SCP-105
ocena: +6+x
WXjbbxW.jpg

SCP-105

Identyfikator podmiotu: SCP-105

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-105 należy trzymać w dwupokojowej celi wyposażonej zgodnie z żądaniami obiektu, o ile te nie są sprzeczne z protokołem SCP. Obiektowi wolno swobodnie poruszać się po kompleksie, ale zabronione jest zbliżenie się na odległość mniejszą niż sto metrów do innych obiektów ze względów bezpieczeństwa. Raz na tydzień SCP-105 może opuścić kompleks na jedną godzinę. Ten przywilej został wycofany do odwołania. SCP-105 posiada wszczepione urządzenie namierzające i nie wykazuje żadnych niezwykłych zdolności fizycznych, przez co prawdopodobieństwo ucieczki jest niskie. Obiektowi wolno nosić ze sobą jeden aparat fotograficzny, ale nie może on wykonywać żadnych zdjęć wewnątrz kompleksu ani fotografować pracowników Fundacji. Obiekt obecnie znajduje się w Ośrodku 17.

Opis: SCP-105, która nazywa samą siebie Iris, wygląda jak zwykła kobieta. Utrzymuje, że ma osiemnaście lat. Ma włosy koloru blond i niebieskie tęczówki, mierzy 154 cm wzrostu i waży 50±5 kilogramów. Obiekt zdaje się nie posiadać żadnych niezwykłych cech fizycznych. Obiekt wykazuje wszystkie zwykłe potrzeby ludzkiego ciała; preferuje zdrową żywność.

Kiedy SCP-105 otrzyma fotografię, jest w stanie przez nią patrzeć jak przez okno i obserwować przedstawioną lokację w czasie rzeczywistym, w pewien sposób naśladując działanie kamer bezpieczeństwa. Ponadto ma zdolność sięgania wewnątrz fotografii i podejmowania drobnych działań na przedmiotach na niej widocznych. Udało się oszacować, że jest w stanie działać na przedmioty siłą około 50 [N] i podnosić przedmioty o masie nieprzekraczającej 10 [kg].

Pozyskanie: Fundacja dowiedziała się o istnieniu SCP-105, kiedy ta stanęła przed sądem z zarzutami morderstwa jej chłopaka, gdy miała szesnaście lat. Utrzymywała, że widziała jego śmierć na fotografii jego pokoju i od razu pośpieszyła mu na ratunek, przez co znalazła się na miejscu zbrodni. Jej prawnik poradził kobiecie zgłoszenie niepoczytalności, przez co została umieszczona na czas nieokreślony w ośrodku psychiatrycznym im. █████████ ██████, w ███████. Kiedy Fundacja SCP przeanalizowała akta sprawy, postanowiła sprawdzić rzekome zdolności obiektu. Początkowo obiekt wykazywał niechęć do przeniesienia pod dozór SCP, używając sformułowania nowe więzienie, nowy klawisz; później jednak zgodziła się przenieść pod warunkiem, że będzie mogła wyjść na zewnątrz przynajmniej raz w tygodniu. Rodziców SCP-105 poinformowano, że zmarła, próbując zbiec ze szpitala psychiatrycznego.

(Początek logu)

Dr █████: Proszę krótko się przedstawić, podając datę i miejsce urodzenia oraz nazwisko.

SCP-105: Nazywam się Iris Thompson, urodziłam się 12 maja 1990 w Phoenix, w Arizonie.

Dr █████: W porządku. Pierwsze pytanie: kiedy stałaś się świadoma swoich zdolności?

SCP-105: Nie jestem pewna, ale chyba miałam dziesięć albo jedenaście lat. Pamiętam, bo patrzyłam na zdjęcie oceanu i zauważyłam, jak fale zaczęły się ruszać.

Dr █████: Jak zareagowali na to twoi rodzice?

SCP-105: Powiedzieli, że mam wybujałą wyobraźnię.

Dr █████: Kiedy odkryłaś zdolność manipulacji przedmiotami ze zdjęcia?

SCP-105: Gdy miałam dwanaście lat, wybraliśmy się zobaczyć wielki kanion. Przypadkowo strąciłam mały kamień z brzegu. Po tym stałam się fanatyczką fotografowania, robiłam wszędzie zdjęcia, a na trzynaste urodziny…

Dr █████ (przerywając): Proszę udzielać jedynie odpowiedzi na zadane pytania.

SCP-105: Przepraszam.

Dr █████: Na ilu zdjęciach możesz skoncentrować się jednocześnie?

SCP-105: Udało mi się raz z dziesięcioma, ale gdybym się postarała, pewnie mogłabym więcej.

Dr █████: Kiedy zauważyłaś, że możesz [USUNIĘTO]?

(Koniec logu)

Dodatek 105-00: "Przeprowadziliśmy na Iris chyba wszystkie możliwe badania i jedyny wniosek jest taki, że jej fizjologia jest nieodróżnialna od przeciętnego człowieka. Zadziwiające jest, że posiada taką niezwykłą zdolność przy tak zwyczajnym mózgu. Postaram się skontaktować z komitetem ds. etyki w związku z tą sprawą i warunkami przechowywania obiektu" — dr Dantensen.

Dodatek 105-01: SCP-105 zaoferowała swoje usługi w celu dodatkowej inwigilacji SCP-███ i SCP-███ (odmówiono).

Dodatek 105-02: SCP-105 wyraziła zainteresowanie dołączeniem do Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega-7 w celach zwiadowczych (zgody udzielili gen. ██████, prof. █████████ i SCP-076-2).

Dodatek 105-03: SCP-105 wniosła o usunięcie kamer z jej celi w związku z jej nienaganną historią zachowań (zgody udzielił dr Dantensen zgoda wycofana do odwołania).

Dodatek 105-04: SCP-105 wniosła o jedną Biblię (tłumaczenie NIV) i zwolnienie z eksperymentów w niedzielne poranki (odmówiono).

Dodatek 105-05: Obiekt przyjęto do jednostki Omega-7 po pokonaniu SCP-076-2 w rywalizacji mającej na celu sprawdzenie, które z nich będzie w stanie szybciej aktywować kilka urządzeń oddalonych od siebie o milę. SCP-105 osiągnęła wynik znacznie lepszy niż SCP-076-2 wykorzystując swoje wrodzone zdolności; SCP-076-2 przyznał się do porażki i zezwolił na jej przyłączenie się do grupy.

Dodatek 105-06: Zalecam wypuszczenie Iris, jako że zgodnie z najnowszymi przesłuchaniami prawdopodobnie utraciła swoje możliwości — dr Dantensen.

Zalecenie odrzucono. Po zewnętrznym sprawdzeniu nagrań wideo wywiadów, które budziły wątpliwości, jasne jest, że dr Dantensen zadawał pytania prowadzące obiekt do stwierdzenia, iż utraciła swoje anomalne zdolności. Jako że nie istnieją dowody popierające tę tezę, SCP-105 zostanie zatrzymana. Dr Dantensen natychmiast zostaje pozbawiony upoważnienia poziomu 3. i 2., czego podstawą jest jego próba wywołania uszkodzenia przechowalni. Naukowca należy przydzielić do badań nad obiektem niebędącym humanoidem — komitet ds. etyki.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported