SCP-PL-065
ocena: +10+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-065

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z powodu braku zagrożenia ze strony podmiotu, obecnie znajduje się on w Ośrodku Przechowawczym 15, w garażu C, przeznaczonym do przechowywania pojazdów taktycznych. Co miesiąc należy przeprowadzać kontrolę stanu technicznego podmiotu oraz w wykonywać ewentualne zabiegi konserwacyjne.

Opis: SCP-PL-065 jest radzieckim średnim działem samobieżnym SU-100. Obiekt pozbawiony jest oznaczeń wojskowych oraz numeru taktycznego. Tabliczka informacyjna obiektu zawiera numer seryjny 7358 oraz dane fabryki produkującej pojazdy wojskowe w ███████. Dochodzenie wykazało, iż owy zakład nigdy nie wyprodukował pojazdu o takim numerze seryjnym.

Pod względem technicznym, SCP-PL-065 niczym nie różni się od pozostałych pojazdów tego typu, z wyjątkiem braku komory nabojowej w konstrukcji armaty. Jeżeli podejmie się próbę odpalenia naboju, z działa wystrzelony zostanie ładunek przypominający sposobem niszczenia celu pocisk burzący. Anomalną właściwością pocisków jest ich budowa — składają się one w całości z zespolonych różnych gatunków Bivalvia (małż). Badania wystrzelonych pocisków, polegających m.in na obserwacji amunicji po wystrzale wykazały, iż mięczaki pozostają żywe w czasie wystrzelenia, nie oddziałuje również na nie temperatura powstała podczas wystrzału. Pocisk po trafieniu w cel niszczy dany obiekt z siłą zwyczajnego pocisku burzącego, kalibru 100 mm. Małże po trafieniu w cel rozpadają się na skutek silnej eksplozji oraz uderzenia, przez co umierają. Odkryto, iż wszystkie gatunki wchodzące w skład pocisku pochodzą z Morza Bałtyckiego.

Próby zbadania środka lufy działa SCP-PL-065 nie wykazały żadnych anomalii, środek armaty stanowi jedynie pusta rura. Charakterystyczną cechą jest intensywny zapach morskiej wody wydobywający się ze środka. Nie wiadomo, w jaki sposób SCP-PL-065 pozyskuje mięczaki do utworzenia pocisków, lecz prawdopodobnie, w momencie wystrzału, natychmiast przenosi małże z dna morskiego do lufy, formując pocisk i wystrzeliwując go.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported