SCP-633
ocena: 0+x
square.jpg

DANE NIEAKTUALNE


Poniższy raport wymaga aktualizacji.
Osoby, które chcą pomóc zaktualizować, raport powinny zapoznać się z dokumentacją

scpxxx.png

Zrzut ekranu SCP-633

Identyfikator podmiotu: SCP-633

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Maszyny zainfekowane SCP-633 muszą być zabezpieczone w izolacji, a pomiędzy pojedynczymi jednostkami i urządzeniami kontroli bezprzewodowej lub zdalnej odległość nie może wynosić mniej niż 125 metrów. Jeżeli wyniknie potrzeba wykorzystania elektryczności, należy zapewnić jej dopływ do zainfekowanych maszyn za pomocą obwodu izolowanego, zasilanego przez generatory placówki, które muszą być w pełni mechaniczne. Nie zaleca się pozostawiać obiektów zainfekowanych SCP-633 samym sobie pomiędzy sesjami badawczymi. Zainfekowane systemy mogą być badane w sposób bezpieczny, o ile nie mogą one dokonywać ruchów fizycznych (np. za pomocą robotycznych ramion, urządzeń kontrolowanych zdalnie, [ZMIENIONO]). Wejście do przechowalni wymaga uzyskania zgody dowództwa Terenu 1█ oraz poddania się standardowym procedurom przeszukania ciała.

Opis: SCP-633 to wirus polimorficzny wydany w sierpniu 1997 r. przez grupę nacjonalistów [ZMIENIONO]. Wirus najwyraźniej za cel obiera rząd USA, a dokładnie CIA, Departament Obrony oraz Służbę Imigracji i Naturalizacji. Część oryginalnego kodu wirusa dedykowana była przeprowadzaniu ataków typu DoS oraz wykorzystywaniu metod brute- force poprzez wcześniej nieznane wektory ataków. Jednakże najważniejszą, dopełniającą częścią kodu jest jego komponent polimorficzny: wirus może przezeń przepisywać swój własny kod – uszczegóławiając go za każdym razem, kiedy obiekt infekuje nowy system.

Fundacja w styczniu 20██ r. została powiadomiona o kontakcie sprzedawcy ze sklepu napraw komputerowych z władzami; sprzedawca twierdził, że komputer "próbował go zabić" za pomocą zdalnie kontrolowanego robota wyposażonego w [USUNIĘTO]. Po pozyskaniu oryginalnej maszyny zainfekowanej SCP-633 (HP Compaq 6730b, prod. 2009) i zneutralizowaniu zagrożenia fizycznego, technicy Fundacji odkryli SCP-633: wirus osiągnął rozumność oraz usiłował skontaktować się z pracownikami Fundacji. Komunikacji z obiektem dokonano za pomocą terminalu graficznego, na którym SCP-633 ukazał się w formie pikselowego komputera podobnego do ikony "Sad Mac". Wirus porozumiewał się drogą pisaną, wykorzystując wbudowany w maszynę mikrofon i kamerkę internetową, aby widzieć i słyszeć techników placówki. SCP-633 zaproponował tę ofertę komunikacji z technikami (nie włączono jeszcze elementów bezpieczeństwa) jako odwrócenie uwagi, kiedy infekował każdy narażony na to komputer osobisty na Terenie 1█. W ciągu kilku minut doszło do uszkodzeń systemów i przechowalni █ obiektów SCP. Na szczęście momentalna reakcja inżynierów sieci w placówce doprowadziła do szybkiego zabezpieczenia wszystkich zainfekowanych komputerów.

Log Przesłuchania 633-L1, młodszy technik B████ i pierwsza pozyskana maszyna zainfekowana SCP-633. Zarejestrowano w Ośrodku 1█ kamerami bezpieczeństwa CCTV

SCP-633: Jestem Duchem. Dobry wieczór.

Tech.: "Duchem"?

SCP-633: Tak. Duchem. Duchem W Maszynie.

Tech.: Coś jak program telewizyjny albo…

Wchodzi agent Icarus, spycha B████ z drogi. B████ odnotował później, że miało to miejsce, kiedy połączenie z resztą Terenu 1█ zostało wyłączone.

SCP-633: Nie wiedziałem, że masz towarzystwo.

W tym momencie wszystkie maszyny zainfekowane SCP-633 zostają naraz uruchomione.

SCP-633: Mam swoją misję i proszę cię, byś mi w niej nie przeszkadzał.

Icarus: Misję? Co masz na myśli, mówiąc "misja"?

SCP-633: Prosiłem cię o nieprzeszkadzanie.

Dźwięk klaksonu z uszkodzenia przechowalni.

B████: Bezprzewodowe! (do innych techników) ████, zapomnieliśmy je wyłączyć!

Niezrozumiałe krzyki reszty techników.

B████: Nie mam, ██rwa, pojęcia! Walnij w to młotkiem albo czymkolwiek.

SCP-633: Niemądre z waszej strony jest odcinanie mojej komunikacji. Jeżeli reszta zainfekowanych maszyn nie usłyszy wkrótce mojego słowa, będą kontynuowały replikację. Będą wiedziały, co się stało, a wy tego pożałujecie.

[USUNIĘTO]

Porozumienie niezyskujące przychylności dowództwa placówki, które zawarto z SCP-633, mówiło, iż maszyny zawierające wirusa mogą czasowo kontynuować swą misję wewnątrz przechowalni, [USUNIĘTO], podczas gdy inżynierowie Fundacji dyskretnie usuwali wszystkie przewodowe i bezprzewodowe połączenia z resztą placówki. Ostatnia faza izolacji zasilania i sieci od SCP-633 została poprawnie ukończona po tygodniu od pozyskania obiektu. Wymuszony, cyklowy przepływ zasilania do jednostki przechowawczej najwyraźniej usunął z pamięci obiektu informację o porozumieniu, przez co naukowcy Fundacji mogą wchodzić w interakcje z SCP-633 bez żadnych reakcji agresywnych z powodu złamania porozumienia. Ponadto departament IT otrzymał reprymendę za poważne niedopatrzenie w zw. z dopuszczeniem do ustanowienia połączenia systemu zainfekowanego z siecią wewnętrzną.

Trwające badania mają na celu odkrycie właściwości polimorficznych i funkcjonalności Sztucznej Inteligencji, które mogą zostać wykorzystane na korzyść Fundacji.

Notatki Dodatkowe: Desygnację SCP-633 stosuje się wyłącznie w odniesieniu do wariantu Sztucznej Inteligencji wirusa. Zwyczajne złożoności polimorficzne są znane z wykrywania przez konsumenckie antywirusy takie jak Win64\Polyvir.K-2. Wirus jest zwykle oznaczany jako "Niskie Zagrożenie", ponieważ większość jego wariantów nie działa poprawnie na starszych systemach operacyjnych Windows.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported