SCP-1307
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1307

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Procedury Przechowawcze: SCP-1307 ma być przechowywany w standardowej komorze dla obiektów niebezpiecznych w Ośrodku-19. W odległości 6 metrów od obiektu nie mogą znajdować się żadne ołówki. Pod żadnym pozorem, za wyjątkiem kontrolowanych eksperymentów, nie wolno umieszczać ołówka w otworze z przodu SCP-1307, odłączonego czy podłączonego do zasilania.

Opis: SCP-1307 to zwykła, szaro czarna elektroniczna temperówka ze standardową wielkością otworu i pojemnikiem zaprojektowanym do łapania wiórków. Z samego przodu górnej części SCP-1307 wystaje mały kawałek pomarańczowego plastiku. Z tyły urządzenia znajduje się typowy przewód zasilający, który wydaje się być bezcelowy; SCP-1307 będzie działać niezależnie od tego czy zostanie podłączony do zasilania czy też nie.

SCP-1307 jest aktywowany w podobny sposób jak normalna elektroniczna temperówka, poprzez umieszczenie ołówka (o normalnej średnicy) w przednim otworze. Efekt nie jest aktywowany za pomocą piór, długopisów, stalowych drutów w kształcie ołówka, czy [ZREDAGOWANO]. Warto zaznaczyć, że efekt dotyczy również mechanicznych ołówków.

W momencie w którym osoba wsunie ołówek w otwór SCP-1307, nie będzie w stanie go puścić. Wszelkie próby oddzielenia ręki od ołówka nie powiodą się, a jedynym sposobem na oddzielenie jednostki od ołówka będzie amputacja kończyny. W czasie w którym SCP-1307 jest aktywny, przylega do powierzchni na której się aktywował i nie można go poruszyć, a ostrzony ołówek staje się całkowicie niezniszczalny. Kiedy ołówek zostanie zaostrzony do punktu w którym styka się z ręką ofiary, SCP-1307 będzie kontynuował wciągnie ołówka, powiększając otwór tak bardzo, jak będzie to potrzebne, aby wciągnąć również rękę. Kiedy ręka jednostki będzie wciągana do temperówki, SCP-1307 będzie "ostrzył" ją jak ołówek, rozdrabniając kończynę w procesie.

SCP-1307, co zostało wykazane w kilku eksperymentach, posiada zdolność przedarcia się przez całe ciało dorosłego człowieka w ciągu około 4 godzin. Pomimo utraty dużej ilości krwi, ofiara jest żywa i przytomna dopóki jej mózg nie zostanie zniszczony przez SCP-1307, kiedy to zatrzymują się funkcje życiowe. SCP-1307 kontynuuje wtedy poprzez resztę ciała, niszcząc całość w procesie. Po wszystkim, jedyna krew która pozostaje, to ta która nie znalazła się w SCP-1307. Całość krwi która spadnie do, lub na SCP-1307 znika, razem z pozostałymi szczątkami ofiary. Próby wysłania urządzenia namierzającego razem z testerem nie powiodły się, jako że urządzenie jest niszczone kiedy tester jest rozdrabniany.

SCP-1307 został przechwycony w Szkole Podstawowej Rosewood w ███████████, Kolorado, USA, po [WYMAZANO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported