SCP-449
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-449

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Fundacja posiada obecnie próbkę SCP-449, która może być przechowywana w standardowym sejfie znajdującym się w bezpiecznej lokacji. Wszelkie kolejne instancje SCP-449 powinny być niszczone zaraz po ich odkryciu. SCP-449 może zostać zniszczony przy wykorzystaniu metod zwyczajnych (jak spopielenie, nakarmienie SCP-123 itd.).

Opis: SCP-449 to czysta, krystaliczna substancja; pod względem tekstury —przypominająca piasek. Obiekt można przekształcać do wielu różnych form; można go również miażdżyć na drobny proszek, rozcierać po powierzchniach, a nawet rozpuszczać w niektórych płynach. SCP-449 jest jadalny, aczkolwiek bezsmakowy i silnie uzależniający.

Po skonsumowaniu, SCP-449 wstrzykuje do krwiobiegu dwie substancje chemiczne. Pierwsza częściowo blokuje receptory bólowe w mózgu poprzez krótką emisję dużej ilości endorfin i stłumienie wrażeń dotykowych w układzie nerwowym ofiary. Druga substancja wpływa na żołądek, uniemożliwiając ofierze poczuć sytość. Kombinacja tych efektów prowadzi do tego, że ofiara zaczyna konsumować duże ilości SCP-449. Testerzy donoszą o "nękającym głodzie" po spróbowaniu SCP-449.

Z powodu uzależniających właściwości obiektu, testerzy będą usiłowali skonsumować tak dużo SCP-449, jak tylko będzie to możliwe. Ofiara będzie to robić do momentu, aż pęknie jej żołądek lub jelito cienkie. Z racji faktu, iż SCP-449 blokuje receptory bólowe, ofiara będzie zazwyczaj ignorowała wszelkie uszkodzenia wewnętrzne oraz będzie kontynuowała spożywanie obiektu, aż do śmierci wskutek utraty krwi lub innej przyczyny. Warto odnotować, iż podczas diagnostyki pośmiertnej w ciele testera odnajduje się większe ilości SCP-449, niż ten spożył.

Dodatek 449-1: Raporty agenta █████ opisują kilka fabryk w [USUNIĘTO], które odzyskują duże ilości SCP-449 ze zwłok osób uzależnionych od obiektu. Szczegóły w Raporcie Polowym 449-01.

Dodatek 449-2: Jeżeli w pobliżu ofiary nie znajdują się żadne ilości SCP-449 (poszkodowani najwyraźniej są w stanie wyczuć lub w inny sposób zlokalizować 449), będą one konsumowały najbliżej znajdujące się substancje ziarniste (np. cukier, sól, piasek itd.).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported