SCP-2558-J
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2558-J

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje podmiotu muszą zostać zabezpieczone w środowisku pełnym zabawek, które raczej nie wydają nagłych odgłosów lub ruchów, z komfortową temperaturą pokojową i bardzo wolno poruszającym się automatycznym podajnikiem. Wszyscy pracownicy z upoważnieniem poziomu 1 lub wyższego są upoważnieni do interakcji z SCP-2558-J, ale usunięcie ich z zabezpieczenia jest wysoce niewskazane.

Instancje odmiany SCP-2558-J-ex mają być zabezpieczone w podobny sposób, z tym że ściany pomieszczenia przechowawczego mają być ognioodporne i odporne na wybuchy.

Opis: W normalnych warunkach, SCP-2558-J wydaje się być grupą normalnych kociąt, kilku różnych ras. Są one prawie uniwersalnie przyjazne i mają tendencję do czułych interakcji z ludźmi i sobą nawzajem.

Gdy są wystraszone lub czują się zagrożone, nadmuchują się w puchową kulę mniej więcej wielkości piłki nożnej. Ich oczy są nadal widoczne przez puch, a one zaczynają miałczeć w sposób, który indukuje instynkty pół-rodzicielskie u wszystkich pobliskich, w tym osób z wadą słuchu. Ich zakres ruchu jest ograniczony do dowolnego miejsca, do którego mogą się przetoczyć, ale wykazują zaskakującą zwinność nawet przy próbach poruszania się w zagraconym środowisku w formie puchowej piłki.

Zaobserwowano kilka odmian podmiotu, w tym długowłose, hipoalergiczne, granatowe (zobacz dodatek) i sprężyste.

Dodatek:
Kilka z SCP-2558-J zostało przygarniętych przez kilku różnych pracowników Fundacji. Zostali oni poinstruowani w zakresie opieki i karmienia, a także wyposażeni w kilka niepozornych zabawek i głośniki z redukcją hałasu, aby pomóc w przygotowaniu cichego miejsca do zabawy dla ich instancji.

SCP-2558-J wykazał się zdolnością rozpraszania uwagi ludzi znacznie bardziej niż zwykłe kocięta, nawet biorąc pod uwagę ich anormalne zdolności. Sugerowana jest zmiana klasy podmiotu na Euclid.

4/21/2009, Zmiana klasy podmiotu na Euclid została zatwierdzona przez Dr. Rights.

4/24/2009, Eksperymenty z SCP-914 łączące SCP-2558-J i [USUNIETO] na ustawieniu "Precyzyjny" powodują powstanie odmiany wybuchowej SCP-2558-J, niniejszym sklasyfikowanej jako SCP-2558-J-ex. Stworzenia te są zdolne do reformowania się z popiołów własnej eksplozji.

4/28/2009, Po dyskusji prowadzącej do formalnego wniosku O5-██, SCP-2558-J w ogóle, a zwłaszcza SCP-2558-J-Ex, nie może zostać wykorzystane do celów militarnych. Żadne dalsze propozycje o przeprowadzenie testów militarnych nie będą rozpatrywane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported