SCP-5977
ocena: +4+x

IDENTYFIKATOR: 5977
POZIOM1
KLASA PODMIOTU:
ezoteryczne
DRUGORZĘDNA KLASA:
EPARCH
POZIOM ZAKŁÓCEŃ:
vlam
POZIOM ZAGROŻENIA:
znikomy

TTC1.jpg

Instancja SCP-5977 w metrze Toronto Transit Commission (TTC), Ontario, Kanada.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Dedykowany robot sieciowy I/O-BJØRN ma przeszukiwać media informacyjne w celu identyfikacji instancji SCP-5977. Kampanie dezinformacyjne przedstawią ich manifestacje jako część artystycznego perfomansu. I/O-BJØRN ma także zestawiać dane z mediów informacyjnych w celu zwiększenia efektywności tych kampanii; przy aktualnym współczynniku akceptacji dezinformujących danych, dalsze działania Fundacji wkrótce mogą być zbędne. Sekcja Supermechaniki Kwantowej Ośrodka 43 ma monitorować sytuację i zmieniać procedury, jeśli to będzie konieczne.

Opis: SCP-5977 to zbiorcza desygnacja dla anomalnie manifestujących się kolumn konstrukcyjnych składających się ze wytrzymałych materiałów takich jak beton i stal, a także dużego stężenia kolagenu. Kolumny te manifestują się w strukturach bliskich zawalenia albo aktualnie zawalających się, podpierając je tak, by zawalenie albo zostało powstrzymane, albo nie prowadziło do utraty niczyjego życia.

Na ten moment instancje SCP-5977, wyrzeźbione na wzór członków rodzin Phascolarctidae i Ursidae1, pojawiły się w czterdziestu dziewięciu krajach.

Jedyna anomalna cecha tych struktur to ich nagłe, niewyjaśnione pojawienie się.2

Dodatek 5977-1, raport z incydentu: Poniższy incydent przedstawia najbardziej skrajną manifestację SCP-5977.

Incydent 5977-I-18
Data: 07/12/1969

Zdarzenie: Biurowiec w Los Angeles w stanie Kalifornia wybudowany z materiałów niespełniających norm zaczął zawalać się krótko po rozpoczęciu użytkowania. Zawalenie zostało zatrzymane przez nagłe pojawienie się stu trzydziestu siedmiu stylizowanych stalowych belek z wyrzeźbioną płaskorzeźbą Arctodusa pristinusa.3

Notatka: Podczas zdarzenia w biurowcu albo jego bliskim sąsiedztwie znajdowało się dwieście czternaście osób. Osoby te złożyły zbiorowy pozew przeciwko firmie budowlanej WilCo, która z kolei oskarżyła podwykonawców za materiały niespełniające norm. Założyciel Keith Wilcox w rozmowie z dziennikarzem stwierdził, że "Cała budowla już raz się prawie zawaliła. Przyłapałem ich na skąpieniu na wzmocnioną stal, i kazałem im jeszcze raz spojrzeć na kontrakt: proste, silne materiały i minimalistyczny szkielet. Pracowali szybko, to im przyznam, i jakoś dali radę to utrzymać, ale to była kwestia czasu. Łuszczące się śmieci, które wyciągnęliśmy z tego betonu… Nie mam pojęcia, co to było, ale na pewno nie zbrojenie."

Dodatek 5977-2, Pochodzenie: Po Incydencie 5977-I-18, następująca wiadomość została odebrana przez dalekopis firmy WilCo's:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported