SCP-020-J
ocena: +1+x
bucket.jpg

SCP-020-J przed zabezpieczeniem.

Identyfikator podmiotu: SCP-020-J

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wokół SCP-020-J została zbudowana ściana, aby uniemożliwić jego obserwacje.

Dodatkowo schody na piątym piętrze w skrzydle B zostały trwale zaplombowane. Pracownicy proszeni są o korzystanie z windy lub schodów A.

Opis: SCP-020-J to ciemnoniebieskie plastikowe wiadro na mopa. Jeśli osoba dostrzeże obiekt, będzie zmuszona zbliżyć się do SCP-020-J i go kopnąć. Po uderzeniu w obiekt osoba zaprzestanie wszelkich dalszych funkcji życiowych i natychmiast poniesie śmierć przy użyciu anomalnych środków.

Chociaż SCP-020-J reaguje na siłę, na którą został wystawiony, nie wykazuje oznak uszkodzenia.
Odkrycie: SCP-020-J został odkryty poza Ośrodkiem 30 w schowku woźnego 5-go piętra obok zwłok Woźnego Worth, pięciu strażników terenowych, D-1221, i dr Cimmeriana.

Ponieważ początkowo sądzono, że zwłoki są wynikiem naruszenia bezpieczeństwa, na obszarze zostali rozmieszczeni dodatkowi strażnicy Ośrodka. Zaobserwowano, że piętnastu rozmieszczonych strażników samoczynnie ginie przez efekt SCP-020-J poprzez kamery bezpieczeństwa.

Osiemnaście pracowników z klasy D zostało wysłanych na ten obszar, aby zabezpieczyć obiekt, co spowodowało zgon wszystkich zaangażowanych podmiotów. Główny badacz Jade polecił pozostałemu personelowi Klasy D, aby kopnął SCP-020-J w dół korytarza w kierunku rogu, a następnie zakrył go. Po śmierci dwunastu dodatkowych pracowników Klasy D, SCP-020-J został skutecznie zabezpieczony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported