 czerwca 2021

Po naprawdę długim braku aktywności naszego fanpage na serwisie Facebook, spowodowanym ciężkim problemem technicznym, któremu nie zdołaliśmy zaradzić, postanowiliśmy ostatecznie zakończyć tam naszą działalność, przeznaczając całą swoją uwagę naszemu profilowi na Twitterze. Oficjalna grupa Fb także zostaje opuszczona.

18 czerwca 2021

Powołaliśmy do życia Oddział Tłumaczeń. Jeżeli znacie bądź kojarzycie Oddział Krytyków, to Tłumacze są tworem analogicznym, którego członkowie będący jednymi z najlepszych tłumaczy witryny będą dbać o poprawność publikowanych przekładów, pomagać innym osobom w przypadku problemów z tłumaczeniami oraz pilnować aktualności już przetłumaczonych artykułów. Dodatkowo, jeżeli czujecie się mocni w jakimś języku innym niż angielski, możecie dopisać się do listy poliglotów. Więcej informacji na stronie Oddziału.

24 stycznia 2021

Uwaga Użytkownicy! Na Witrynie obowiązuje nowa polityka dotycząca publikacji prac debiutanckich. Od tej pory początkujący pisarze są objęci tzw. wymogiem aprobacji, bez której ich pierwsze artykuły będą usuwane natychmiastowo. Więcej informacji znajduje się tutaj. Zapoznanie się z treścią tego poradnika jest obowiązkowe!

10 stycznia 2021

Zaczynamy ten rok z rozmachem. Dzisiaj pojawiła się pewna ładnie ozdobiona, zielona ramka na stronie głównej — wasi koledzy postanowili z powodzeniem utworzyć polską wersję jezykową Biblioteki Wędrowca! Nie wiecie, co to? W skrócie: miejsce na fantastyczne opowiadania, zarówno fabularnie jak i dosłownie. A dokładniej? Musicie sami wejść do Biblioteki, aby się przekonać...Oficjalna polska witryna
↬ Biblioteka Wędrowca ↫
Biblioteka Wędrowca to kolaboracyjne ćwiczenie literackie. To kolekcja opowieści, które eksplorują dziwne i fantastyczne zakątki świata, ukryte przed oczami zwykłych śmiertelników. Podstawowy motyw wszystkich historii ma przekazywać czytelnikowi, że istnieją rzeczy dziwne, nie w pełni z naszego świata. Niektóre są niebezpieczne, a niektóre zwyczajnie fascynujące. Wszystkie za to są — niezwykłe.

Filie Fundacji SCP

SCP Foundation
Angielska


Фонд SCP
Rosyjska


SCP 재단
Koreańska


SCP基金会
Chińska


Fondation SCP
Francuska


La Fundación SCP
Hiszpańska


SCP財団
Japońska


SCP auf Deutsch
Niemiecka


Fondazione SCP
Włoska


Фонд SCP
Ukraińska


Fundação SCP
Portugalska


SCP Nadace
Czeska


SCP基金會
Tradycyjnego Chińskiego


Tổ Chức SCP
Wietnamska


un.png Filie nieoficjalne
el.png SCP-EL — Grecka id.png SCP-ID — Indonezyjska nd.png SCP-ND — Nordycka
tr.png SCP-TR — Turecka

Motyw Sigma-9 Wiki Fundacji SCP został stworzony przez Aelanna, i jest używany na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license (CC-BY-SA).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported