Rejestr maszyn stworzonych dla personelu
ocena: +4+x

Członek personelu: Doktor Oliwia Kępska

Wstęp: Po zakończeniu wszystkich dotychczasowych prób komunikacji niepowodzeniem kierownik badań nad obiektem, doktor Oliwia Kępska spróbowała wykorzystać obiekt do znalezienia sposobu na porozumienie.

Wpisana fraza: Chcemy przeprowadzić z tobą przesłuchanie.

Efekt: Obiekt stworzył urządzenie przypominające komputer osobisty z pojemnością pamięci rzędem 5 petabajtów i wydajności 1 PFLOPSa. Program zawarty w urządzeniu pozwala jedynie na komunikację z podmiotem.


Członek personelu: Doktor Adam Paczewski.

Wstęp: W trakcie drukowania raportu z badań nad efektem anomalnym SCP-PL-███ doktor Adam Paczewski zgłosił usterkę kserokopiarki. Konserwator z braku potrzebnych komponentów dopiero po upływie 3 dni będzie w stanie dokonać napraw. Ze względu na wagę dokumentu doktor Paczewski nie mógł czekać wyznaczonego czasu, przyznano mu pozwolenie na skorzystanie z obiektu.

Wpisana fraza: Muszę wydrukować dokument.

Efekt: Obiekt utworzył mechaniczne ramię z wymiennym zakończeniem dołączanym do komputera przez złącze USB. Ramię potrafi stworzyć kopię cyfrowego dokumentu przy użyciu tuszu, ale dzięki zmianie końcówki może też przepisać zawartość kartki przy użyciu narzędzi do pisania. Maszyna wykazuje zdolność do rozumienia tekstu który kalkuje, przez co poprawia wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne. Posiada też zdolność do kopiowania podpisów oraz poprawy stylistycznej dokumentu w zależności od przeznaczenia drukowanego papieru.


Członek personelu: Doktor Przemysław Gorzelski

Wstęp: W trakcie badań nad SCP-PL-190 odkryto istnienie urządzenia zdolnego do przechowywania białej dziury bez wywoływania katastrofy globalnej. Jednak brak wystarczającego poziomu informacji budowa takiego urządzeni była niemożliwa dla inżynierów Fundacji. Z powodu zagrożenia jakie niesie za sobą SCP-PL-190 pozwolono doktorowi Gorzelskiemu na podjęcie próby stworzenia potrzebnego urządzenia.

Wpisana fraza: Potrzebuje czegoś do zabezpieczenia białej dziury.

Efekt: Obiekt wytworzył pendrive, następnie zajął się następną konstrukcją. Funkcjonariusze ochrony myśląc, że to kontynuacja zleconego zadania nie reagowali. Po zakończeniu budowy robot zaatakował ochroniarzy, raniąc przed pacyfikacją jednego z nich. Po unieszkodliwieniu obiektu zauważono zniknięcie pendriva którego nie udało się odnaleźć. W trakcie przesłuchania w związku z incydentem obiekt zapytany o problem odpowiedział: Problem został rozwiązany.


Członek personelu: Doktor Ryszard Kot

Wstęp: Wielokrotne odrzuceniu podań doktora Kota o poprawę wyposażenia pomieszczeń socjalnych zaowocowało poważną irytacją naukowca. W obawie o negatywny wpływ na morale oraz jakość pracy innych członków personelu doktor Kot otrzymał dostęp do obiektu, pod warunkiem, że przestanie się awanturować.

Wpisana fraza: Chce zjeść cholernego tosta!

Efekt: Podmiot stworzył robota przypominającego kształtem skarabeusza o długości 30 centymetrów. Maszyna zawiera dwie grzałki do wypiekania tostów, 6 odnóży z czego 2 posiadają wysuwane noże do masła oraz kleszcze do chwytania. Urządzenie zawsze kręci się w indeksie kuchennym, gdzie w razie zauważenia człowieka przeprowadza analizę przy użyciu nieznanych algorytmów. W 98% przypadków maszyna potrafi przewidzieć czy człowiek ma ochotę na tosta oraz jakie dodatki chce do niego dobrać.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported