SCP-PL-279
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-279

Klasa podmiotu: Euclid

Poziom zagrożenia: Żółty

SCP-PL-279

Zdjęcie SCP-PL-279

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt znajduje się w standardowej celi przechowawczej w Ośrodku 49. Co rok dnia 24 grudnia o godzinie 23:45 do środka celi ma zostać wprowadzony 1 członek personelu klasy D. O godzinie 01:30 dnia 25 grudnia, personel klasy D który został wprowadzony do obiektu ma zostać wywieziony do szkółki leśnej należącej do Fundacji, tj "Świerki, Cisy i Pinie". Badaniami nad obiektem zajmuje się doktor Ryszard Kot.

Opis: SCP-PL-279 jest to dekoracja świąteczna o kształcie prawdopodobnie Rangifer tarandus. Obiekt jest wykonany z plastikowej imitacji gałęzi Picea abies, sznurka konopnego, oczu wyciętych z papieru technicznego oraz z dwóch czerwonych plastikowych guzików służących za wnętrze pyska oraz nos obiektu.

Obiekt ten został znaleziony w budynku Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie na wskutek incydentu 279-1, w którym to obiekt zmanifestował swoją anomalię na pracownicy szkoły, 47 letniej Agnieszce █████.

SCP-PL-279-1

Zdjęcie SCP-PL-279-1 w szkółce

Manifestacja obiektu następuje cyklicznie, co rok 24 grudnia. W trakcie niej obiekt opuszcza swoje miejsce pobytu i ignorując wszelkie próby zatrzymania go kieruje się w stronę najbliższego człowieka. Po dotknięciu "nosem" osoby, dalej nazywanej SCP-PL-279-1, obiekt wraca na miejsce gdzie został poprzednio ustawiony.

SCP-PL-279-1 rozpoczyna proces powolnej przemiany w Picea abies która trwa od 3 do 5 dni. Na samym początku procesu na obiekcie wyrastają igły pokrywające całe ciało. Dnia drugiego po otwarciu klatki piersiowej obiektu można zaobserwować iż 90% organów jest wykonane z drewna. Dnia 3-4 obiekt kończy transformację w Picea abies. Badania wykazały iż obiekt SCP-PL-279-1 po zakończonej przemianie nie posiada żadnych właściwości anomalnych.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported