SCP-1033
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1033

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1033 musi być przechowywany w standardowej celi o wymiarach 15 [m] × 5 [m], wyłożonej 5 [cm] warstwą ołowiu. Pracownicy wchodzący do komory SCP-1033 muszą być ubrani w zatwierdzone kombinezony hazmat typu A. Jeżeli algorytm SCP-1033 ulegnie zmianie bądź obiekt będzie usiłował uciec, do dwóch, stacjonujących na zewnątrz przechowalni strażników musi dołączyć kolejnych ośmiu. Wszyscy z nich muszą być wyposażeni w Zestawy Przechowawcze 4-MK3 (na które składać musi się karabin SCAR-L z przymocowaną pod lufą wyrzutnią sieci, dwa (2) granaty hukowe i jeden (1) granat odłamkowy M67).

Opis: SCP-1033 to mężczyzna o rysach kaukaskich, w średnim wieku, mierzący około 193 [cm] wzrostu, czyli sześć stóp i cztery cale. SCP-1033 odkryty został w Nowym Jorku, gdzie, zgodnie z relacją kilku świadków, "dokonał materializacji na środku drogi". Przesłuchania świadków wykazały, iż doświadczyli oni białego, okrywającego całe pole widzenia błysku, któremu towarzyszył dochodzący ze wszystkich stron, dwusekundowy odgłos szumu statycznego. Świadkom, po przesłuchaniu, zaaplikowano preparaty amnezyjne klasy A. Usunięto również informacje o zdarzeniu ze środków masowego przekazu.

Po wstępnym dochodzeniu w sprawie materializacji, naukowcy Fundacji stwierdzili, że SCP-1033 emitował dawki promieniowania o skuteczności znacznie większej niż śmiercionośna — ok. 15000 mSv. SCP-1033 został wstępnie zabezpieczony w pojemniku transportowym, który umieszczono na jego ścieżce. Obiekt przeniesiono następnie do Ośrodka Magazynowego K█, w którym przebywa do tej pory.

We wszystkich aspektach fizycznych SCP-1033 jest normalnym, łysiejącym mężczyzną w średnim wieku. Ubrany jest w garnitur biznesowy i trzyma w ręce aktówkę. Zachowanie SCP-1033 jest cykliczne, a każdy przebieg rozpoczyna się po ok. 33 sekundach. Poniższy harmonogram stanowi transkrypcję cyklu:

0—10 sekund: SCP-1033 wykonuje trzydzieści kroków w przód. Co dziesięć kroków patrzy na swój zegarek.
10—15 sekund: SCP-1033 zatrzymuje się, klęka i otwiera swoją aktówkę. Wewnątrz znajduje się pojedyncza koperta, zapieczętowana nieznanym symbolem, oraz telefon komórkowy marki █████ z kartą typu prepaid, którym można wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe oraz nawiązywać połączenia telefoniczne. SCP-1033 otwiera kopertę i wyciąga z niej arkusz papieru, na którym zapisane są słowa: "Kabel: szyfr asymetryczny, 0uuT5LmoO22 nastroszmy pióra".
15—21 sekund: SCP-1033 zapisuje wiadomość tekstową o treści: "0uuT5LmoO22", przygotowaną do wysłania pod australijski numer telefonu komórkowego: 0404 ███ ███. Dochodzenie wykazało, iż numer ten nie został jeszcze przydzielony do żadnego telefonu komórkowego. Po 21 sekundach, SCP-1033 wysyła wiadomość, a następnie odkłada zarówno telefon, jak i list z powrotem do aktówki.
21—28 sekund: SCP-1033 wpatruje się daleko, w nieznany obiekt, bez względu na to, co znajduje się przed nim. Po 25 sekundach, SCP-1033 zaczyna się chichotać, zapewne odnalazłszy przedmiot poszukiwań na horyzoncie.
28—33 sekund: Po 28 sekundach, SCP-1033 zostaje wyrzucony na 3 metry do tyłu. Obiekt wije się na ziemi, krzycząc zapewne w agonii. Widać części ciała, które zostają od obiektu oderwane, po czym przemieszczają się za niego. Inne fragmenty jego ciała przechodzą dezintegrację. Obrażenia SCP-1033 odpowiadają oczekiwanym szkodom, które wywołałby wybuch ładunku jądrowego o mocy 1,5 megatony.

Po zakończeniu tego cyklu, SCP-1033 natychmiast ponownie pojawia się w pozycji rozpoczynającej przebieg, w momencie wykonywania kroku. Jeżeli na ścieżce obiektu znajdzie się przedmiot, człowiek bądź zwierzę, obiekt nie dokona żadnej próby zatrzymania się. W rezultacie każdą przeszkodę zepchnie ze swojej drogi — w tym taką, która sprawi, że obiekt sam się przesunie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported