SCP-3199
ocena: +11+x
resized.jpg

Pierwsza wyraźnie uchwycona instancja SCP-3199, zdjęcie wykonane podczas wstępnego pozyskania.

Identyfikator podmiotu: SCP-3199

Klasa podmiotu: Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-3199 należy przechowywać w Ośrodku 114 w komorze przechowawczej dla humanoidów klasy Keter, której ściany muszą być pokryte około dwu-centymetrową kwasoodporną stalą. Między tą komorą a zabezpieczeniem drugorzędnym musi być odstęp co najmniej dwóch metrów.

Zabezpieczenie drugorzędne polega na zawieszeniu wszystkich żywych instancji SCP-3199 w solidnym bloku gęstej, przeźroczystej substancji (aktualnie przezroczysta żywica akrylowa).

Blok ten musi znajdować się na wysokości co najmniej trzech metrów, a bezpośrednio przed zabezpieczeniem drugorzędnym musi być usytuowany uzbrojony członek personelu ochronnego przez cały czas. Ośmio-znakowy kod dostępu może zostać udzielony poprzez Dyrektora Ośrodka w celu umożliwienia dostępu do wstępnej przechowalni i obserwacji wyglądu i zachowań SCP-3199. Mimo to sprzęt CCTV wciąż jest zainstalowany w rogu każdej komory, by umożliwić zdalną obserwację.

Zabezpieczenie drugorzędne ma być regularnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń. Wszelkie oznaki agresji muszą być odnotowane i zgłoszone aktualnemu Dyrektorowi Ośrodka 114 tak szybko, jak tylko to możliwe.

Procedura tymczasowego odzyskania jest zapisana w Dodatku 3199-03. Eksperymenty z użyciem żywych instancji SCP-3199 są zabronione bez zgody co najmniej dwóch członków personelu z 4 lub większym Poziomem upoważnienia.

Od 6/12/2017, istnieją cztery zabezpieczone instancje SCP-3199.

Opis: SCP-3199 to gatunek świadomych humanoidów o aktualnie nieznanym pochodzeniu biologicznym, mimo tego próbki tkanek wykazują genetyczne podobieństwa do kury domowej (Gallus gallus) i szympansa (Pan troglodytes). Instancje SCP-3199 są pozbawione owłosienia, pokryte cienką warstwą albuminy i posiadają w wyprostowaniu około 2.9 metra. Waga waha się przy 780 kg u dorosłych instancji i 360 u piskląt. Szyje SCP-3199 zdają się być przemieszczone i zdolne do obracania się o 340°, prawdopodobnie ze względu na naturę cyklu reprodukcyjnego SCP-3199.

SCP-3199 są oportunistycznymi łowcami, czyhającymi na żywe istoty w obrębie aktualnie niezidentyfikowanego zasięgu w obrębie 0.6 kilometra od piskląt, które nie osiągnęły jeszcze wieku dojrzałego. Średnia prędkość instancji rejestrowana jest na 25 km/h. Przy kontakcie ze zwierzęcym lub ludzkim obiektem SCP-3199 podejmie próbę [ZMIENIONO], degradując organy wewnętrzne i kości do formy płynu. Zwłoki są następnie transportowane do piskląt i wykorzystywane jako forma pożywienia.

Zaobserwowano jak instancje SCP-3199 produkują dużych rozmiarów jaja o blado-białym kolorze i gumowatym wyglądzie. Jaja te przechodzą pierw przez żołądek obiektu, przełyk i ostatecznie jamę ustną wychodząc wraz z lepką czerwoną substancją (początkowo uważaną za formę łożyska, badania chemiczne ujawniły jednak, że jest ona silnie korozyjnym materiałem). SCP-3199 wykazują silne cierpienie podczas tego procesu, emitując dźwięki opisane przez personel jako "nie tak bardzo różniące się od krzyku".

Prawdopodobnie przez biologiczny instynkt zapobieżenia wyginięciu SCP-3199 nieustannie produkuje nowe jajo w przypadku pustej przestrzeni. Ta anomalna właściwość nie posiada zbadanego limitu i może prowadzić do scenariusza transmutacji gatunkowej Klasy LK. Sama terminacja SCP-3199 może zostać wykonana z relatywną łatwością. Jednakże fakt, że każda instancja posiada (niezależnie do wieku) jedno jajo w żołądku skutkując przeżyciem co najmniej jednego osobnika przez cały czas, co czyni je niemożliwymi trudnymi do zabicia.

Próbki jaj wykazały niezwykła odporność na obrażenia, pozostając widocznie nienaruszone po:

  • Ekstremalnej tępej sile uderzeniowej.
  • Wysokim nacisku przekraczającym 180,000 psi.
  • Wysoce precyzyjnych ostrzach. (Ząbkowanych i nie-ząbkowanych)
  • Długim okresie wystawienia na kwas.

Bezpośrednie użycie materiałów wybuchowych zostało zaproponowane, lecz nigdy nie przetestowane. Wystawienie na wysokie temperatury skutkuje przyśpieszeniem procesu wylęgu, przez co detonacja została porzucona ze względu na ryzyko wywołania przełamania zabezpieczeń. (Zobacz Dodatek 3199-04).

SCP-3199 przeklasyfikowany na Keter dnia 6/10/2017 po serii incydentów z przełamaniem zabezpieczeń. Pierwotna metoda przechowawcza SCP-3199 z wykorzystaniem wody została zastąpiona aktualnym użyciem roztworu żywicy.

Dodatek 3199-01: Dnia █/█/2017, O5-█ wydał następujące postępowanie odnośnie SCP-3199:

Wszystkie eksperymenty z próbkami jaj SCP-3199 są kategorycznie zabronione do odwołania. Jako iż okresy wylęgowe są zbyt nieprzewidywalne dla dalszych badań, a prawdopodobieństwo doprowadzenia do przełamania zabezpieczeń nieustannie wzrasta, Rada O5 podjęła wspólną decyzję o zapobieżeniu problemom u ich źródła i zatrzymaniu badań do czasu uzyskania nowych informacji. Dziękujemy za współpracę.

SCP-3199 odkryto w ██████, Irlandia po zgłoszeniach o niezidentyfikowanej "łysej" istocie z lasów "płaczącej niczym banshee", zgłoszenia skutkowały wysłaniem na miejsce MTF Omega-19 ("Omlet").
Dwoje członków personelu stracono w akcji, po znalezieniu ich wewnętrzne organy i szczęki były prawie całkowicie rozpuszczone. Podczas transportu SCP-3199 wydał na świat kolejne dwie instancje, co skutkowało kolejnymi sześcioma zgonami wśród personelu. Aktualnie nie wiadomo jak powstała pierwotna instancja SCP-3199. Dokładniejsze zbadanie pierwotnego miejsca pozyskania oczekuje na potwierdzenie.
(Zobacz Dodatek 3199-02).

Dodatek 3199-03: Protokół 34-22-B - 'Gotowanie'

Odnośnie wznowienia zabezpieczenia SCP-3199. Następująca procedura ma zostać przeprowadzona w przypadku przełamania zabezpieczeń.

  • Aktualnie znajdujący się w Ośrodku personel poziomu 1 lub wyżej musi postępować zgodnie ze standardową procedurą zamknięcia i ma natychmiastowo przenieść się do Ośrodka 113 aż do odwołania rozkazu.
  • Ośrodek 114 należy wypełnić wodą destylowaną wraz ze środkami uspakajającymi Klasy A.
  • Zespół Polowy Tango-306-A zostanie zaalarmowany, przetransportowany i poinstruowany do odzyskania wszystkich próbek jaj SCP-3199.
  • Wszelkie żywe SCP-3199 zostaną uśmiercone na miejscu a pozostałe po nich jaja zebrane.
  • Wszelkie próbki jaj mają zostać przetransportowane do zewnętrznego pomieszczenia przechowawczego.
  • Ośrodek 114 zostanie wysuszony a personel sprzątający wysłany do dokładniejszego oczyszczenia terenu. Personel usiłujący uzyskać dostęp do Ośrodka 114 przed tym procesem zostanie zatrzymany i odpowiednio potraktowany.

Notatka: Niektórzy pracownicy wyrazili sceptyczność do co potrzeby aktualnego protokołu wznowienia zabezpieczenia. Aby to wyjaśnić, mamy powody do podejrzeń, że zanurzenie w wodzie jest sposobem na ograniczenie anomalnych właściwości reprodukcyjnych SCP-3199. Wydaje się, że wchodzą one w stan obojętny w obecności cieczy o dowolnej gęstości i klarowności. Istnieją dwie teorie odnośnie tego zjawiska:
1. SCP-3199 muszą skupić wszystkie swoje instynkty przetrwania na nie utonięciu. Możliwym jest, że znaleźliśmy lukę w ich własnej naturze.
2. SCP-3199 odbiera ciecz wokół siebie jako "pełną przestrzeń" i w rezultacie tego nie produkuje jaj, kiedy jest zanurzony.
Druga teoria wymagałaby większego zużycia wody, gdyż wymaga ona by SCP-3199 był w pełni zanurzony. Mam teraz nadzieje, że mówiąc, że przynosi to co najmniej ulgę w metodzie zabezpieczenia, mówię w imieniu całego Ośrodka 114.
-Dr Watt
6/12/2017

Notatka: Z całego serca życzę powrotu do zdrowia rodzinom tych, którzy zginęli podczas pozyskania SCP-3199. Dodatkowo osobiście zalecam, aby Kpr. Duncan otrzymał preparat amnezyjny Klasy B tak szybko, jak to możliwe. Żadnych wymówek.
Dr. E. Ewing
Dyrektorka Ośrodka 114

Dodatek 3199-04: Log Eksperymentów

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported