SCP-3949

ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3949

Klasa podmiotu: Euclid Zneutralizowane

Specjalne Czynności Przechowawcze: Fundacyjny bot internetowy I/O-NYSE ma przeszukiwać internet poszukując postów wspominających Penumbra W.A.V.E. lub postacie z serii. Wszystkie oznaczone posty mają być natychmiastowo zgłaszane do Mobilnej Formacji Operacyjnej Omikron-5 ("TRUE Fans"). MFO Omikron-5 ma ustalić, czy te posty pochodzą od SCP-3949 i jeśli tak, odpowiadać na nie dopóki dana instancja SCP-3949 się nie usunie.

Opis: SCP-3949 oznacza zbiór kont, prawdopodobnie stworzonych przez jeden byt, zlokalizowanych na różnych mediach społecznościowych i forach dyskusyjnych.

Wszystkie posty SCP-3949 są skupione wokół (nieistniejącej) animowanej serii Penumbra W.A.V.E. lub jej społeczności fanowskiej. Jednakże badacze byli w stanie wywnioskować informacje dotyczące Penumbra W.A.V.E. bazując na postach SCP-3949. Według tych ustaleń, Penumbra W.A.V.E. należy do gatunku sci-fi i miał cztery sezony przed bezterminową przerwą. Szczegółowe informacje można znaleźć w Pliku Uzupełniającym 3949-R238.

Próby ustalenia źródła SCP-3949 były dotychczas bezowocne.

W przybliżeniu 2% ludzi, którzy zobaczą posty SCP-3949 staną się przekonani, że Penumbra W.A.V.E. istnieje i że obejrzeli co najmniej jeden odcinek serii. Pamiętane przez takie osoby szczegóły dotyczące Penumbra W.A.V.E. są w większości ze sobą zgodne. Fałszywe wspomnienia zanikają, gdy SCP-3949 się usunie, ale mogą powrócić z kolejną manifestacją SCP-3949.

SCP-3949 jest bardzo nieśmiały i zazwyczaj nie odpowiada pozytywnie na negatywne komentarze i odpowiedzi na jego posty. W większości przypadków SCP-3949 odpowie kilka razy próbując wymusić w odpowiadającym poczucie winy, a następnie całkowicie usunie swoje konto i wszystkie posty. Po tym SCP-3949 pojawi się ponownie pod nową nazwą użytkownika po okresie od 9 do 72 dni.

Po Incydencie 3949-119 SCP-3949 nie stworzył żadnych nowych kont. Po roku nieaktywności klasę SCP-3949 zmieniono na Zneutralizowane.

Skrócony Log Incydentów SCP-3949:

Incydent Zawartość Postu Odpowiedź MFO
014 Stworzona przez SCP-3949 grafika komputerowa, przedstawiająca dwie postacie (Iridium i Tbil) obejmujące się. Kilka komentarzy zauważających rozbieżność koloru skóry Iridium pomiędzy grafiką (jasnobrązowa) a serialem (ciemnofioletowa).
057 Repost fanfikcji autorstwa użytkownika 'lmaporpoise119'1. Praca ma 18 rozdziałów i głównie skupia się na alternatywnym zakończeniu dla Sezonu 2, gdzie armia Khyronga nigdy nie dotarła do Mykariańskiej Cytadeli z romantycznym wątkiem pobocznym dwóch pomniejszych bohaterów. Komentarze krytykujące gramatykę, dialogi, nadzwyczaj błędną charakteryzację Króla Ekkaja, jak również kilka stwierdzeń, że dwie postacie z romantyczną więzią z pracy w serialu nigdy nie pojawiały się jednocześnie w tej samej scenie.
066 Repost pracy bez wspomnienia jej autora. Praca przedstawia jedną postać trzymającą Ostrze Burz i stojącą nad pokonanym przeciwnikiem. Kilka szczegółowych komentarzy analizujących poprzednie sceny walki i statystyki, ostatecznie dochodzące do tego, że postać, która przegrała łatwo pokonałaby tę drugą, oraz że postać wygrywająca nie byłaby w stanie korzystać z Ostrza Burz.
089 Filmik z podkładem nieistniejącej piosenki o tytule "My Angel" autorstwa Fireflight,2 pokazujący serię krótkich klipów klimatycznej bitwy na miecze z Odcinka 9 Sezonu 1. Kilka komentarzy krytykujących wybór piosenki i sugerujących, że sceny z dalszych sezonów byłyby bardziej atrakcyjne wizualnie.
119 Długi (na ~10 000 słów) post opisujący życie osobiste SCP-3949, doświadczenia podczas oglądania serialu i to, jak serial wpłynął na życie SCP-3949. Jeden komentarz o treści "Nikogo to nie obchodzi".
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported