SCP-4494

The Spectre Fights For Justice!

ocena: +5+x

SCP-4494NASTĘPUJĄCY PLIK ZAWIERA ZAGROŻENIE POZNAWCZE KLASY I

Normalna wersja tego dokumentu została zniekształcona za pomocą anomalii; jest to uważane za normalne i nie jest powodem do niepokoju.

4494

spooky2.jpg

SCP-4494 chwile przed demanifestacją.

Identyfikator podmiotu: SCP-4494

Klasa obiektu: Archon1

Specjalne Czynności Przechowawcze: Bezpośredni świadkowie manifestacji SCP-4494 mają zostać poddani działaniu środków amnezyjnych, jeśli to konieczne.

Na ten czas żadne działania przeciw SCP-4494 nie mogą zostać podjęte przez personel Fundacji.

Opis: SCP-4494to fizyczna manifestacja koncepcji walki z przestępczością SCP-4494 zazwyczaj manifestuje się w nocy podczas działań organów ścigania, w których odpowiedni element przestępczy ma przewagę, w celu udzielenia pomocy. Wyglądem przypomina mężczyznę w nieokreślonym wieku, ubranego w kapelusz z długim rondem i długi płaszcz oraz określa się mianem Widma. Po zażegnaniu odpowiedniego zagrożenia zniknie, zdarzało się, że prowadził rozmowy ze świadkami wydarzeń2

SCP-4494 wykazuje również szereg drobnych anomalii fizycznych. Absorbuje znaczną część światła w widmie widzialnym, powodując, że wydaje się prawie całkowicie czarny i jest w stanie dowolnie zmieniać długość swojego płaszcza, co zdaje się wykorzystywać jedynie dla efektu dramatycznego wejścia. Dodatkowo posiada niewielkie zagrożenia poznawcze; w tekście odniesienia do obiektu zawsze pojawiają się w stylistycznej i dramatycznej czcionce, a mówcy zawsze używają dramatycznego szeptu odnosząc się do SCP-4494.

Jeśli SCP-4494 zostanie powstrzymany przed udzieleniem pomocy grupie, koncepcja walki ze złem zacznie się załamywać. Dzieje się tak w coraz większym obszarze wokół SCP-4494,
którego rozmiar wzrasta z szybkością około 100 km na godzinę. Ludzie w tym obszarze nie konceptualizują już przekonania, że ​​przestępczość jest czymś, co należy powstrzymać, co prowadzi do natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań cywilnych, lokalnych i rządowych organów ścigania przez dotknięte nimi osoby.

Aktualnie jedynym sposobem na odwrócenie tego efektu jest pozwolić, aby SCP-4494 wspomógł służby porządkowe w zatrzymaniu przestępstwa. Tak więc uważa się, że gdyby efekt powstrzymania SCP-4494 stał się globalny, stałby się nieodwracalny. Należy zauważyć, że podczas gdy SCP-4494 wydaje się uważać Fundację za organ ścigania, egzekwowanie prawa nie jest mandatem Fundacji i jako taki personel Fundacji w terenie rzadko ma znaczący wpływ na ten efekt.
Poniższa tabela zawiera zaobserwowane reakcje na efekt SCP-4494 porażki w jednym mieście.

Czas od porażki (HH:MM) Rezultaty
00:02 Organy ścigania zaprzestały działania.
00:05 Wszystkie lokalne siły policyjne funkcjonalnie rozwiązują się, nie potrafiąc zrozumieć natury ich pracy.
00:10 Gwałtownie wzrasta liczba incydentów z użyciem przemocy oraz wypadków drogowych, ponieważ miejscowa ludność nie posiada już żadnej koncepcji konsekwencji za nielegalną działalność.
00:30 Elementy przestępcze stają się niezwykle aktywne; nikt w mieście nie może wyobrazić sobie, że należy je zatrzymać.
01:20 Rozpoczyna się grabież na wielką skalę.
02:00 Lokalne media zaczynają zastanawiać się nad wydarzeniami, nie potrafiąc konceptualizować tego, co się zmieniło, co doprowadziło do obecnej sytuacji.

SCP-4494 od tamtego czasu nie odniósł żadnej porażki.

Dodatek: Poniżej znajduje się zapis typowej wypowiedziSCP-4494 podczas spotkania z pracownikami Fundacji. Do tej pory maiło miejsce siedem takich spotkań poza początkowymi próbami przechowania.

Transkrypt wydarzenia
Notatka: MFO Sigma-12 ("Małe baranki Marii") był zaangażowany w nalot na placówkę, która prawdopodobnie produkował i rozpowszechniał anomalny narkotyk znany jako „Wypaczenie”. Zostali przygwożdżeni, gdy okupanci obiektu niespodziewanie zaczęli używać anomalnej broni. Zespół składał się z pięciu członków.

[POCZĄTEK TRANSKRYPTU]

Holtz: Kurwa! Vatares dostał! Potrzebne wsparcie!

Wiązka białej energii po cichu dematerializuje część skrzyni, za którą ukrywa się Holtz.

Samper:Skąd oni mają te rzeczy? Mieliśmy się zająć zwykłymi dilerami!

Allard: Kogo to obchodzi, porostu ich zajebmy!

Allard wygląda znad pojazdu używanego do osłony i oddaje kilka strzałów. Rejestratory dźwięku odbierają okrzyk bólu, sugerując trafienie. Dwie białe wiązki energii uderzają w obszar, dematerializując Allarda i pojazd.

Cranston: Allard dostał, musimy się wy-

Biały promień energii uderza w Cranstona, dematerializując go. Gęsta mgła zaczyna się zlewać na ziemie i zaczyna szybko wypełniać obiekt.

Holtz: Kurwa, kurwa! Samper, musimy się wycofać, jesteśmy trzej, a oni rozlokowali jakąś broń gazową!

SCP-4494: Kryminaliści Zło-twórcy!

Kamera na hełmie Sampera wyłapuje błysk ruchu, gdy coś wydaje się spadać z krokwi sufitu na ziemię z hukiem.

SCP-4494: Mieszkańcy nocy! Nadszedł twój czas, bo teraz stajesz twarzą w twarz-

W oddali słychać odgłosy uderzeń, a następnie stłumione krzyki bólu.

SCP-4494: Widmo!

Nieznany głos: Co to kurwa jest?! Zdjąć to! zdjąć to-

Słychać bulgoczący krzyk.

Holtz: Co to do cholery jest. To Widmo człek- chwila co do cholery. Cholera, mamy dodatkową anomalię na scenie!

Samper: Czekaj, myślę, że zostałem poinformowany o tym, to jest-

SCP-4494: Nie bójcie się, agenci sprawiedliwości! Pomoc jest w zasięgu ręki!

Mgła szybko się rozprasza; w oddali widać czarną figurę, która walczy z trzema wrogami w walce wręcz.

Holtz: Niezależnie od tego, wydaje się, że jest po naszej stronie, pozwólmy sobie wykonać nasze zadanie!

Następuje krótka strzelanina, żyjący członkowie MTF Sigma-12 mogą z powodzeniem wykorzystać zamieszanie spowodowane przez SCP-4494wśród wrogów. Powtarzające się dźwięki uderzeń, po których następuje okrzyk bólu, wraz z szeregiem strzałów z ziemskiej broni palnej są słyszane z kierunku lokalizacji SCP-4494. Po czterdziestu sekundach wszyscy wrogowie są zneutralizowani

SCP-4494: Sprawiedliwość jest na wodzy. Ulice nie będą już nękane przez tych diabłów i ich przeklęte trucizny .

Holtz: Hej, będziemy cię potrzebować, żebyś-

Samper chwyta Holtza za ramię i krótko kręci głową.

Samper: Dziękuję Ci. My nie mogliśmy tego zrobić bez ciebie …

SCP-4494: Hmm? O tak, nie martw się o to. Ktoś musi pomóc wam z tymi facetami, wiesz co mówię?

Holtz: Eee.. Tak.

Krótka cisza.

Samper: Więc kiedy cię tu nie ma, wiesz, co robisz … co robisz?

SCP-4494: Oh, wiesz. Oglądam telewizję, przeglądam internet. Czasami gram w niektóre gry wideo.

Samper: Gry wideo. Nie jesteś odzwierciedleniem sprawiedliwości?

SCP-4494: Tak, a jako ucieleśnienie sprawiedliwości pozwólcie, że powiem wam, ta nowa gra Spider-Mana? To popieprzenie dobra rzecz! Grałeś?

Samper: Nie, nie mamy zbyt dużo czasu na gry wideo.

SCP-4494: Jaka szkoda. Sprawiedliwość kocha gry wideo, słyszycie?

Samper: Słyszymy. Dziękujemy ci za pomoc. Chyba.

SCP-4494 Smiechy.

SCP-4494: Nie martw się! Wszędzie, gdzie pełza ciemność, gdziekolwiek niesprawiedliwość chce zwyciężyć, ci, którzy służą dobru, zawsze będą mieli sojusznika w … WIDMIE!

SCP-4494 obraca się, jego płaszcz faluje dramatycznie i zasłania kamery Holtza i Sampera. Kiedy powróci widok, SCP-4494 znika.

[KONIEC TRANSKRYPTU]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported