Podział podstawowy
Poniższa klasyfikacja rozróżnia placówki pod względem świadomości sfery publicznej wobec ich egzystencji i jest podstawową segregacją, wpływającą odgórnie na możliwości swobody przeprowadzanych działań w danej placówce oraz wskazującą granicę dopuszczalnego możliwego zagrożenia wynikającego z przechowywania konkretnej anomalii.
Ośrodek
Ośrodek to placówka utajniona, znana sferze publicznej poprzez stosowanie konspiracyjnych przykrywek, oficjalnie głoszącym istnienie Ośrodka jako obiektu rządowego, firmowego, prywatnego. Z tego względu umieszczane są najczęściej w pobliżu skupisk ludzkich, włączając w to możliwość lokalizacji w środku miejscowości. Większość anomalii przechowywanych i badanych w Ośrodkach nie stanowi znacznego zagrożenia i może być w nich umieszczana bez narażania placówki oraz jej okolic na niebezpieczeństwo.
Strefa
Strefy są to placówki ściśle tajne, o których istnieniu sfera publiczna nie ma i nie może mieć świadomości, celem zachowania klauzuli i konspiracji. Strefy są zazwyczaj lokowane w odludnych, niedostępnych bądź trudnych do odnalezienia miejscach, dzięki czemu stanowią idealne miejsce do pracy z anomaliami stwarzającymi wysokie zagrożenia bądź funkcjonując jako miejsca w inny sposób swą rolą istotne dla Fundacji. Rygorystyczne środki konspiracji oraz zagrożenie płynące z obecności anomalii powodują konieczność stosowania skrajnych procedur ochronnych i awaryjnych.
Posterunek obserwacyjny
Posterunki obserwacyjne różnią się od Ośrodków i Stref głównie swoim rozmiarem. Są to najczęściej niewielkie, samodzielne budynku bądź pojedyncze komórki wewnątrz istniejących kompleksów. Zadaniem Posterunków jest monitorowanie dróg komunikacji regionalnej celem wychwytywania korzystnych bądź niepokojących informacji oraz monitorowanie pobliskich placówek Fundacji. Wiele posterunków wykorzystuje się jako węzły komunikacyjne lub kryjówki dla członków fundacyjnej agentury, bądź są stawiane w pobliżu miejsca występowania anomalii celem jej obserwacji w środowisku zewnętrznym.
Podział wewnętrzny placówek
Fundacyjne placówki najczęściej dzielone są na mniejsze jednostki zwane Sekcjami, zwłaszcza w przypadku większych budowli. Mają one na celu wykonywanie konkretnego zadania na rzecz funkcjonalności całej placówki.
Sektor
Ogólny podział placówki na poszczególne sekcje określa je Sektorami. Najczęściej pełnią one funkcje badawcze, przechowawcze, magazynowe bądź administracyjne. Szczegółowe wykorzystanie idei sektorów jest zależne od danej placówki, jej nominalnego celu oraz rozmiaru.
Jednostka
Jednostki to niezależne sekcje placówek, w których przechowywane są anomalie. W razie wystąpienia zagrożenia Jednostki mogą zostać poddane automatycznemu odizolowaniu od reszty Placówki. Pracownicy wchodzący i wychodzący z jednostki zazwyczaj podlegają pełnej procedurze dekontaminacji.
Podział specjalistyczny
Przyjmuje się, że podstawową rolą placówki jest przechowywanie i badanie anomalii. Poszczególne przedrostki stanowią o specjalizacji/ach danej placówki, wskazując na jej szczególne uwarunkowanie pod pełnienie konkretnej roli. Specjalizacje najczęściej odnoszą się do konkretnych typów anomalii, dla jakich przeznaczona jest dana placówka bądź jej sekcja, bądź wskazują na pełnienie przez placówkę innej istotnej dla Fundacji roli nie związanej z przechowywaniem i badaniem anomalii.
Klasyfikacja ze względu na bezpieczeństwo placówki
Poniższa klasyfikacja odnosi się do fundamentalnego dostosowania struktury i procedur bezpieczeństwa pod konkretne zagrożenie wynikające z umieszczenia anomalii w danej placówce.
Niskiego Nadzoru (Nis.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja przeznaczona jest wyłącznie dla anomalii małej wagi, łatwych do zabezpieczenia. Obiekty znajdujące się w takich placówkach zazwyczaj nie wywołują znacznego zagrożenia bądź są całkowicie bezpieczne, natomiast ich przechowywanie nie wymaga implikowania nadzwyczajnych środków.
Wysokiego Nadzoru (Wys.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja przeznaczona jest wyłącznie dla anomalii trudnych do zabezpieczenia, stanowiących wysokie zagrożenie dla personelu placówki oraz jej otoczenia. Placówki takie zazwyczaj wyposażone we wzmocnione systemy ochronne i alarmowe oraz skoordynowany system ewakuacji. W uzasadnionych przypadkach placówka może zostać uzbrojona w mechanizmy autodestrukcji.
Magazynow(-y/a) (Mag.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja pełni funkcję wyłącznie przechowawczą dla obiektów niskiego zagrożenia bądź w ogóle go nie stwarzającego, posiadających podobne niewymagające potrzeby przechowawcze. Często stosuje się przechowalnie zbiorowe, w których anomalie masowo przechowywane są w identycznych bądź nieznacznie dostosowanych warunkach. Placówki magazynowe nie posiadają stałych, dedykowanych stanowisk badawczych.
Klasyfikacja ze względu na specjalizację placówki
Poniższa klasyfikacja odnosi się do przystosowania struktury, zasobów i wiedzy personelu pod pracę z charakterystycznymi typami anomalii o podobnych cechach, gdzie umieszczenie takich w jednym miejscu pozwala na praktycznie korzystniejsze i bardziej owocne wyniki badań oraz sposoby przechowywania.
Biologiczn(-y/a) (Bio.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja poświęcona jest anomaliom zdefiniowanym jako żywe i mające potrzeby biologiczne. W strukturę placówki mogą wchodzić zarówno pomieszczenia umożliwiające swobodne, kontrolowane funkcjonowanie anomalnych organizmów jak również rygorystyczne i szczelne laboratoria przeznaczone do badań nad mikroorganizmami i drobnoustrojami.
Techniczn(-y/a) (Tech.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja przeznaczona jest dla anomalii o charakterze mechanicznym, elektrycznym, napędzanych w sposób sztuczny. W skład personelu wchodzi głównie grono wykwalifikowanych inżynierów posiadające zaawansowaną wiedzę odnośnie teorii i praktyki nauk technicznych, tak samo w strukturze placówki nierzadko znajdują się obszerne pomieszczenia warsztatowe.
Wymiarow(-y/a) (Wym.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja przeznaczona jest dla umieszczenia w niej anomalii załamujących rzeczywistość i łamiących prawa fizyki oraz czasoprzestrzeni.
Kazamatyczn(-y/a) (Kaz.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja przeznaczona jest dla ludzi wykazujących cechy nadnaturalne bądź anomalii, których ogół zachowania i stopień rozumności są typowe dla istoty ludzkiej. Przeciętna osoba bez wiedzy na temat takiej anomalii zazwyczaj nie jest w stanie bezpośrednio zaprzeczyć, czy ma do czynienia z prawdziwym człowiekiem. Placówka taka może stanowić również punkt logistyczny większych ilości personelu (zazwyczaj klasy D) przed relokacją do innego miejsca.
Specjalizacje funkcyjne
Poniższa klasyfikacja wpływa bezpośrednio na strukturę i funkcjonowanie danej placówki, nierzadko wykluczając pozostałe typy specjalizacji opisanych powyżej, które w przypadku takiego miejsca nie mogą zostać nadane lub są zbędne. Placówki funkcyjne często pełnią role istotne dla poprawnego działania Fundacji, nie związane bezpośrednio z przechowywaniem lub badaniem anomalii.
Chronion(-y/a) (Chr.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja jest uznana za całkowicie wolną od wpływu anomalii. Taki stan rzeczy jest ściśle kontrolowany, przez co w tych miejscach nigdy nie może znaleźć się żadna anomalia.
Produkcyjn(-y/a) (Prod.)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja przeznaczona jest dla wytwarzania konkretnych dóbr na potrzeby Fundacji. Może być to wszelkiego rodzaju sprzęt użytkowy bądź elementy przechowalni.
Prowizoryczn(-y/a)
Oznacza, że placówka bądź jej sekcja została wzniesiona wokół lub w pobliżu anomalii niemożliwej do przeniesienia bądź zabezpieczenia w dostateczny stały sposób. Placówka taka służy zazwyczaj przechowywaniu jednej anomalii, bądź wznoszona jest na czas określony dla danego celu, po spełnieniu którego może zostać bez większego problemu rozmontowana. Z tego względu może przyjmować formę pojedynczego, stałego budynku lub nawet zespołu połączonych i odpowiednio doposażonych kontenerów.
Zbrojn(-y/a) (Zbr.)
Oznacza, że placówka pełni kluczową rolę dla poprawnego funkcjonowania Fundacji w danym regionie lub na większym obszarze. Placówki tego typu pod żadnym pozorem nie mogą zostać wykluczone z działalności w przypadkach skrajnego zagrożenia, biorąc pod uwagę nawet krytyczną sytuację całej Fundacji. Placówki tego typu zazwyczaj posiadają znaczącą ilość stałych pracowników ochrony, posiadających wyposażenie i sprzęt umożliwiający prowadzenie większych działań bojowych. Placówka zbrojna, jeżeli wymaga tego jej specyfika, może zostać wyposażona w izolowany kompleks zapewniający długotrwałe schronienie dla jej pracowników i znajdujących się w niej materiałów.
Poniżej znajduje się lista placówek zarządzanych przez Polską Filię. Wiele czynników, do których należą przede wszystkim względy historyczne, spowodowały obecność polskich placówek jedynie na terytorium kraju; nie oznacza to jednak braku udziału Polskiej Filii we wszystkich miejscach wymagających jej udziału ze względów taktycznych, bądź gęste skupisko lokalnej polonii korzystnie wpływa na sprawność operacyjną. Placówki, oprócz własnej klasyfikacji, posiadają dodatek do kodu numerycznego pod postacią prefiksu ''-PL'', pozwalający na rozróżnienie przynależności lokacji w przypadku istnienia miejsc o podobnych identyfikacjach.
OŚRODKI
Ośrodek PL-24 (Ośrodek Niskiego Nadzoru PL-24)
Identyfikator: EUPLMZ-Ośrodek-PL-24
Lokalizacja: Kraków, województwo małopolskie
Dyrektor: Dr Władysław Koźmiński
Opis: Ośrodek PL-24, określany nieformalnie jako "Relikwiarny Ośrodek PL-24", to znajdująca się w Krakowie placówka mająca za zadanie przechowywanie anomalii i podłożu teologicznym bądź historycznym, z naciskiem na województwo małopolskie i okolice. Poza funkcją przechowawczą Ośrodek pełni funkcję siedziby Departamentu Tłumaczeń, zajmujących się przede wszystkim przekładem powiązanych z badaniami Fundacji tekstów spisanej w starożytnych lub używanych przez anomalne społeczności językach.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-187, SCP-PL-248
Ośrodek PL-37 (Techniczny Ośrodek PL-37)
Identyfikator: EUPLOP-Ośrodek-PL-37
Lokalizacja: Opole, województwo opolskie
Dyrektor: [ZMIENIONO]
Opis: Ośrodek PL-37 to główny ośrodek zabezpieczający i badający anomalie techniczne, elektryczne i elektroniczne. Ze względu na swoje specyfikacje jest to jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych i najlepiej pod tym względem wyposażonych ośrodków Polskiej Filii. Ośrodek jest też główną placówką zabezpieczającą anomalie powiązane z PoI-135-1-18 "Wielkim Konstruktorem".
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-135, SCP-PL-136, SCP-PL-172
Ośrodek PL-49 (Biologiczny Ośrodek Niskiego Nadzoru PL-49)
Identyfikator: EUPLMZ-Ośrodek-PL-49
Lokalizacja: W pobliżu Sochaczewa, województwo mazowieckie
Dyrektor: Dyr Amelia Aris
Opis: Ośrodek PL-49 znajduje się w pobliżu miejscowości Sochaczew. Specjalizuje się w przechowywaniu i badaniu obiektów biologicznych jak i humanoidalnych. W teren Ośrodka wchodzą 3 magazyny należące do Fundacji które służą do przechowywania anomalii o niskim poziomie zagrożenia i sprzętu Fundacyjnego. Dyrektorem Ośrodka jest Amelia Aris.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-139, SCP-PL-169, SCP-PL-189, SCP-PL-279
Ośrodek PL-55 (Ośrodek Niskiego Nadzoru PL-55)
Identyfikator: EUPLMZ-Ośrodek-PL-55
Lokalizacja: Moszna, województwo mazowieckie
Dyrektor: Dr Dariusz Addams
Opis: Ośrodek PL-55 to dość duży ośrodek przechowawczy znajdujący się w niefortunnie nazwanej wsi Moszna pod Pruszkowem, a przechowujący głównie łatwiejsze do zabezpieczenia anomalie klas Bezpieczne i Euclid; nie znaczy to jednak, że nie znajdzie się tam okazjonalnego Ketera czy Ezoteryka. Otoczony polami, prezentuje się jako niepozorne, blaszane magazyny, jednak jego główna część znajduje się pod ziemią, zasilana przez formalnie nigdy nie uruchomiony pobliski komin elektrowni. Do Ośrodka 55 oprócz najróżniejszych anomalii znalezionych w najbliższej okolicy często przenoszone są (możliwe do przeniesienia) podmioty zajmujące dużo miejsca, a nie potrzebujące przechowywania w konkretnym środowisku bądź szerokości geograficznej. Pod ten ośrodek podlega również Chroniona Strefa 010.
Ośrodkiem 55 zarządza dyrektor Dariusz Addams, urodzony w USA, ale polskiego pochodzenia i po krótkim stażu w Fundacji w Stanach przeniesiony do polskiej filii. Jego głównymi cechami rozpoznawczymi są wypielęgnowane wąsy oraz miejscami ekscentryczny i dość formalny sposób wysławiania się.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-083, SCP-PL-165, SCP-PL-181, SCP-PL-205, SCP-PL-208
Ośrodek PL-69 (Bałtycki Głębinowy Ośrodek Badawczo Przechowywczy PL-69)
Identyfikator: EUPLPM-Ośrodek-PL-69
Lokalizacja: Rów Bałtycki, Morze Bałtyckie
Dyrektor: Dyr Kpt. Prof. Jędrzej Schultz
Opis: Ośrodek PL-69 to fundacyjna placówka znajdująca się w Rowie Bałtyckim, jej zadanie to badanie okoliczności powstania samego rowu oraz anomalii go zamieszkałych. Ośrodek posiada zaawansowane technologicznie laboratoria, przechowalnie oraz systemy zabezpieczeń, na samym terenie obiektu znajduje się również część mieszkalna dla pracującego w placówce personelu.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: N/A
Ośrodek PL-91 (Ośrodek Niskiego Nadzoru PL-91)
Identyfikator: EUPLKP-Ośrodek-PL-91
Lokalizacja: Włocławek, województwo kujawsko-pomorskie
Dyrektor: Dr Krzysztof Ostrowski
Opis: Ośrodek PL-91 to pomniejsza fundacyjna placówka zabezpieczająca anomalie klasy Bezpieczne lub Euclid powiązane ze sztuką. Ośrodek nadzoruje też działania anartystów na terenie środkowej Polski i upewnia się, że nie będą zagrożeniem dla cywilnej populacji.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-156
Ośrodek PL-154 (Kazamatyczny Ośrodek Wysokiego Nadzoru PL-154)
Identyfikator: EUPLPK-Ośrodek-PL-154
Lokalizacja: Rzeszów, województwo podkarpackie
Dyrektor: Dr Gabriela Keks
Opis: Ośrodek PL-154 to największa fundacyjna placówka na południowym zachodzie polski, będąca placówką nadzorującą dla tamtego regionu kraju. Do Ośrodka PL-154 trafia znaczna większość anomalii, które nie znajdują się w zakresie specjalizacji innych placówek. Mimo tego Ośrodek posiada też swój własny, nadrzędny cel: zabezpieczanie ludzi wykazujących niebezpieczne anomalie.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-183, SCP-PL-203, SCP-PL-211
Ośrodek PL-174 (Wymiarowy Ośrodek Wysokiego Nadzoru PL-174)
Identyfikator: EUPLPK-Ośrodek-PL-174
Lokalizacja: Kurków, województwo podkarpackie
Dyrektor: Dr Tadeusz Ostrowski
Opis: Ośrodek PL-174 jest główną i zarazem największą w Europie placówką specjalizującą się w anomaliach pozawymiarowych. Prowadzi badania nad naturą i prawami rządzącymi multiwersum i opracowuje technologie pozwalające na łatwiejsze zabezpieczanie anomalii im przeczących. Pełni również rolę w kontaktach dyplomatycznych Fundacji z jej odpowiednikami z innych rzeczywistości.
Ośrodek PL-174 pełni również rolę siedziby Departamenty Badań Międzywymiarowych i nadzoruje miasto Kurków, będące Nexusem z często występującymi w nim anomaliami międzywymiarowymi.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-045, SCP-PL-174, SCP-PL-204, SCP-PL-221, SCP-PL-235, SCP-PL-245, SCP-PL-265, SCP-PL-266, SCP-PL-272, SCP-PL-282, SCP-PL-283, SCP-PL-297
STREFY
Strefa PL-10 (Zbrojna Strefa Wysokiego Nadzoru PL-10)
Identyfikator: EUPLMZ-Strefa-PL-10
Lokalizacja: [ZMIENIONO] (ok. 100km na północ od Warszawy), województwo mazowieckie
Dyrektor: Dr Mariusz Staniszewski
Opis: Strefa PL-10 to obszar o charakterze militarno-badawczo-przechowawczym oryginalnie służący do zabezpieczenia i badania obiektów związanych z obszarem byłego powiatu Roztrzyna.
Strefa składa się z naziemnej i podziemnej sekcji.
Do ważniejszych miejsc naziemnego obszaru należą: Centrum dowodzenia Strefy, kompleksy zbrojne dla sił reagowania, a także stacjonujących sił MFO Upsilon-12, naziemne kompleksy badawcze, ruiny miasta Roztrzyn służące do ćwiczeń operacji w środowisku leśno-miejskim, przechowalnia SCP-PL-140, wejście do przechowalni nr 2, oraz wejście do postradzieckiego podziemnego kompleksu badawczo-przechowawczego.
Część podziemna to głównie kompleks badawczo-przechowawczy należący dawniej do GRU/PAK. Obecnie jedynie południowy kompleks jest włączony do użytku. Oryginalnie służył Fundacji do przechowywania jednego obiektu klasy biologicznej, związanego z badaniami GRU/PAK, jednakże obecnie przyjmuje się w nim również obiekty spoza Strefy głównie o charakterze biologicznym.
Strefa może też służyć jako miejsce szkoleń sił zbrojnych i naukowych.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: SCP-PL-140
Strefa PL-22 (Chroniona Strefa PL-22)
Identyfikator: EUPLMA-Strefa-PL-22
Lokalizacja: Rejon Karpat, województwo małopolskie
Dyrektor: Dr n. med. Joanna Szymanowska
Opis: Chroniona Strefa PL-22 to placówka zajmująca się udzielaniem zaawansowanej opieki medycznej wszystkim pracownikom Fundacji, którzy w wyniku kontaktu z anomaliami doznali znacznego uszczerbku na zdrowiu psychicznym bądź fizycznym w stopniu uniemożliwiającym im całkowicie kontynuację pracy i wymagającym udzielenia im specjalistycznego leczenia. Kompleks ten składa się z trzech sektorów:
- Administracyjny — najmniejszy ze wszystkich. Tam znajduje się centrum zarządzania całą placówką oraz rozdzielaniem napływających pacjentów. Posiada on też osobne skrzydło medyczne przeznaczone do leczenia (w razie potrzeby) członków lokalnej administracji Fundacji np. dyrektorów placówek, czy członków Administracji Polskiej Filii Fundacji;
- Psychiatryczny — zajmujący się leczeniem tych pacjentów, którzy w wyniku działania anomalii doznali znacznego uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Podzielony jest on na trzy podsektory: czerwony, żółty i zielony, do których głównym kryterium przydziału są stopień komunikatywności pacjenta, szkodliwość dla otoczenia oraz szkodliwość dla samego siebie;
- Zabiegowo-Rehabilitacyjny — zajmujący się leczeniem tych pacjentów, którzy w wyniku działania anomalii doznali znacznego uszczerbku na zdrowiu fizycznym. Podzielony jest on na trzy podsektory: ogólny (gdzie przeprowadza się zabiegi i zapewnia stałą opiekę medyczną), rehabilitacyjny (gdzie przeprowadza się rehabilitację pacjentów, w celu przywrócenia ich do stanu pozwalającego na powrót do pracy) oraz hospicyjny (przeznaczony dla pacjentów, których stan zdrowia lub stopień urazów powoduje, że szanse na powrót do zdrowia są minimalne).
Przykłady zabezpieczonych obiektów: N/A (Podmioty Powiązane: SCP-PL-264, SCP-PL-280)
Strefa PL-63 (Chroniona Strefa PL-63)
Identyfikator: EUPLSL-Strefa-PL-63
Lokalizacja: Obszar leśny na północny zachód od Tarnowskich Gór, województwo Śląskie
Dyrektor: [USUNIĘTO]
Opis: Strefa PL-63 jest placówką stanowiącą punkt główny scentralizowanego procesu terminacji zużytego personelu klasy D, który nie przynosi już żadnych korzyści a przeprowadzenie na poszczególnych jednostkach czyszczenia pamięci i objęcia opieką medyczną jest niemożliwe lub nieopłacalne. W Strefie PL-63 panują rygorystyczne środki dotyczące zapewnienia humanitarnych metod uśmiercania jednostek ludzkich, których procedury i wykorzystywane metody są stale udoskonalane. Placówka stanowi również ważny punkt badawczy o ukierunkowaniu oddziaływania anomalii bezpośrednio na organizm człowieka i ludzki umysł. Jako lokalizacja o wyjątkowo dobrym zaopatrzeniu w zasoby ludzkie placówka jest jednym z głównych miejsc opracowywania innowacyjnych środków amnezjogennych, dystrybuowanych następnie na cały teren działania polskiej filii Fundacji.
Przykłady zabezpieczonych obiektów: N/A
Placówki Fundacji znajdujące się na tej liście są wykorzystywane w wielu pracach naszych autorów, dzięki czemu jest się w stanie powiedzieć coś więcej o konkretnej lokacji. Przeglądając witrynę można natknąć się na dziesiątki różnego rodzaju placówek, jednakże nie zostały one wpisane w ten rejestr z powodu zbytniej chaotyczności wykorzystania, bądź po prostu nawiązuje do nich zbyt mało prac, aby mogły otrzymać stabilny, treściwy opis.
Zanim stworzysz swoją placówkę upewnij się, że któraś z tej listy nie pełni identycznej roli. Wpisy znajdujące się na tej liście powinny być inspiracją do kreowania możliwego wyglądu placówki Fundacji, ale nie powinny stanowić sztywnego wyznacznika i pozycji ''jedynej właściwej/prawdziwej'' — staraj się unikać pokazywania, że Twoja placówka pełni jakąś funkcję lepiej od całej reszty. Nie próbuj także tworzyć na siłę miejsc przeznaczonych wyłącznie dla jednej, o zgrozo, niebezpiecznej anomalii, bądź placówki przesadnie uzbrojonej bez wyraźniej przyczyny. Zwróć uwagę na budowę, wyposażenie i personel: Fundacja stara się ograniczać liczbę swoich placówek, gdyż utrzymanie każdej wiąże się z dużymi kosztami, podobnie jak wykorzystywanie zbyt przesadzonych środków bezpieczeństwa czy duża liczba niepotrzebnego personelu są jedynie marnotrawstwem. Postaw na oryginalność i zaciekaw czytelnika, który będzie poznawał kolejną placówkę. Kto wie, może to właśnie Twoja zostanie kiedyś wykorzystana?
Niezgodność informacji w uniwersum może zostać wyjaśniona jako rezultat dezinformowania bądź nieaktualności pewnych danych. Przykładowo angielski Ośrodek 06 nie zawsze istniał we Francji i obecnie na liście widnieje trzecia placówka, która otrzymała owo oznaczenie. Niektóre placówki mogą już nie funkcjonować albo celowo być sfabrykowanymi celem wprowadzania w błąd agentów organizacji rywalizujących z Fundacją.
Sam rozmiar Fundacji zależy wyłącznie od autora. Niektórzy uważają, że Fundacja jest niewielka; że składa się co najwyżej z sześciu placówek i nie pracuje dla niej więcej niż tysiąc osób. Inni są zdania, że Fundacja jest ogromna i zatrudnia setki tysięcy osób w setkach placówek na całym świecie. Żadne z tych założeń nie jest błędne, a właściwe jest to, które najbardziej Ci odpowiada.
Jeżeli chcesz dodać swoją placówkę do tej listy, musi spełniać ona jedno z poniższych wymagań:
- Placówka musi być wspomniana w minimum 3 artykułach.
- Przynajmniej 1 artykuł opowiada aktywnie o tej placówce.
Jeżeli twoja placówka zostanie zaakceptowana, możesz stworzyć Dokumentację Bezpiecznej Placówki, w której zawarte zostaną wszystkie szczegółowe informacje na jej temat.