Załącznik 180
ocena: 0+x

Od: Doktor Oliwia Choniak
Do: Doktor Andrzej Łasica
Temat: asdf
Zostałam przydzielona do innego projektu, teraz ptak jest na twojej głowie. Tu masz dokumentację, tą prawdziwą. Pewnie się zastanawiasz czemu ta część anomalii jest ukrywana. Po prostu chęć uspokojenia pracowników, wiesz, inaczej się pracuje gdy nie wiesz że pod nogami masz tykają- Jezus kurde przeczytaj po prostu.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-180

Poziom zagrożenia: Czarny

Klasa podmiotu: Thaumiel

metal_birb.jpg

Zdjęcie SCP-PL-180 z założoną blokadą ZD

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt jest przechowywany w sektorze F Ośrodka 44. Podmiot powinien być stale monitorowany przez kamery umieszczone w celi. SCP-PL-180 musi mieć założoną przez cały czas opaskę ZD w celu zablokowania możliwości teleportacji. Nadzór nad obiektem sprawuje doktor Andrzej Łasica.

Opis: SCP-PL-180 jest blaszanym ptakiem przypominającym wyglądem bliżej niezidentyfikowaną papugę. Obiekt posiada wysokość 25 cm i długość 30 cm. Podmiot ten został pozyskany dnia 01.04.2010 przez agentów Fundacji w czasie śledztwa w sprawie kultu ukrywającego się w Borach Tucholskich.

Ptak potrafi się teleportować z maksymalnym dystansem 10 metrów gdy nikt nie nawiązuje kontaktu wzrokowego z podmiotem. Fundacja poradziła sobie z tym utrudnieniem w zabezpieczeniu poprzez założenie opaski blokującej ZD. Zaobserwowano że podmiot posiada światło we wnętrzu dzioba, obserwacje wykazały iż światło staje się bardziej intensywne gdy w promieniu 1000 kilometrów umiera osoba.

Notatka od doktor Oliwii:

Odkryto iż podmiot kumuluje w sobie energię ze zmarłych osób. Nie wiemy w jaki sposób to robi, wiemy jednak że to światło, znajdujące się w dziobie obiektu jest energią zmarłych dusz. Zgodnie z wierzeniami kultu Ugeriów, od których to ptak został pozyskany, gdy nastanie dzień sądu Metalowy Ptak Śmierci uwolni zmarłe dusze i "zaprowadzi porządek na świecie". Znamy tyle szczegółów, jednak nie wiemy na czym będzie polegało zaprowadzenie porządku, oraz w jakiej formie dusze zostaną uwolnione, wiadomo jednak że światło w dziobie ptaka z każdą śmiercią staje się intensywniejsze. Dodatkowo personel przebywający w pobliżu przechowalni SCP-PL-180 zgłaszał ból głowy, nie wiemy jeszcze czy to powiązane z obiektem.

Znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu, opaska ZD. Dzięki anomalnej technologii byliśmy w stanie stworzyć "Zjadacza Dusz". Opaska nie tylko blokuje teleportacje obiektu, ale również "zjada" dusze obecne w SCP-PL-180. Są one kumulowane w czerwonych zbiornikach na opasce, następnie anomalnie "przemieniane", takie łagodne określenie na przemianę duszy w prąd elektryczny który zasila Ośrodek 44. Nasze generatory prądu wytwarzają 10% energii w Ośrodku, i jest ona używana do działania "Zjadacza". Cały Ośrodek jest napędzany martwymi duszami. Bezpieczniej jest zasilać przykładowo ekspres do kawy trupem niż pozwolić aby obiekt eksplodował, czy co uznaje za uwolnienie dusz z nadmiaru.

Dodatek 1:
Na podstawie ilości energii dostarczanej przez obiekt do Ośrodka w ciągu jednego dnia Departament Energetyki oszacował jak potężna była by eksplozja wywołana przez przeładowanie SCP-PL-180. Promień kratera od Ośrodka 44 sięgałby dokładnie do Kremla. Trwa planowanie budowy sieci energetycznej mającej połączyć inne Ośrodki z SCP-PL-180 w celu jak najmniejszej kumulacji energii w podmiocie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported