Sprawozdanie
ocena: +9+x

Witaj na stronie "Napisz skipa z wanną", lub jak kto woli "Zobacz jak wanna pisze skipa". Poniżej znajdziesz długi i codziennie wydłużany pamiętnik, jak wygląda, krok po kroku, proces mojego (wanna-amigowanna-amigo) pisania raportu SCP.

Zacznijmy od małego wstępu: strony będą dzielona na 2 części: produkt gotowy i dzień po dniu. 1 część będzie przedstawiać raport w takiej formie, w jakiej zostanie on opublikowany. 2 część będzie pokazywała rozwój raportu, dzień po dniu, co dodaję a co zmieniam. Kolorem niebieski oznaczone są zmiany w treści względem dnia poprzedniego.

Każdy dzień został wzbogacony o mój audiolog, w którym słownie wyjaśniam prace danego dnia. Starałem się zachować zasadę 15 minut dziennie, i nie radzenie się innych.

Materiał tu zawarty został poddany jedynie delikatnej edycji i korekcie, starałem się zachować naturalność mojego procesu.

Ostrzeżenie!

Zawarte tu informacje odnośnie procesu pisania raportu SCP opisują jedynie mój proces pisania, z możliwym podglądem na rezultat i tok myślowy. W żaden sposób nie oznacza to, że tak należy to robić. Każdy pisarz ma swój indywidualny styl i charakter i chcę, by każdy mógł go odnaleźć i uwydatnić. Potraktuj tą stronę jako ciekawostkę, nie wyznacznik.

Raport został opublikowany: SCP-PL-185, pisanie zajęło mi 14 dni.

Czas spędzony: 200 minut
Teoria: 60 minut
Praktyka: 140 minut

1. Skopiowanie szablonu z http://scp-wiki.net.pl/jak-napisac-scp

2. Analiza pomysłu. Pomysłem jest trawa, która materializuje tabliczki komunikując się z ludźmi. Po jej ścięciu obiekt zakończy komunikację, bo będzie obrażony. Sensem raportu jest przedstawić potencjalny rozwój organizmów żywych o świadomość, jak również przedstawić działalność badawczą i jej szkody, mimo chwalebnych intencji. Raport ma wywołać uczucie smutku i przygnębienia (codziennie depczemy trawę).

2.1. Niezbędny research odnośnie pomysłu, google search:

3. Wnioski:

  • Należy przebadać różnice między łodygą drzewa, a łodygą traw: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81odyga
  • Tkanka twórcza znajduje się w dolnej części każdego międzywęźla, dzięki czemu pasące się zwierzęta nie przerywają wzrostu- musi nastąpić zmiana pierwotnego planu, ponieważ koszenie trawy może co najwyżej lekko zdenerwować obiekt, nie "zabije" go i nie powinno być niczym postrzeganym za przełamanie kontaktu i rzecz wyjątkowo negatywną.
  • Trzeba przemyśleć, skąd trawa zna język ludzki, jak postrzega bodźce. Hipoteza: obiekt odczuwa drgania mowy. Problemy: ile drgań występuje w naturalnym środowisku, czym się różnią drgania dźwięku mowy od innych. Wymagane dalsze przeszukanie internetu.
  • Pierwsze wnioski: trawa nie jest w stanie materializować sama z siebie tabliczek przy obecnej biologii wymagana zmiana.
  • Czy źdźbło może zdrewnieć? Jeśli tak, czego potrzebuje? Jak zachodzi proces drewnienia? Wymagany google search.
  • Wnioski po google search: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bambusowe mogą być odpowiedzią, to wiechlinowate (trawy) które drewnieją. Dlaczego, i co by się musiało stać, aby tutejsza trawa też drewniała?

Audiolog dnia 1 i 2

Notatki końcowe

Projekt zabrał mi, szczerze mówiąc, mniej czasu niż się spodziewałem, ale i wyszedł dłuższy. Jak widać, odbiegłem dość znacznie od pierwotnego planu, jednak znalazłem swoją drogę, i starałem się, czy to językiem, czy nauką, dojść do nowego celu. Dzięki researchowi dowiedziałem się nowych, ciekawych rzeczy, jak również rozwinąłem swoje umiejętności pisarskie poznając nowe określenia i słowa. Audiologi to była wspaniała zabawa, a dzięki temu wszystkiemu nie tylko witryna zyskała nową pracę, ale i sam mam dodatkową pozycję w swoim "doosierze".

Jeżeli macie jakieś uwagi, spostrzeżenia czy komentarze, zapraszam do dyskusji na forum.

wanna-amigowanna-amigo

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported