SCP-3906
ocena: -1+x
square.jpg

DANE NIEAKTUALNE


Poniższy raport wymaga aktualizacji.
Osoby, które chcą pomóc zaktualizować, raport powinny zapoznać się z dokumentacją

balutpic.jpg

Agentka Malano prowadząca paradę przechowawczą z 1983.

Identyfikator podmiotu: SCP-3906

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Lokalny personel zobowiązany jest organizować doroczne obchody w Ośrodku 121 w trzecią niedzielę stycznia. Wykonanie może się zmieniać na przestrzeni roku, o ile następujące aspekty zostaną zachowane:

  • Odbędzie się parada o podobnej wartości realizacyjnej co festiwal Sinulog1 w mieście Cebu. Wizerunki Anatine powinny znajdować się na platformach, rekwizytach i kostiumach. Parada powinna być prowadzona przez młodą, bogato ubraną kobietę niosącą zmodyfikowany posążek Santo Niño.
  • Spalone ofiary w postaci sampaguita, kalatsutsi i pagusi.2
  • Godzinna ceremonia, podczas której żywe kaczęta są karmione bibingką, pandesal i leche puto3.

W przypadku gdy SCP-3906 wejdzie w stan aktywny, masowe rozproszenie środku amnezyjnego musi zostać wprowadzone między dotkniętą populację. Historie przykrywkowe wyjaśniające zaginięcia dotkniętych osób są dostępne w Dokumencie DOC-3906-CS. Aby zminimalizować straty życia podczas potencjalnego naruszenia, agenci Fundacji osadzeni w filipińskich mediach powinni sporadycznie propagować spożycie balutu.

Opis: SCP-3906 jest zjawiskiem anomalnym występującym w regionie centralnej Visayi na Filipinach. Zwykle pozostaje w stanie uśpienia, ale przejdzie w stan aktywny, jeśli procedury przechowawcze zostaną przeprowadzane nieodpowiednio.

W przypadku aktywowania SCP-3906, około 2.5% osób, które brały udział w lub obserwowały Festiwal Sinulog-Santo Niño, zostanie dotknięte efektem, który zamieni zmienną cześć ich masy ciała w sól kamienną, ocet, siling labuyo,4 i kacze płody. Przemienione materiały nie przejawiają żadnych innych anomalnych właściwości i są bezpieczne do spożycia, jeżeli nie zostały w żaden sposób skażone płynami ustrojowymi.

Ocenia się, że obszar ciała, na który wpływa SCP-3906, jest losowy. Właściwości SCP-3906 bardzo często są śmiertelne, nawet jeżeli tylko niewielka ilość masy została przemieniona, gdyż obcuje to z ryzykiem uszkodzenia mózgu i innych organów wewnętrznych. Ilość przekształconej masy różni się w zależności od osoby, chociaż wydaje się, że jest odwrotnie proporcjonalna do ilości balutu5, którą osoba spożywała w ciągu swojego życia.

Żadna osoba, która w całym swoim życiu skonsumowała ponad 100 porcji balut, jak dotąd nigdy nie została dotknięta przez SCP-3906. Osoby dotknięte, które nigdy nie spożywały balutu, są niezmiennie przekształcane w całości. Efekt ten obejmuje także ludzkie płody; w czego konsekwencji wskaźnik śmiertelności SCP-3906 jest adekwatnie wyższy u kobiet w ciąży.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported