SCP-031
ocena: +5+x
lovelove

Fotografia SCP-031 podczas pozyskania

Identyfikator podmiotu: SCP-031

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-031 przechowywany jest w standardowej komorze dla humanoidów, w Ośrodku 77, w skrzydle obiektów bezpiecznych. Personel wchodzący w interakcje z SCP-031 nie może bezpośrednio patrzeć na obiekt; komunikacja z testerami odbywa się poprzez system interkomu, zainstalowany w każdej z komór. Komora przechowawcza musi być czyszczona raz na tydzień przez obsługę techniczną z założonymi, przyciemnionymi goglami, które pozwolą na ochronę przed oddziaływaniem SCP-031.

Opis: SCP-031 to organizm bezkształtny, którego masa wynosi 75 [kg]. SCP-031 jest w stanie poruszać się z prędkością 3 [km/h] i pozostawia za sobą ślad oleju. Analiza pozyskanych próbek tkanek wykazała, iż SCP-031 przynajmniej częściowo składa się z ludzkich mięśni i tkanki epidermicznej. SCP-031 jest w stanie naśladować ludzką mowę w dosłownie każdym brzmieniu, jednakże nie jesteśmy jeszcze w stanie wskazać sposobu, w jaki SCP-031 produkuje te dźwięki.

Testerzy widzący SCP-031 w sposób bezpośredni zobaczą w obiekcie osobę, którą kiedyś znali i która podobała się im w aspekcie miłosnym. Kiedy SCP-031 dojdzie do wniosku, że jest obserwowany, zacznie imitować tę osobę i wyjaśni, że została pozbawiona środków do życia. SCP-031 postara się nakłonić osobę, na którą wpływa, żeby ta pozwoliła podmiotowi mieszkać razem z nią, dopóki "nieciekawa sytuacja" się nie ustabilizuje. Wszyscy obserwujący SCP-031 padają ofiarami tego zjawiska, badania nie są w stanie wskazać górnej granicy liczby osób, które były manipulowane przez SCP-031 w tym samym okresie czasu.

Jeżeli obiekt wejdzie do mieszkania "ofiary", to dokona próby wejścia z nią w romans, której sukces zakończy się zamieszkaniem w domu ofiary. W niektórych udokumentowanych przypadkach SCP-031 aktywie działał na więcej niż jedną ofiarę naraz, tworząc ewentualnie siatkę pomiędzy osiemnastoma różnymi pokojami hotelowymi, w których mieszkały ofiary pewnych relacji z SCP-031.

SCP-031 został zabezpieczony po przechwyceniu policyjnych komunikatów nagranych podczas zamieszek w [ZMIENIONO]. Duża liczba osób doniosła o aparycji SCP-031, jak również jednostki cywilne padły ofiarą anomalii. Jednak dostarczanie na szeroką skalę środków amnezyjnych i inhalatorów uspokajających skutkowało opanowaniem wszystkich ofiar, i MFO-Psi-7 była w stanie zabezpieczyć SCP-031 z wybrakowanego hotelu, w którym obiekt się skrył. Do dnia 16.11.1958, SCP-031 był sklasyfikowany jako Bezpieczny.

Dodatek: Badania dowiodły, iż ludzie aseksualni nie są manipulowani przez SCP-031; takie osoby opisują podmiot jako małą, pulchną figurę o kształtach humanoida, która otoczona jest ciemnym dymem w kształcie prawdziwego ciała SCP-031. Wyznaczono terminy testów mających wyjaśnić kwestię takiego wpływu obiektu na niektórych ludzi. Dalsze badania wykazały, że percepcja ofiar SCP-1937 doświadcza podobnych oddziaływań.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported