SCP-348
ocena: +1+x
2m77y8l.jpg

SCP-348 wypełniony zupą z makaronem.

Identyfikator podmiotu: SCP-348

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-348 zabezpieczony jest w standardowej szafie, w Ośrodku 19. Pracownicy chcący przeprowadzić testy na SCP-348 muszą otrzymać autoryzację od pracownika z upoważnieniem poziomu 3. lub wyższego, a następnie przedstawić szczegółową listę nominalnych testerów.

Opis: SCP-348 to biała miska ceramiczna ze wzorkiem jasnoniebieskich kwiatów. Mierzy około 20 [cm] średnicy oraz 9 [cm] wysokości. Podczas gdy nie istnieją żadne znaczniki fabryczne, w boku miski wygrawerowane są chińskie znaki oznaczające "myślenie o tobie" (想着你, "xiǎng zhe nǐ").

Jeśli obiekt znajdzie się w pobliżu osoby cierpiącej łagodną chorobę lub uraz (np. łagodny kaszel, katar czy zadrapania), SCP-348 wypełni się zupą. Składniki obecne w owej zupie są różne względem wielu testerów; młodzi (osoby w wieku od 4 do 18 lat) zawsze stwierdzają, że zupa była apetyczna i w smaku przypominała to, co gotowali ich rodzice. Testerzy dojedzą zupę do końca, jeżeli nie zostanie im to zabronione.

Dzieci, które jedzą z SCP-348 kilkakrotnie, często wykazują zadowolenie, stwierdzając, że pomimo iż jedzą zupę same, nie czują się samotne.

Dodatek SCP-348-1: SCP-348 został pozyskany po wpłynięciu do Fundacji pogłosek o dziecku żyjącym w █████, w █████████, które najwyraźniej posiada nadzwyczajne zdolności regeneracyjne. W czasie dochodzenia ustalono, że podejrzane dziecko odkryło SCP-348 na strychu swojego domu i zaczęło wykorzystywać obiekt, sądząc, że rodzice nie poświęcali mu wystarczająco wiele uwagi. Rodzice dziecka, oboje zatrudnieni na pełen etat, nie skomentowali ich stosunków z dzieckiem.

Testy na dzieciach zostały zamaskowane jako seria ankiet mających ocenić sukces nowych artykułów spożywczych oferowanych w szkołach publicznych.

Dodatek SCP-348-2: Odnotowano, iż okazjonalnie, kiedy zupa stworzona przez SCP-348 zostaje skonsumowana, na wnętrzu miski pojawia się wiadomość; jej słowa wyglądają, jakby były nadrukowane na ceramikę oraz są zgodne stylistyczne z tymi na boku obiektu. Pojawiająca się wiadomość istnieje w języku znanym konsumentowi zupy. Po kilku godzinach (lub kiedy SCP-348 produkuje następną zupę), słowa te znikają.

Log Testowy SCP-348-1323-█

Tester: 8-latka cierpiąca ból gardła.
Krótki Opis: Żyje w dobrych stosunkach z obojgiem rodziców.
Notatki: Testerowi skonsumowanie zupy zajęło około 30 minut. Później stwierdził, że ból gardła najwidoczniej zanikł.

Tester: 10-latek, niedawno doznał urazu podczas jazdy rowerem (drobne zasinienie).
Krótki Opis: Żyje z obojgiem rodziców. Często się z nimi kłóci.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Nie zapomnij wyszorować zębów.

Tester: 11-latek cierpiący łagodny katar.
Krótki Opis: Żyje z przybranymi rodzicami.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Cieszę się, że jesteś szczęśliwy.

Tester: 9-latka cierpiąca łagodny katar.
Krótki Opis: Żyje z obojgiem rodziców, którzy najprawdopodobniej mają skłonność do wpadania w furię.
Notatki: Nie odnotowano niczego istotnego ani w czasie, ani po teście. Tester stwierdził, że pomimo iż nie uznał zupy za nadzwyczajnie dobrą, nadal chciał ją zjeść. Dochodzenie w następstwie ustaliło, iż katar testera zanikł szybciej, niż oczekiwano.

Tester: 6-latek, niedawno uznał urazu podczas zabawy z przyjaciółmi (drobne zadrapania i zarysowania).
Krótki Opis: Po rozwodzie rodziców. Obecnie żyje z matką.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Przepraszam, synu.

Tester: 7-latka cierpiący kaszel.
Krótki Opis: Żyje z matką i babcią; ojciec nie żyje (wskutek wypadku drogowego).
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Kocham cię.

Dodatek SCP-348-3: Testy wykazały, iż jeżeli osoba powyżej lat 18 będzie usiłowała skonsumować zupę stworzoną przez SCP-348, nie będzie odczuwała silnego pragnienia dokończenia tego posiłku. Niektóre takie osoby stwierdzą, że "czegoś im w zupie brakowało", ale większość jedynie oznajmi, iż zupa była średnia.

Dalsze badania wpływu obiektu na starszych testerów wykazały, że pomimo iż wiadomości dla nich nadal się pojawiają, mają starty i rozmyty wygląd. (Szczegóły w logu testowym).

Log Testowy SCP-348-2635-█

Nota: Zaobserwowano, iż pomimo że przetestowano ponad sto osób, jedynie trzy otrzymały wiadomości od SCP-348.

Tester: 30-latka cierpiąca ból głowy.
Krótki Opis: W złych stosunkach z obojgiem rodziców. Odrzuciła propozycję ojca odnośnie do treningu zawodowego. Obecnie żyje sama.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Dlaczego?

Tester: 35-latek cierpiący kaszel.
Krótki Opis: Rodzice rozwiedzeni. Raz na miesiąc odwiedza ojca i macochę; nie odwiedza matki na jej życzenie.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Będzie lepiej.

Tester: 40-latka cierpiąca ból gardła.
Krótki Opis: Przeprowadziła się i odosobniła od obojga rodziców. Pomimo to wysyłała im pieniądze oraz pomogła im zamieszkać w domu dla osób w podeszłym wieku. Niedawno zmarł jej ojciec.
Notatki: Tester stwierdził, że na początku zupa była gorzkawa, ale pod koniec już "spełniająca". Pojawiła się wiadomość: Dziękuję.

Tester: 40-latek cierpiący łagodne boleści pleców.
Krótki Opis: Około roku wcześniej zamordował swojego ojca.
Notatki: Tester spróbował zupy, a następnie odmówił dalszej konsumpcji, skarżąc się na jej smak. Później tester zaczął cierpieć silne boleści żołądkowe. Po wylaniu zawartości SCP-348, SCP-348 natychmiast wypełnił się najwidoczniej wodą słoną, która pozostała w nim przez trzy godziny, nim zniknęła.

Tester: 45-latek cierpiący bóle artretyczne.
Krótki Opis: Szczęśliwie żonaty; żyje z żoną i dziećmi. Wraz z rodziną odwiedza ojca raz na tydzień. Matka nie żyje.
Notatki: Pojawiła się wiadomość: Jestem z ciebie dumny.

Pomimo pozyskania obszernej wiedzy w czasie testów, nie wiadomo, czy wiadomości, które pojawiają się na SCP-348, pochodzą od ojców testerów, czy od samego SCP-348.

Dodatek SCP-348-4: SCP-348 został raz użyty w teście na 60-letnim mężczyźnie cierpiącym chorobę śmiertelną. Tester, będący dziadkiem wielu wnuków, oznajmił, iż zupa stworzona przez SCP-348 była "najlepszym daniem, jakiego kiedykolwiek skosztował". Po teście, tester stwierdził, że czuje się "usatysfakcjonowany" i zaznaczył, że ból będący objawem choroby najwidoczniej złagodniał. Tester zmarł w spokoju tydzień później.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported