SCP-PL-160
ocena: -1+x
IMG_20190717_134016.jpg

Habitat SCP-PL-160 przed zabezpieczeniem.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-160

Klasa podmiotu: Euclid

Poziom zagrożenia: Żółty

Specjalne Czynności Przechowawcze: Na dzień 18.07.202█ r. jedynym znanym miejscem egzystowania obiektu jest "Wodozbiór" w Ogrodzie Saskim, Warszawa. Nad habitatem wzniesiona została kopuła w celu powstrzymania wydostawania się zarodników obiektu. Jako iż habitat SCP-PL-160 znajduje się w często uczęszczanym miejscu, do informacji publicznej przekazana została informacja, jakoby przechowalnia obiektu była eksponatem sztuki nowoczesnej. W przechowalni powinna być utrzymywana wilgotność na poziomie 99%. Dostęp do kopuły umożliwia dwupoziomowa śluza powietrzna, personel wewnątrz musi nosić kombinezony HAZMAT kategorii II.

Osoby przypuszczalnie zainfekowane zarodnikami SCP-PL-160 mają zostać poddane kwarantannie i w zależności od wyniku zwolnione bądź poddane terminacji. Jeżeli zostaną zlokalizowane inne habitaty SCP-PL-160 do ich lokalizacji wysłana zostanie MFO Tau-6 ("Herbicydowcy"). Przewiduje się zastosowywanie tych samych Procedur Przechowawczych do innych hipotetycznych habitatów SCP-PL-160.

Opis: SCP-PL-160 to gatunek należący do królestwa Fungi (Grzyby) egzystujący na możliwych do obejścia budowlach. Obiekt na swojej powierzchni wytwarza plamy, które są do złudzenia podobne do murali naściennych bądź graffiti, które według obserwatorów są szczególnie interesujące.1 Częściowa lista zaobserwowanych wzorów znajduje się poniżej.

  • Wielokolorowy, fraktalny obraz.
  • Naga, kąpiąca się kobieta.
  • Współczesna interpretacja obrazu "Mona Lisa".
  • [USUNIĘTO]

Dodatkową właściwością obiektu jest wytwarzanie gazu (desygnowanego jako SCP-PL-160-1) który po kontakcie z człowiekiem, skłania go do obejścia budowli, na której obiekt się znajduje. Mimowolne ocieranie się o powierzchnie podmiotu, powoduje jej rozdrapanie, za czym idzie uwolnienie zarodników z owocników.2

Zarodniki te, po wejściu w kontakt z błoną śluzową człowieka (nazywanego od momentu "zainfekowania" SCP-PL-160-2) spowodują u niego stan nosiciela. Stan nosiciela charakteryzuje się podwyższonym poziomem agresji oraz dwudziestokrotnym przyśpieszeniem3metabolizmu; co najczęściej prowadzi do śmierci głodowej. Jeżeli SCP-PL-160-2 zbliży się do lokalizacji odpowiedniej do założenia habitatu SCP-PL-160 część zarodników obiektu przejdzie z SCP-PL-160-2 do optymalnej lokalizacji, gdzie zaczną tworzyć właściwy podmiot. Od 25 lat nie odnotowano w.w zjawiska.

Odkrycie: Obiekt odkryty został po serii incydentów w Warszawie. Początkowo znajdował się w rękach CBSP, obiekt został przekazany Fundacji po zainfekowaniu ██ cywili. Od 20.12.19██ nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia zarodnikami.

Dodatek 01: Dnia 02.11.2009r. Fundacyjna QRF przeprowadziła szturm na dom jednego z głównych działaczy GoI-571-20. Weń znaleziono wiele dokumentów dotyczących anomalnych przedstawicieli królestwa Grzybów oraz dane osobowe niektórych członków Związku. Skan ulotki traktującej o SCP-PL-160 zamieszczony poniżej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported