SCP-1162
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1162

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowywawcze: SCP-1162 jest obecnie przechowywany w standardowej komorze o rozmiarach 5x5x5 metrów, w Ośrodku 31. SCP-1162 musi być przynajmniej raz tygodniowo aktywny, aby uniknąć przełamania; jeżeli nie jest aktywny losowo zmienia lokalizację, tak jak opisano poniżej.

Opis: SCP-1162 jest, obecnie, dziurą w ścianie z pustaków w Celi Przechowawczej numer 4 w Ośrodku 31. Mierzy ona w przybliżeniu 14,5 centymetra, a jej głębokość różni się zależnie od obecnego użytkownika. Część pustaków jest obecnie widoczna przez dziurę; żadne źródło światła nie było w stanie oświetlić jakiejkolwiek części jego wnętrza poza tym, dziura zawsze jest ciemna.

SCP-1162 jest aktywny, kiedy świadomy byt sięga do dziury tak głęboko, jak pozwala obwód ramienia, w którym to momencie palce bytu dotykają powierzchni podobnej do tej, w której SCP-1162 obecnie się znajduje, znajduje on przedmiot mogący zmieścić się przez dziurę poniżej jego palców. Te przedmioty zostały rozpoznane jako takie, które użytkownik zgubił lub których w którymś momencie życia poszukiwał. Jednakże po pozyskaniu przedmiotu inny przedmiot znika z ekwipunku użytkownika. Dodatkowo, każdy przedmiot umieszczony w SCP-1162 znika tak szybko jak utraci on kontakt z osobą.

Jeżeli SCP-1162 nie jest aktywowany co najmniej raz na 168 godzin losowo zmieni lokalizację do innego kamienia, betonu, ceglanej ściany lub podłogi w zasięgu (dotychczas) nie przekraczającym 2000 kilometrów. Poprzednia dziura pozostaje na miejscu, ale nie wykazuje żadnych anomalnych właściwości. Próby zniszczenia SCP-1162 lub oglądania go z tyłu powodują natychmiastową zmianę lokalizacji, niezależnie od czasu ostatniego przemieszczenia się.

Dodatek: SCP-1162 został odkryty przez Agenta Parksa z Mobilnej Formacji Operacyjnej Zeta-9 (aka "Mole Rats") podczas rutynowego śledztwa na obszarze dotkniętym przez SCP-184. Była to wtedy dziura w betonowej podłodze w tunelu kanalizacyjnym pod █████████, w Chinach. Agent Parks upuścił przez przypadek swoją latarkę do dziury i w momencie kiedy doń sięgnął, otrzymał kopię Super Mario Brothers 2 na NES ze swoim imieniem wypisanym za pomocą markera. Podczas późniejszego przeglądu inwentarzu odkryto, że standardowa racja żywieniowa zaginęła z ekwipunku Agenta Parksa. Na miejscu przeprowadzano eksperymenty z SCP-1162 przez trzy miesiące, dopóki nie został dezaktywowany na tydzień, kiedy to przeniósł się do ściany opuszczonego biurowca w Indiach. Obiekt ponownie zmienił swoją lokalizację i został zgubiony, chociaż plotki o "magicznej dziurze" pojawiały się w Holandii, Wenecji, Egipcie i Grenlandii. 16 kwietnia, 200█ pojawiła się ona na swojej obecnej lokalizacji w Ośrodku 31 i od tamtej pory jest tam zabezpieczona.

Logi Testów: Poniżej znajdują się zapiski z testów przeprowadzonych na SCP-1162.

Obiekt: Agent K████████
Otrzymany Przedmiot: Jeden (1) standardowy magazynek M1911A1, pusty
Utracony Przedmiot: Portfel, ale bez zawartości
Notatki: Stary, lubiłem ten portfel. Na szczęście zostawił mi pieniądze.

Obiekt: Dr Clef
Otrzymany Przedmiot: Jeden (1) pakiet strun Aquilla Ukelele
Utracony Przedmiot: Jeden (1) pakiet D'Addario Ukelele
Notatki: Cóż, myślę, że to była uczciwa wymiana.

Obiekt: D-4010
Notatka: D-4010 nosił tylko standardowy uniform klasy D, bez butów, skarpet lub biżuterii i nie miał żadnych innych przedmiotów przy sobie podczas eksperymentu.
Otrzymany Przedmiot: Jedna (1) pół-pełna butelka bourbonu Wild Turkey
Utracony Przedmiot: Jeden (1) uniform klasy D
Notatki: To było do przewidzenia.

Obiekt: D-4010
Notatka: Obiekt był nagi i nie trzymał żadnych przedmiotów.
Przedmiot Otrzymany: 1987 Prawo jazdy D-4010
Przedmiot Utracony: Obiekt skarżył się na intensywny ból brzucha po wyjęciu swojej ręki z SCP-1162, po czym upadł na ziemię. Później odkryto, że zniknęła mu lewa nerka, a wszystkie naczynia do niej prowadzące były równo odcięte.
Notatki: W przyszłości testy powinno przeprowadzać się z ubranymi, posiadającymi przynajmniej jeden obiekt osobisty testerami.

Obiekt: Agent G█████
Przedmiot Otrzymany: [USUNIĘTO]
Przedmiot Utracony: Sznurowadło z lewego buta Agenta G█████
Notatki: Agenci aktywnie poszukujący biologicznych lub memetycznych środków, lub jakiegokolwiek obiektu SCP klasy Keter, mają zabroniony dostęp do SCP-1162 bez obecności całości ochrony.

SCP-1162 otwarty jest na testy, które może wykonywać każda osoba z uprawnieniami Poziomu 1 lub wyższego. Rozwinięte logi z eksperymentów znajdują się tutaj.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported