SCP-PL-063
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-063

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na brak zagrożenia ze strony obiektu, podmiot umieszczony jest w papierowej kopercie dostosowanej do jego rozmiarów (30 [cm]) przechowywanej w Ośrodku Magazynowym 12-B.

Opis: SCP-PL-063 jest starą płytą gramofonową wykonaną z tworzywa sztucznego koloru czarnego. Na środku obiektu widnieje biała etykietka z napisem „Tera lastaj momentoj”, co można przetłumaczyć jako „Ostatnie chwile Ziemi”, który wykonany jest za pomocą czarnego markera. Wewnątrz rowków na powierzchni płyty nie znajdują się żłobienia, przez co teoretycznie na podmiocie nie jest nagrany żaden utwór.

Podczas, gdy SCP-PL-063 zostanie umieszczony w dowolnym gramofonie oraz odtworzony z prędkością 45 obrotów na minutę, rozpocznie się trwający około pięć minut utwór, będący gatunkowo połączeniem muzyki klasycznej z elementami muzyki elektronicznej. Przez większą część nagrania występuje chór śpiewający w sztucznym języku esperanto. Tekst opowiada o desperackich zmaganiach ludzkości podczas masowej ucieczki z Ziemi w celu poszukiwania nowego miejsca do życia, co spowodowane jest śmiercią Słońca i nieuchronnym pochłonięciem planety przez powstałego czerwonego olbrzyma. Próba nagrania muzyki emitowanej przez gramofon skutkuje zarejestrowaniem jedynie ciągłego szumu.

Podczas trwania utworu, płyta stopniowo się nagrzewa, osiągając na końcu nagrania temperaturę 500 stopni Celsjusza, lecz podmiot nie ulega uszkodzeniu. Przy osiągnięciu tej temperatury następuje krótki błysk, natomiast gramofon ulega roztopieniu na skutek ciepła wytworzonego przez SCP-PL-063. W przypadku zatrzymania odtwarzania utworu, płyta ochładza się nie niszcząc przy tym sprzętu grającego. Próby odtworzenia płyty od tyłu (przeciwny ruch płyty na gramofonie) powoduje jej normalne odtworzenie (muzyka nie jest odtwarzana od końca).

Addendum: Pozyskanie SCP-PL-063

Obiekt został odnaleziony przed Dr M█████, który znalazł SCP-PL-063 leżące na stoliku w jego biurze. Strażnicy przebywający w pobliżu nie zauważyli nikogo wchodzącego do pomieszczenia, lecz kamera zamontowana w biurze zarejestrowała nagłe „zmaterializowanie” się podmiotu na meblu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported