SCP-PL-045
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-045

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-045 zamknięty jest w pozbawionej okien celi dla humanoidów, o polu 24 [m2]. W pomieszczeniu znajdują się przedmioty ułatwiające podmiotowi wykonywanie czynności powszednich. Niedopuszczalne są obiekty mogące umożliwić obiektowi rozpalenie pochodni. Ściana łącząca celę z korytarzem jest przeszklona i pozwala na zewnętrzną obserwację podmiotu oraz dostarczanie do przechowalni światła w godzinach od 08:00 do 22:00. W związku z anomalną fizjologią podmiotu, nie jest wymagane jego karmienie. W pomieszczeniu nad drzwiami znajduje się ruchoma, automatycznie podążająca za ruchem, kamera noktowizyjna, umożliwiająca obserwację podmiotu w nocy. Na zewnątrz przechowalni, dzienną służbę pełni jeden strażnik z upoważnieniem poziomu 3, a w nocy strażnik z upoważnieniem poziomu 3 dokonuje zdalnego monitoringu celi. Dostępu do podmiotu udziela się pracownikom naukowym z upoważnieniem poziomu 4 lub wyższego, którzy poprawnie wypełniony formularz przedstawią menedżerowi projektu, dr █████ ███████.

Jeżeli pochodnia zostanie zapalona, należy całe skrzydło odciąć od reszty placówki i uruchomić system zraszaczy, dopóki płomień nie zostanie ugaszony.

Opis: SCP-PL-045 z wyglądu przypomina około dwudziestoletniego mężczyznę rasy kaukazoidalnej, o wzroście 176 [cm] i wadze 72 [kg]. Obiekt ma krótkie (2 [cm]) włosy koloru jasnobrązowego i ciemnobrązowe tęczówki. Brak zarostu. Podmiot odmawia ubierania odzienia proponowanego mu przez Fundację, przez co zawsze ubrany jest w czarne półbuty i skarpety, ciemnogranatowe jeansy, biały podkoszulek, czarną bluzę z kapturem i białą bieliznę. Obiekt wydaje się nie ulegać procesowi starzenia się; hipotezę tę popiera fakt, iż:

  • włosy obiektu nie rosną,
  • naskórek obiektu się nie łuszczy,
  • nie odnotowano zmian w wyglądzie obiektu od dnia jego pozyskania.

Obiekt większość czasu spędza na wpatrywaniu się w zgaszoną pochodnię, która może w każdej chwili pojawić się w jego ręce. Pochodni nie udało się jak dotąd pozyskać, gdyż po odebraniu jej podmiotowi, ta ulega przyspieszonemu rozkładowi w ciągu kilkudziesięciu sekund. Obiekt będzie usiłował pochodnię za wszelką cenę zapalić. W razie, gdyby zdołał, obiekt zyska status "aktywnego". Wiąże się to z faktem, iż SCP-PL-045 zrobi wszystko, co w jego mocy, by uszkodzić przechowalnie, a następnie z niej uciec. Natrafiwszy na opór, będzie w stanie uśmiercić napotkane osoby, przechylając wierzchnią część pochodni w dół (przyczyną śmierci jest nieodwracalne zatrzymanie akcji serca). Efekt ten zachodzi na dystansie maks. 30 [m], jeżeli SCP-PL-045 może utrudniających jego ucieczkę zobaczyć. W momencie jednak, kiedy pochodnia zostanie mu odebrana lub zgaszona, a sam nie będzie miał dokąd uciec, uklęknie i uniesie ręce do góry, jednocześnie zyskując ponownie status "nieaktywnego".

Podmiot nie jest skory do rozmów, jednakże w razie osadzenia w jego celi testera, pomiędzy "współwięźniami" może dojść do rozwoju naturalnej relacji. Jest to jedyny, znany sposób pozyskiwania informacji od samego SCP-PL-045. Na własne życzenie w celi obiektu został na 48 godzin zamknięty sierżant ████████, podoficer Agencji Wywiadowczej, celem dyskretnego przesłuchania obiektu, ponieważ testy z pracownikami klasy "D" były w kwestii lojalnościowej problematyczne. Szczegóły w Eksperymencie II-45-05.

Obiekt po kilku godzinach od osadzenia z nim innej osoby przyjaźnie poprosi ją o pukiel włosów, a kiedy ta się zgodzi, łagodnie kilka włosów wyrwie z jej głowy i wsadzi do kieszeni w bluzie. Nieznany jest powód, dla którego podmiot tego dokonuje; jeżeli współwięzień nie zgodzi się na oddanie obiektowi włosów, nie dojdzie między nimi do utworzenia się pozytywnej relacji. W przeciwnym razie relacja między współwięźniami może eskalować do poziomu pozwalającego na konwersowanie, należy jednak pamiętać, iż obiekt nie jest naiwny, wobec czego pozyskanie od niego istotnych informacji wymaga dobierania przemyślanych słów.

SCP-PL-045 został pozyskany na nieczynnym peronie dworca kolejowego, w ██████████████, dnia ██.██.1999. Niepokojące informacje o obiekcie już dwa tygodnie wcześniej dotarły do lokalnej komendy policji. Zakonspirowany tam agent Fundacji podczas rutynowego przeglądania nowych dokumentów zauważył, iż mieszkający na dworcu bezdomni zaczęli skarżyć się, iż nocą pojawia się na nim diabeł; postać opisywali jako młodego mężczyznę z czarnymi skrzydłami, który co noc wydaje się na kogoś tam czekać. Według relacji jednego z bezdomnych, kiedy podszedł on do mężczyzny, by się mu przyjrzeć, ten wyciągnął ozłocony nóż i polecił mu się wycofać. Pozyskany obiekt nie posiadał ani skrzydeł, ani noża.

Nie planuje się uśmiercać obiektu, dopóki korzyści z przeprowadzanych badań będą dla Fundacji wartościowsze niż neutralizacja podmiotu. Generał █████-███ wniósł o przeprowadzenie badań możliwości implementacji zdolności SCP-PL-045 na nowoczesnym polu bitwy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported