SCP-072-TH
ocena: -2+x
072th1.jpg

SCP-072-TH

Identyfikator podmiotu: SCP-072-TH

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Aktualnie wszystkie instancje SCP-072-TH przechowywane są w miejscu ich odnalezienia, Forcie ██████████████. Ze względu na niemożliwość usunięcia SCP-072-TH z ich oryginalnych pojemników ani ograniczenia ich ruchów, Fundacja skupiła się na kontrolowaniu ruchu obiektów na wyspie, na której znajduje się fort i na wyznaczeniu promienia strefy przechowawczej za pomocą uzbrojonych zapobiegających wtargnięciom.

Opis: SCP-072-TH jest rzędem kompletnych starożytnych zbroi rycerskich z XIII wieku. Wnętrze zbroi jest wytopione i posiada wygrawerowany alfabet nieznanego pochodzenia. Eksperymenty na innych zbrojach nie wykazywały takich możliwości. Co więcej, SCP-072-TH mogą samodzielnie się poruszać i będą atakować wszystkie osoby w zasięgu; zbroje posiadają możliwości i siłę znacznie wykraczające poza inne, nieanomalne zbroje tego typu, są one w stanie zebrać części zdatnej zbroi z wnętrza zamku i połączyć ją ze zużytymi częściami za pomocą nieznanego narzędzia.

SCP-072-TH mówią językiem nieznanym ludzkości, spekuluje się, iż jest to starożytny romański z VIII wieku. Jednakże porozumiewanie się z obiektami jest uniemożliwiane ich zachowaniem.

Jakość SCP-072-TH:

  • Są zdolne do niezwykle szybkiego ruchu (A raczej biegają jak mistrz olimpijski – Dr.████)
  • Wykazują wytrzymałość na wiele typów obrażeń (Teoria ta sprawdza się głównie przy eksplozjach, jednakże kula wciąż jest w stanie je przebić. – Dr.████)
  • Posiadają ogromną siłę (Obiekty zdolne był do ciągnięcia Fundacyjnego wana przez 400 metrów. Szczęśliwie, siła nie była na tyle duża, by ów wan podnieść i rzucić o podłoże.- Dr.████)
  • Są zdolne do regeneracji obrażeń (Nie jest to do końca prawdą, zaobserwowałem, jak wracają do zamku i powracają w nowej zbroi- Dr.████)
  • Broń obiektów jest w stanie przeciąć każdy materiał. (To również nie do końca prawdą, gdyż nie jest ona w stanie przeciąć stali żelaznej. – Dr.████)

Próby odebrania broni obiektom kończyły się niepowodzeniem, gdyż nie chciały one wypuścić ostrza, lecz podczas owych prób odkryto, że broń zrobiona jest ze złota i posiada wygrawerowany identyczny alfabet co napierśnik każdej zbroi.

Odkrycie: SCP-072-TH zostały odkryte w zamku ██████████████, gdzie pozostawały przez więcej niż 2,500 lat, kiedy grupa turystów weszła do zamku i ujrzała ducha w zbroi, który miał atakować i zabijać ludzi przybywających na wyspę. Po tym zdarzeniu zamek zamknięto ponownie. Po napłynięcie raportu o wydarzeniu agent ████ wraz ze swoim zespołem przeprowadził dochodzenie i odkrył SCP-072-TH w dużych ilościach w zamku.

072th2.jpg

Hełm należący do instancji SCP-072-TH

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported