SCP-1444
ocena: +3+x
square.jpg

DANE NIEAKTUALNE


Poniższy raport wymaga aktualizacji.
Osoby, które chcą pomóc zaktualizować, raport powinny zapoznać się z dokumentacją

BrahmaArrow.jpg

SCP-1444

Identyfikator podmiotu: SCP-1444

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1444 ma być przechowywany w odpornym na ciepło, powlekanym ołowiem pomieszczeniu w Ośrodku-19. Komora testowa SCP-1444 ma być odporna na promieniowanie oraz posiadać wbudowane chemiczne gaśnice w celu redukcji zniszczeń powiązanymi z niechcianą aktywacją. W związku z ryzykiem licznych ofiar spowodowanych ludzkim użyciem SCP-1444 będzie transportowany oraz manipulowany przy użyciu zmodyfikowanego robota EOD, dystyngowanego od teraz SCP-1444-1. Od czasu Incydentu SCP-1444-01-35 żadna osoba klasy-D praktykująca jakąkolwiek formę Hinduizmu nie może wejść w kontakt z obiektem.

Opis: SCP-1444 jest strzałą nieznanego pochodzenia, okazującą ekstremalnie destruktywne zachowanie podczas użycia przez istoty ludzkie. Ma 50 cm długości i jest zbudowana z niebywale wiekowego drewna Elaeocarpus ganitrus oraz dwustronnego szpica wykonanego ze zmatowiałego żelaza. Wizualna obserwacja SCP-1444 nie może zostać przeprowadzana dokładnie, chyba że za pomocą urządzeń elektronicznych. Personel, który zobaczy strzałę bezpośrednio, zawsze poda bezsensowny opis, z reguły nawiązujący do słońca, gór czy źdźbeł trawy.

Gdy SCP-1444 zostanie celowo wypuszczony z chwytu człowieka, rozpocznie się manifestacja jego niszczycielskich właściwości. Podczas uderzenia w solidny obiekt lub płaską powierzchnię powłoka strzały gwałtownie rozgrzeje się do średniej temperatury 5505°C. Oprócz tego obiekt wyemituje cztery wysokoenergetyczne fale promieniowania gamma o częstotliwości dokładnie 4.4x1019Hz, co zwykle doprowadzi do ciężkiego napromieniowania wszystkich pobliskich osób. Ten stan aktywny pozostanie przez 24 sekundy [jedno Hinduskie vighati], po czym strzała powraca do normalnej temperatury oraz osiąga stan nieaktywny i nie może zostać ponownie użyta przez okres 27 dni, oraz 8 godzin, co w przybliżeniu jest zgodne z jednym hinduskim Nakshatrem, odpowiednikiem miesiąca. Otwarte przestrzenie objęte zasięgiem oddziaływania SCP-1444 wykazują znacznie obniżone opady deszczu, wraz ze znacznie podwyższonym poziomem zasolenia gleby, niemającym związku z emisją temperatury czy radiacji. Obszar oddziaływania jest niezmienny i manifestuje jako idealny okrąg o średnicy 4km [jedna krosha].

Incydent SCP-1444-01-35-: Dnia [ZREDAGOWANO] D-44446, pobożny Hindus, został przydzielony do testu z SCP-1444 polegającym na wystrzeleniu podmiotu z łuku w cel położony 50 metrów od testera. Po otrzymaniu obiektu od SCP-1444-1, D-44446 nie reagował na próby nawiązania kontaktu przez kilka minut, w których trakcie wyrecytował poniższe [przetłumaczone z Hindi], a następnie wystrzelił centralnie w górę.

[NIEZROZUMIAŁE] moc jest nieprzebrana. Gdy On leży w wodach zniszczenia, ja rodzę się jako całkowita energia wszechświata z [NIEZROZUMIAŁE] z której kiełkuje kwiat lotosu. Jestem teraz zaangażowany w objawianie Jego rozmaitych [Energii?] w formie tej kosmicznej manifestacji. W związku z tym modlę się jakby przez przebieg moich przyziemnych czynności nie zboczę z wibracji tych [Vedyjskich?] hymnów.

Gdy SCP-1444 uderzył w ziemię, aktywował się, emitując ciepło i radiacje w przybliżeniu cztery razy mocniejsze niż normalne, którym towarzyszyły cztery impulsy sejsmiczne, oddzielone czasem 16.8 mikrosekund [jedno paramáńu] o sile czterech w momentalnej skali wielkości. Zniszczenia spowodowane incydentem w placówce oraz sprzęcie badawczym uniemożliwiły odzyskanie dokładnych wartości pomiarowych.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported